PDA

Zobacz pełną wersję : Smithi Vs Albopilosa



Masa
25-11-2012, 11:49
Niedlugo zawita u mnie ptasznik jednak nie wiem ktory jest mniej agresywny. Chcialbym wybrac miedzy Smithi a Albopilosa.Sprzedawca chcial mi sprzedac B.Vagansa i szczerze mowiac mam metlik w głowie.Czy ktos moze mi cos doradzic??Z gory uprzejmie dziekuje

bart1990ek
25-11-2012, 11:52
hmm... vaganse sa uwazane za agresywne (chociaz moj osobnik narazie sie do tego nie rwie:]) a jesli chcesz wybieraz pomiedzy smithim, a albopilosum, to ja bym wybral smithiego. Moim zdaniem jest bardziej atrakcyjnie ubarwiony i nie kopie tyle :).

Pozdrawiam

RAMMSTEIN1
25-11-2012, 11:56
ja równiez polecam B.smithi gatunek ładnie ubarwiony i spokojny.
B. albopilosum tez jest fajny - rzecz gustu ;)))

Masa
25-11-2012, 11:59
dzieki za taki szybki odzew....:)) najpier osobiscie wybiore sie do hodowcy i tam sobie popatrze na nie.Dziwi mnie to ze o Smithi mowil sprzedawca ze sa glupie??nie rozumiem o co mu chodzilo.....

bart1990ek
25-11-2012, 12:09
moze mowiac "glupie" mial na mysli niefajne? :)

Pozdrawiam

GALN
25-11-2012, 12:12
może o niezrównoważone mu chodziło :) kup sobie Smithi a za tydzień Albopilosum i będziesz zadowolony na tym się nie skończy bo to wciąga , dziwne że jeszcze w telewizji nie mówili o internautach uzalerznionych od pająków ;)

Atrax Robustus
25-11-2012, 12:20
Kup sobie wszystkie 3. Jak sobie nie bedziesz z ktoryms radzil to najwyzej sprzedasz (vaganse sa zazwyczaj bardziej pobudliwe).

Mc.Luka
25-11-2012, 12:25
smithi są fajowe(sprawdź załącznik!!!)- ja bardzo lubię i polecam !!!

Psalmopoeus
25-11-2012, 12:29
A ja polecam kędziora:P

Atrax Robustus
25-11-2012, 12:34
heheh
Jak kazdy napisze: "polecam vagansa" itd. to sie tu zrobi niezle zamieszanie. Unikajmy tego.

Masa
25-11-2012, 12:50
Jak widac ciezki wybor...jestem dobrej mysli i mam nadzieje ptasznikowi bedzie u mnie spox a matka nie wyp...i mnie z domu z nowym przyjacielem:)) Pozdrowienia dla wszystkich i dzieki za odpowiedzi...jesli cos jeszcze przyjdzie wam do glowy z checia was "poslucham" T

kak
25-11-2012, 13:08
to czy wezmiesz smithi czy kedziora, to juz kwestia gustu - ja wzialem smithi, bo ladniejszy. a vaganasa tez chcialem, ale poczytalem opis i podziekowalem.

bart1990ek
25-11-2012, 14:10
ja zaczalem od smithi, potem doszlo kilka innych (m.in vagans), a niedawno kupilem albopilose :))

Frodo
25-11-2012, 14:50
I znowu doszedl kolejny kierownik zamieszania ,ktory bedzie zapychal forum co dwa dni idiotycznymi pytaniami.Od razu mowie Maso czy jak tam sie wabisz,poczytaj sobie FAQ i oszczedz nerwy forumowiczom.To tak na przyszlosc,a na razie zycze udanego zakupu.

Robson
25-11-2012, 15:48
ja bym wybral smithiego jest ladniejszy i jest spokojny jak albopilosum a czasami sie nawet ruszy jak mu sie zachce nie to co albopilosum i calkowicie zgadzam sie z Frodo (ale nie chce byc niegrzeczny) ;)

mefisto
26-11-2012, 02:10
Witam.

Ja też jakiś czas temu stałem przed zakupem pajora. Gdy powiedziałem sprzedawcy, że chcę smithiego, to niemalże z oburzeniem spytał:

"Dlaczego?? Przecież smithi to jest najbrzydszy pająk!".

Nie powiedział, dlaczego tak uważał, ale w tym momencie nie miał smithasków a jedynie albopilosy. Więc... sami się domyślcie. ;)

Plus jedynie taki, że facet nie miał cen jak w zoologach przystało. No i sprawiał wrażenie, że wie o czym mówi.
Choć z moim zerowym (na razie) doświadczeniem to niewiele trzeba wiedzieć, żeby być bardziej zorientowanym ode mnie. :]

Awikularia
26-11-2012, 04:05
Masa, mieszkasz we Wroclawiu, a w tym miescie jest mnostwo ludzi zajmujacych sie pajakami. Umow sie z kims kto ma wszystkie trzy (dorosle) gatunki, obejrzyj i sie zdecyduj.

Pozdrawiam.

Yeter
26-11-2012, 08:32
Ja zaczynałem od vagansa, też po przeczytaniu opisu zrezygnowałem ale on mówiłe do mnie: "kup mnie" i stało sie:p- nie żałuje


A tak odchodząc od tematu:

Miałem taka sytuację w sklepiku :), była geniculata wylinke starsza od mojej. no to mówie że może bym wzioł, bo mam samca a babka do mnie że to na 90% samica (jest po 7 wyl :PPPPP), i może ma racje ale ja nie wiem co mam :( i ten pajączek kosztował 90zeta :(

Awikularia
26-11-2012, 09:06
Coz, ja kupilam niedawno Megaphobema robustum, mial byc samiec. Dzisiaj wylinial i okazal sie samiczka. Tak wiec zamiast pary, mam dwie samiczki tego gatunku :).

42d3e78f26a4b20d412==