PDA

Zobacz pełną wersję : dziwny strup (?) na odwloku



alice
26-11-2012, 14:25
Mam g.rosea od kilku dni.. w sumie moj jedyny dorosly ptaszor ktory ma cala dupcie pokryta wloskami :) Ta jednak ma dziwnego strupa (?) czy nie wiem jak to nazwac na odwloku, dokladnie w miejscu gdzie mniejsze pajony maja ta swoja pierwsza kepke wloskow :)
Zabrudzeniem to chyba nie jest, probowalam to przetrzec kruczym piorem (jak narazie max delikatnosci), pedzelkiem z ciut twardszym wlosem niz piorko nie probowalam :P bo juz na piorko dostaje niezlego spida. Ogladalam to ze wszystkich stron i nei mam pojecia co to moze byc... Ew slad po wyczesanych wloskach ale wtedy chyba by miala lyse placki, tymczasem wloski tam ma...
Dajcie znac jakie mozecie miec domysly bo to jest ptaszor uratowany ze sklepu z fatalnych warunkow wiec dmucham na niego i chucham jak moge by miala cisze, spokoj i dobre warunki...

Strup wyglada jak strup, ew jak stara blizna ale pajaki chyba nie maja blizn?
Z checia dalabym foto ale nie mam w tej chwili w domciu dobrego aparatu, najwczesniej fotki moglyby byc za miesiac a to jak dla mnie za dlugi czas zastanawiania sie co to do cholery jest :(
Nie jest to biale, raczej takie brazowe, w kolorze mniej wiecej jak jej dluzsze wloski na calym cialku :)

pozdro

Robson
26-11-2012, 14:29
nie wiem co to jest ale kazda rosea nawet moja ma takiego "strupa" na odwloku

Atrax Robustus
26-11-2012, 14:52
Strup? Mhm...
Wielu hodowcow pytalo sie tutaj, czy aby ich rosea nie ma plesni, bo jej odwlok wyglada dziwnie, a to okazywalo sie calkiem normalne.
Szkoda, ze nie masz mozliwosci zrobienia zdjecia :/

Jimbo
26-11-2012, 15:40
Dokładnie. Moja też to ma, wszystkie Rosee to mają :)

Awikularia
26-11-2012, 15:47
To nie jest strup, tylko "lusterko", ktore maja wszystkie Grammostole. U jednych gatunkow jest widoczne bardzo dobrze (np. G. alticeps, G. wachoni czy G. grosa), u niektorych mniej (np. G. rosea).

alice
26-11-2012, 15:59
mhm dzieki :]
Avi mozesz jeszcze napisac co to jest to lusterko i po kiego im to jesli wiesz?
Bo zainteresowalo mnie, a nie wydaje mi sie bym gdzies o tym czytala..

pozdrowki

GALN
27-11-2012, 04:43
alice moja dorosła samiczka ma to samo nie niepokoiło mnie to bo wiedziałem że to standard ale jak się temu zaczołem przyglądać to zaczynałem nabierać wątpliwości doszedłem do wniosku że to łupież i kąkiel porzebna ;)

Atrax Robustus
27-11-2012, 05:19
Wszystkie rosee to maja.
Poszukajcie sobie w archiwum fotek pajeczycy Waltera :]

Awikularia
27-11-2012, 05:49
Alice, taka juz ich uroda... Ja moglabym zapytac, po kiego paski Cyclosternum fasciatum... To "lusterko" maja nie tylko Grammostole, mozna je znalezc np. u Bonnetina, Thrixopelma, niektore Avicularie (np. versicolor)... Tzw. Lusterko to owalna, czasami sercowata plama wloskow na odwloku pajaka, ktora ma polysk... Kurde, ze tez nie umiem tych zdjec zmniejszac... Bylaby lekcja pogladowa... ehh...

Hari
27-11-2012, 06:28
aLiCe... rosea, tez kobieta i potrzebuje lusterka kiedy sie czesze :]
Moja pulchra tez ma takie i ładnie jej z nim...;)

Hwarang
27-11-2012, 07:47
Zainstaluj np program ACDSEE i tam w Tools masz opcje resize. Podajesz wymiary i po klopocie :>

Awikularia
27-11-2012, 08:07
Niestety, nie jest to tak proste jak mowicie. Mam ACDSEE i w tools nie ma zmniejszania takiego jak mowicie. U mnie nie ma funkcji resize. Poza tym mam foty ale ponad 100 kb najmniejsze, a tu wlaza tylko do 70kb. Dodam, ze mimo pomocy na gg i tymze forum nie dalo sie w moim programie zmniejszyc fot.

Chriss
28-11-2012, 13:03
zainstaluj sobie ifran view, ma duzo opcji co do resize no i jest darmowe [ hola hola panie piracie ].

Atrax Robustus
28-11-2012, 13:17
Prosilbym o zalatwienie spraw zwiazanych z oprogramowaniem gdzie indziej.

42d3e78f26a4b20d412==