PDA

Zobacz pełną wersję : psalmopoeus cambridgei-dlaczego tak mało??



ALF2005
25-11-2012, 09:50
pytanie kieruje do osoby której udało sie rozmnożyc tego pajaka.Miałem niedawno wyleg i wyszło mi z kokonu 20szt:(z tego co mi było wiadomo z kokonu/ów tego gatunku powinno wyjsc ok.150-200szt!!był to pierwszy kokon mojej samicy tak wiec moze od tego to zalezy??niewiem!!jesli ktos wie co mogło byc powodem tak małego miotu to byłbym wdzieczny za jakas odpowiedz!!siema:)

morda
25-11-2012, 11:17
Może reszta jajeczek zapleśniała?

Awikularia
26-11-2012, 04:09
A moze samiec byl stary i nie starczylo nasienia na zaplodnienie reszty...

ALF2005
26-11-2012, 12:05
wiesz co avi...raczej nie!!!!bo samiec był ok 1.5mca po ost.wyl!!!!tak wiec opcja ta odpada!!!ale powiedz mi czy jest mozliwosc zeby samica po otworzeniu kokonu mogła młode zjesc??bo odwłok sie jej powiekszył z tego co widze!!!!!aha...i jeszce jedno avi!powiedz czy po 1kokonie samica tego gat.może zrobic 2gi???bo gdzies czytałem ze robi 2!!!ale nie nie ma na to regóły!!!!pozdrawiam!!

Awikularia
26-11-2012, 15:57
Oczywiscie ze moze zrobic drugi kokon i dzieje sie tak nader czesto. Nie tylko zreszta P. cambridgei, takze inne ptaszniki z rodzaju Psalmopoeus czesto robia drugi kokon. Z reguly w tym drugim kokonie jest mniej pajaczkow niz w pierwszym. Czasami zdarzaja sie trzy kokony, ale rzadziej. Nie jest jednak tak, ze na jeden dzien samica robi jeden kokon, a na drugi dzien kolejny. Musi uplynac troche czasu, najczesciej okolo miesiaca, choz bywaja tez dluzsze przerwy. A to, ze samiec jest mlody nie oznacza, ze ma mnostwo nasienia. Moze samiczka byla mlodziutka, a moze faktycznie zjadla mlode (to sie zdarza). Prosilabym o blizsze dane, np. czy wyjales samicy kokon czy inkubowales sam te jajeczka?

ALF2005
26-11-2012, 17:25
2 kokony robi od razu czy po wykluciu sie młodych z pierwszego robi drugi??Co do samiczki to masz racje!!była młodziutka!!!ha!!!powiem wiecej,co Cie moze zaskoczy!!jest po tej samej wylince co samiec..(brat i siostra;)Co do wyjmowania lub inkubowania to sie za to nie zabierałem bo wolałem sie zdac na "zegar"samicy!!!!!!Avi,a czy Tobie zdarzyło sie inkubowac kokon??wiedziałas kiedy mozna ewentualnie go otworzyc??jak tak to prosze o kilka wskazówek:)

Awikularia
27-11-2012, 06:13
Zawsze inkubuje kokony. Jakby mi samica P. cancerides zezarla kokon to chyba bym ja zabila... Co do odstepow pomiedzy kokonami, to napisalam w poprzednim poscie. Moze po prostu mlode sie rozlazly po terra, sa malutkie i moze duza czesc pajaczkow zwiala... Tak jak mi zwialo okolo 40 B. vagans z kokonu... A moze malo mlodych dlatego, ze polaczyles rodzenstwo...

42d3e78f26a4b20d412==