PDA

Zobacz pełną wersję : Czy może być za twarde podłoże...?



rdz
30-11-2012, 05:12
Mam (jak już zapewne wiecie z innych moich postów) że mam Kędzieżawego po 2L.
Trzymam go w pudełku po kliszy na torfie. I jeszcze nigdy nie zauważyłem żeby się gdzieś tam wdrapywał pod niego. Może jest zbyt ubite i dlatego pozostaje na powierzchni? A może jest tego inna przyczyna?
Ooo! Teraz wszedł w szczelinę pomiędzy pudełkiem a torfem :?

POZDRR

RAMMSTEIN1
30-11-2012, 05:15
fakt, mlode pajaczki lubia sie zakopywac - jednak nie wszystkie, jezeli Twoj pajak siedzi nad ziemia widocznie mu tak dobrze :)

alice
30-11-2012, 07:19
poza tym nie ubijesz tak torfu zeby byl zbyt ciezki do przekopania sie... pajaczek sobie poradzi jak bedzie mial ochote..

(poza tym no comment, to sie chyba nazywa nadopiekunczosc)

rdz
30-11-2012, 07:30
Chyba faktycznie jestem zbyt opiekuńczy :( (i to nie tylko w tej sprawie:( )

Frodo
30-11-2012, 07:31
nie rozumiem gdzie tu jest problem, we wszystkim taki jestes malo kumaty ?? (to retoryczne pytanie wiec prosze nie odpowiadac )

RAMMSTEIN1
30-11-2012, 07:42
spoko rdz, kazdy martwi sie o swoje pajaki. ;)
Jednak Ty troche za bardzo ;)

rdz
30-11-2012, 08:12
Jeżeli uważacie że jestem zbyt nadopiekuńczy co do mojego pająka to przypomnijcie sobie waszego i jak chcieliście wiedzieć "wszystko" by było z nim OK ?!

alice
30-11-2012, 08:48
rdz spoko spoko nie denerwuj sie..
kazdy kiedys kupowal swojego pierwszego pupila :]
pomysl jednak posty mozna podzielic na 3 grupy, zainteresujmy sie jednak 2ma..
1. te na ktore odpowiedz jest w faq badz w starszych postach - wystarczy tylko poszukac (np. twoje palenie papierosow, krzyzowanie gatunkow, czy naswietlanie)
2. posty wynikajace z zaje..stej nadopiekunczosci ktore czasem wydaja sie smieszne..
by uniknac takich mala rada do kazdego:
1. przeczytac uwaznie faq w wolnych chwilach przekopywac archiwum postow :)
2. w przypadkach nadopiekunczosci np w przypadku torfu sprawic by nie mial tak ubiego podloza....

jednakze nie powiem ze ja nie mialam czy czasem nie mam glupich postow :P Nie mam jednak dziennie czy co drugi dzien nowego watku zakladanego bo gdybym tak miala byloby:
1. moj maly vagans ma kryjowke jednak kopie obok norke i zyje pod ziemia, nie jest przeciez podziemny
2. moja dorosla rosea nie korzysta z kryjowki woli za to siedziec na niej, do tego przy kazdej manipulacji w terra czy otworzeniu go chociaz pcha sie na rece, moze powinna zyc na wolnosci w mym pokoju? a dodatkowo nie je a wrecz boi sie swierszczy, liniala 2 miesiace temu, jest wychudzona czy robie cos nie tak?
3. moj kedzior nie korzysta z kryjowki, chyba ze do zabawy w wyracanie jej na "dach" i toczeniu nia dookola terra (serio)
4. czy jak mnie ugryzie moj crawshayi to umre? po ugryzieniu szerszenia bylo mi slabo
5. jutro kupuje murinusa jak urzadzic mu terra?
itd..

sorka nie obraz sie za tego posta, chcialam Ci tylko pokazac jak duzego smietnika mozna tutaj uniknac, ja np przed kazdym nowym watkiem tutaj mysle pol dnia albo i wiecej czy jest sens, wczesniej obserwuje pajona kilka dni, staram sie wymyslec cos sama, przeszukuje troche siec, ew jak mi sie nei chce zapytam kogos z doswiadczonych hodowcow na gg, a dopiero pozniej daje posta. Choc i tak nie uniknelam wpady, bo zdazylo mi sie dac posta a 10-30 minut po zalozeniu watku sprawa mi sie wyjasniala sama albo nagle mnie oswiecilo :)

Poza tym pomysl, jestem kobieta, jakie kobiety bywaja? Heheh ten instynkt macierzynski, wrazliwosc itp... jesli chodzi o nadopiekunczosc to cos o tym wiem, wlasnie dlatego mam kilka pajonow a nie jednego by go nie zameczyc swoja obecnoscia hehehe. Wbrew wszystkiemu wiecej pajonow to nie wiecej problemu, a wrecz mniej.... Przynajmniej tak to wychodzi w praktyce, jak bedziesz mial ochote moge Ci to wyjasnic, moj post juz jednak jest zdeka za dlugi i wyjdzie jeszcze ze nie mam co robic tylko jechac po nowych i ktos jeszcze stwierdzi ze to pewnie wina tych trudnych dni w miesiacu :P

pozdrowki
Alicja

Spellcaster
30-11-2012, 12:00
Co sie czepiacie ??? Zawsze było " moj ptasznik sie zakopał " to teraz macie " moj ptasznik sie nie chce zakopac " ;-p I tak zle i tak niedobrze :-))))))

x ray
30-11-2012, 12:11
spokojnie ...nikt nikogo nie karci tylko poucza ....Alicja ma rację ...mozna uniknać sporej dawki niepotrzebnych pytań informacjami które są dostepne w starych postach i nie tylko...FAQ

Alicja .. może tak .." rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki ,..cuda w trzy dni " .. :)

Diabolo
30-11-2012, 13:04
ja bym chcial zeby moj pajak sie nie zakopywal :P
zadko kiedy widuje mojego kedziora
farciaz z ciebie :P

Frodo
30-11-2012, 16:19
Poczekajcie jeszcze pare dni , pajak wylinieje i zachce mu sie zakopac to kolega rdz da posta"Czemu mi sie zakopal moj Kedziezawy?" :P a potem w terra splesnieje mu kokos :P

Hari
30-11-2012, 16:33
właśnie ;) i jeszcze do tego, po wszystkim bedzie oczywiscie głupi komentarz Frodo.

rdz
30-11-2012, 17:08
Dobra, dobra :) Możecie zamknąć tego posta!
Zgadzam się z powyższym postem Alicji.
Faktycznie mógłbym siedzieć nad moim problemem po kilka godzin lub mniej, lub dłużej. Ale po co?!
Jak widzę, że "takie bezsensowne"posty pokazują sie na FORUM to dlaczego by nie skorzystać?! (zapewne odpowiecie mi "bo jest wiele takich jak ja"niedoinformowanych":D)
A korzystam dlatego bo w "ekspresowym" tempie otrzymam jakąś odpowiedź (czasem mądrą a czasem w stylu "to już było")
Co do twojej "kobiecości" Alicjo to nic nie mam :D , natomiast co do kilku sugestii tak.
Nie każdy ma od zaraz znajomych, którzy hodują ptaszniki, (owszem mam na GG: Rammstein1 ale ma status: "Nie wiem kiedy wrócę. Jestem chory.. :(((("
dlatego mu nie przeszkadzałem :)).
Co do "śmietnika" na forum - TO JEST FORUM A NIE BIBLIOTEKA.
ALBO LEPIEJ NIE ZAMYKAJCIE TEGO POSTA przyda sie "NOWYM" żeby nie popełniali takiego samego jak ja BŁĘDU!!!
I z góry chciałbym podziękować za wszystkie pouczenia ("...nikt nikogo nie karci tylko poucza..." [x ray]:) ) i odpowiedzi (za te dobre i za te mniej przyjemne).
Następnym razem poczekam, przemyślę, poszukam w archiwum zanim wystawię POSTA ( nie licząc tego :) )


Pozdrawiam
rdz (Rafał)





"Są rzeczy niemożliwe, tylko mało prawdopodobne..."

42d3e78f26a4b20d412==