PDA

Zobacz pełną wersję : ktorego wybrac (geniculata vs boehmei)



WojtasWroc
27-11-2012, 15:22
Witam !
chcę sobie kupic 2giego pajączka i nie mogę się zdecydować czy tobędzie :
Acanthoscurria geniculata - Ptasznik białokolanowy
czy
Brachypelma boehmei - Ptasznik czerwononogi

Oba pajączki ( z tego co wyczytałem ) sa w sam raz dla mnie = początkującego (mało agresywne itp.)

Bardziej mi się podoba geniculata ale to ktorego kupie tez zalezy od ceny i dostępności pajączka ( jestem z Wrocławia i chciałbym kupić od kogoś z Wrocławia )

Proszę o poradę na ktorego się zdecydować bo ja już cały dzień myśle , czytam , ogladam zdjecia i nie moge się zdecydować...

z góry dziękuje za odpowiedzi :)))

ps. moj kerzierzawy ktory wczoraj liniał (3ci raz) ma siędobrze :)

Awikularia
27-11-2012, 15:31
Niektore A. geniculata na "starosc" dostaja szajby i sa agresywne, co do B. boehmei - sa berwowe i przy byle ruchu wyczesuja wloski. A. geniculata mam ja, nie chwalac sie, na sprzedaz....

WojtasWroc
27-11-2012, 15:39
hmm :) chyba jednak wybiore geniculate
lapsk nie bede ladowal do terrarium..., na rece brał tez nie bede wiec nawet jak mu odbije na "starosc" to jakos sobie poradze...

a koro boehmei sie tak "nieladnie" zachowuja to nie chce :)

mozna po weekendzie się odezwać do Ciebie Avi z zapytaniem czy bedzie jeden pajaczek 4 me ( geniculata ) ?

RAMMSTEIN1
27-11-2012, 15:39
Polecam A. geniculate :)
ale łądniejsze sa B. boehmei :)

WojtasWroc
27-11-2012, 15:43
tylk chciałbym malutkigo L2-L3 lub L4

Artur33
27-11-2012, 15:51
ja mam te dwa pająki i Geniculata jest bardzo płochliwa w porównaniu Boehmei .
Jak bym musiał wybierać niedzy tymi pająkami to też miał bym problem . :)

Boehmei jest bardziej spokojna ale to zalezy od danego pająka . ja wybrał bym Boehmei choć jest droga .

bachus
27-11-2012, 16:38
geniculata jest wg. mnie ładniejsza :) a na pewno większa od boehmei, może to wpłynie na wybór. A co do kupna/dostępności to okolice Wrocławia to zagłębie ptasznikarskie jak to ktoś kiedyś określił :)

Frodo
27-11-2012, 17:35
Mam te dwa gatunki i jezeli mial bym wybierac to A.Geniculate.Jest wieksza,moim zdaniem ladniejsza i ciekawiej sie zachowuje.

Jimbo
28-11-2012, 03:21
Ostatnio zresztą sam nabyłem :)

Jimbo
28-11-2012, 03:22
Ja też bym postawił na Geniculatę. Boehmei podobno dość wolno rosną, na większości zdjęć które widziałem mają wyczesane włoski na odwłoku, poza tym Geniculata to jeden z największych ptaszników.

Hwarang
28-11-2012, 04:06
Ja jak mam taki problem to z reguly kupuje oba :>> Od dzis mam o 4 wiecej :D

Math
28-11-2012, 05:03
moja geniculata po 9 wylince /samica/ jest strasznie zwariowana, bardzo szybka i rzuca sie zaciekle na wszystko co sie pojawia w terra. ale jak zaczniesz od geniculaty powiedzmy /l5 to bedzie wszystko spoko.

Awikularia
28-11-2012, 06:33
Mozna sie do mnie odezwac, pewnie... Mozna tez do mnie przyjsc.... Nie gryze (jak dotychczas). Plus dla A. geniculata jest taki, ze szybko rosnie, o wiele szybciej niz B. boehmei.

Hari
28-11-2012, 07:50
Jezeli to Twoj drugi ptasznik to tez polecilbym geniculate. Przynajmniej potrafi sie stawiac jak jej cos nie pasuje. Wiecej przy niej nabierzesz doswiadczenia niz przy boehmei.

Atrax Robustus
28-11-2012, 08:04
Jak juz mowiono, boehmei to jedne z wolniej rosnacych ptasznikow. Mimo wszystko mi sie podobaja te pajaki. Geniculata jest mimo wszystko pokazniejsza.

Najlepiej zamknij oczy i losuj, bo czego bys nie wylosowal, byloby dobrze.

Gonzaj_
28-11-2012, 09:26
Polecam B. boehmei

mich
28-11-2012, 09:45
Hmm mysle ze kazdy bedzie Ci polecal to co ma wiec lepiej bedzie jak sam zdecydujesz. Ja mam geniculate i polecam ja :)

RAMMSTEIN1
28-11-2012, 09:55
Najlepiej będzie jezeli sam zdecydujesz oba pajaczki są super.
poczytaj dokladnie opisy i wybierz ktoregos :)

Ja jestem za A. geniculata :P

MasterMike
28-11-2012, 10:42
Posiadam i A.geniculata i B.Boehmei i powiem tyle ,ten i ten gatunek jest sliczny i polecam obydwa natomiast napewno agresywniejsza jest A.geniculata.Musisz wybrac sam ;) .pozdrawiam

WojtasWroc
28-11-2012, 11:47
dziękuje @ll za odpowiedzi
zdecydowałem się na geniculate ... chociaz ojciec powiedzial ze jak to cos co mam teraz w pudeleczku po swierszczu ( kedzierzawy L3 ) bedzie takie ogromne jak na filmiku ( filmik ojcu pokazałem jak pajak atakuje mysze... ) to bedzie sie bal wejsc do mnie do pokoju.

morda
28-11-2012, 14:10
Geniculata.
Dużo ładniejsza (kwestia gustu), większa, szybsza, agresywna i wiecznie głodna. Na świerszczach można przy niej zabankrutować. Moje geni po 8 wylice zjadła 2 (?!?) mysie noworodki i z 5-7 dosrołych świerszczy. Wyglądała jak kleszcz.
Z tego co widze to geniculaty potrafią być agresywniejsze od murinusów. Murinus jak sie dmuchnie to sie chowa albo się kuli. Geniculata atakuje szybke w terra, piasek, cokolwiek co jej sie poruszy (palec terrarysty również).

krzdab2150
29-11-2012, 12:30
A po co wybierać, męczyć się, zastanawiać. Kup oba pająki.

mich
29-11-2012, 13:17
Moj "egzemplarz" jest bardzo niezrownowazony :P Czasami przy sprzataniu terrarium olewa sobie wszystko i wogole sie nie przejmuje ale najczesciej atakuje pensete bez zadnych ostrzezen ani wyczesywania wloskow (bo co sie bedzie pieprzyc z ofiara, prawda?). No i jest strasznie żarłoczna aż sie czasami dziwie ze jej odwlok nie peka :)

42d3e78f26a4b20d412==