PDA

Zobacz pełną wersję : Materiał do budowy terra



RoboCherry
10-03-2014, 04:25
Mam takie pytanie dotyczace skonstruowania terra pustynnego dla agam brodatych.
Jakie materiały wykorzystywaliście w praktyce do budowy terrarii oczywiście oprócz szkła?czy drewno, tworzywo ??? jakie jest Wasze zdanie na ten temat ???
pozdrawiam R.

Bocieq
10-03-2014, 07:25
Płyta OSB dostepna w sklepach typu Castorama, Obi itp :)

Budyn
10-03-2014, 14:01
tez polecam osb jest dobre i tanie i do tego przytna ci na odpowiednie kawalki tam za darmo

RoboCherry
11-03-2014, 01:47
Ok tak też yslałem ale jak najlepiej zabezpieczyc przed wilgocią itp. itd.

Bocieq
11-03-2014, 02:15
pomalować lakierem i pożądnie wywietrzyć:) a kanty uszczelnic sylikonem.. Ja tak robiłem i wszystko jest OK:)

krolik
14-03-2014, 11:11
Ja widzialem fajne pólki regałowe 16mm od 5,99 zl. Dobrze by sie nadawalo na terra

reed
15-03-2014, 10:33
Jeżeli to terra pustynne, to po co zabezpieczać przed wilgocią ?
OSB jest już zaimpregnowana, wystarczy miejśca łączeń zabezpieczyć.

kudłaty
15-03-2014, 11:02
oSB JEST DOBRE ALE BRZYDKIE POLECAM PŁYTY MEBLOWE WSZYSCY SIE MARTWIĄ ŻE MOŻE SIE COŚ Z NIMI STAĆ JA MIAŁEM W TAKIM ANOLISA ZIELONEGO I TERAZ MAM W INNYM TEŻ Z P MEBLOWYCH lAMPROPELTISA JUŻ DWA LATA I NIC SIE Z NIM NIE DZIEJE !!!!
jEŚLI CHCECIE TO ROBIE TERRA NA ZAMÓWIENIE CHĘTNYM WYŚLE NA GG POZDRO

reed
15-03-2014, 23:53
Najlepszą rekomendację swoich "terra na zamówienie" dałeś tym postem.
Widać, że masz wiedzę fachową jak ......... [censored] :>
No comment

kudłaty
16-03-2014, 01:30
Widzisz w tym jakiś problem ??? Bo ja nie. Jak Cię denerwuje mój post to porostu go omiń a nie komentuj bo ja też potrafie komentować

djtommi
16-03-2014, 02:35
reed tu ma akurat racje bo to nie jest dzial do teg ozeby sie reklamowac, mogels napisac ze z plyty sa lepsze i w ogole ale nie pisac swojej reklamy.

reed
16-03-2014, 05:51
Zapominasz "kolego" że to jest forum dyskusyjne, a nie tablica ogłoszeń.
Poza tym, jeżeli ktoś pisze bzdury, to mam prawo napisac co o tym myślę. Jeżeli Ci nie w smak mój post, to możesz go ominąć i nie czytać.
Nie denerwuję mnie ten post, poprostu napisałem sprostowanie. Poczytaj jeszcze troszkę i nabądź doświadczenia, potem dopiero zabieraj się za takie porady i oferty produkcji.

Dambala
16-03-2014, 09:15
Jeżeli płyte meblową sie zabezpieczy to można z niej robić terra ale musi być odpowiednio zabezpieczone. Jeśli nei nadaje się to powiedzcie czemu??? (planuje budowe terra z płyt meblowych ale dno terra bede miał wyłożone kafelkami a ściany pokryte korkiem więc wilgotność nie powinła nic niszczyć)

kudłaty
16-03-2014, 11:48
No może troche się rozpędziłem o te dwa słowa i z tego powodu przepraszam ale reed o co Ci chodziło z tą moją wiedzą fachową? Masz jakieś zastrzeżenia do p meblowych czy do mnie?? Chyba nic takiego złego nie napisałem???

reed
16-03-2014, 23:05
Chodzi o to, że zbyt to uogulniłeś. Płyty meglowe owszem, można stosować. Ale zależy do jakiego typu terra i jak je zabezpieczysz.
OSB defaultowo przeznaczona jest do "trudnych" warunków o wysokiej wilgotności. Meblowa zaś nie. Jeżeli ktoś dobrze jej nie zabezpieczy, to płyta pijąc wilgoć spuchnie i szlag trafi całe terra.
Zrobiłem już wiele terra i mam o tym niejakie pojęcie. Spotkałem się też z kilkoma "ślicznie" zdeformowanymi terrariami ze zwykłych płyt meblowych.
To nie są przelewki. Jeżeli to "pudełko" dla pająka, to będą małe straty. Ale jeżeli komuś zwali się wielkie terra ? To już duży koszt. Dlatego zawsze warto używać materiałów zgodnie z ich przeznaczeniem.

kudłaty
17-03-2014, 02:22
zgadzam się z tobą co do zabezpieczenia terra przed wilgocią ale poco zabezpieczać np terra dla A brodatej czy większości węży połozowatych?? Jeśli ktoś bezpośrednio spryskuje na płyte to to jest jasne że po jakimś czasie sie "zepsuje" ale jak ścianki są wyłożone korkiem i wilgotność nie przekracza 60% to po kij je zabezpieczać??

Samael
17-03-2014, 07:36
Ja troche abstrachujac od tematu - Reed i Kudlaty,zachowajcie troche powagi.Kolega prosi o rade a Wy sie zrecie.Na prawde juz niektorym chyba sie nudzi i szukaja zwady.Bez sensu...Poza tym Reed to czy post jest w odpowiednim dziale to moja dzialka i Werniego - nie musisz nas wyreczac ;) . Pragne wam zwrocic uwage,ze kolega pytal o terrarium typu pustynnego i wilgoci tam zbyt wiele nie powinno byc :].Moim zdaniem OSB jest lepsze ,bo jest w niewielkim stopniu zabezpieczone przed wilgocia,a co wybierze autor to juz jego sprawa :]

reed
17-03-2014, 22:23
Czy ja wyglądam na niepoważnego ??
Nie wiem czy Ty czytałeś moje posty, zanim się czepiłeś nadaremno ? Czy ja nie odpowiedziałem na pytania ?
Czy nie napisałem tego samego co Ty wcześniej ?
Nie próbuje tez nikogo wyręczać, coś chyba jakies wygórowane ambicje masz ? albo kompleksy ?
Sorry za OTw tym topicu, ale jeżeli czepiasz się mnie publicznie, to tak też odpisuję.

BTW, jeżeli chodzi o OSB, to nie jest ona w niewielkim stopniu zabezpieczona przed wilgocią. Jest zabezpieczona (woskowana i impregnowana, oraz ma specjalne syciwo i proces prasowania płyty) w bardzo dużym stopniu.

Samael
18-03-2014, 01:18
reed napisał(a):

> Czy ja wyglądam na niepoważnego ??
> Nie wiem czy Ty czytałeś moje posty, zanim się czepiłeś
> nadaremno ? Czy ja nie odpowiedziałem na pytania ?
> Czy nie napisałem tego samego co Ty wcześniej ?
> Nie próbuje tez nikogo wyręczać, coś chyba jakies wygórowane
> ambicje masz ? albo kompleksy ?
> Sorry za OTw tym topicu, ale jeżeli czepiasz się mnie
> publicznie, to tak też odpisuję.
>
> BTW, jeżeli chodzi o OSB, to nie jest ona w niewielkim
> stopniu zabezpieczona przed wilgocią. Jest zabezpieczona
> (woskowana i impregnowana, oraz ma specjalne syciwo i proces
> prasowania płyty) w bardzo dużym stopniu.
>

Nie wiem jak wygladasz i nie obchodzi mnie to.Wcale sie nie czepiam tylko zwracam Ci uwage o bezsensowna zwade.Nikogo nie mialem zamiaru atakowac,a teraz to czepiasz sie Ty.Skoro nie probujesz nikogo wyreczac to jakim prawem piszesz ,ze nie ten dzial he ?? Ja mam chora ambicje i kompleksy ?? Po czym wnosisz bo nie rozumiem ?? Ktos zwraca Ci uwage ,a Ty nazywasz to czepianiem sie - to chyba sa kompleksy.Nie chce po prostu zadnych klotni i tyle,bo nie bede przez kogos zamykal topica,komus kto potrzebuje pomocy - rozumiesz ??I tym pozytywnym akcentem pragne zakonczyc ta dyskusje,ktora jest nie na temat. :]

reed
18-03-2014, 07:23
OK, może niepotrzebnie się uniosłem, ale wina leży po obu stronach ;)
EOT

42d3e78f26a4b20d412==