PDA

Zobacz pełną wersję : faunabox czy akwarium



COB
02-12-2012, 04:10
co plecacie faunabox czy szklane akwarium na pajaka?

Snuk
02-12-2012, 04:20
to zależy od wielkości pająka ale jak dla mnie to wolałbym szklane terra łatwiej jest obserwować swojego podopiecznego niż w faunaboxie

Spellcaster
02-12-2012, 04:38
A poza tym faunaboxy szybko przesychająw więc jest problem z utrzymaniem wilgoci . Polecam więc szklane terra.

alice
02-12-2012, 04:50
jak najbardziej szklane terra...
zwlaszcza po tym jak sie wczoraj musialam bawic z pokrywa faunaboxu :/
czemu? jest takim sitem ze wilgotnosc to bym chyba mogla jedynie utrzymac majac wode zamiast torfu dla mojego pajaczka...
to jesli chodzi o duze juz docelowe terra dla doroslego
bo irminie po 7 wylince trzymam w mniejszym faunaboxiku ale on nie jest takim sitem..

pozdro

Bart_n
02-12-2012, 04:50
Ja myślę że:

Fauna box:
-raczej mniej przejrzyste od szkła
-jesteś skazany na wymiary sklepowych fauna boxów
-fauna boxy są brzydsze od szklanych terrariów :)
+lekkie
+nie stłucze się
+łatwo myć
+masz już gotową pokrywę

akwarium
-może się rozbić
-ciężkie
-problemy przy myciu
-musisz sobie zrobić pokrywę
+raczej bardziej przejrzyste od fboxu
+możesz sobie zrobić taki wymiar jaki tylko chcesz
+moim zdaniem estetyczniej to wygląda :)
+niema to jak własnoręcznie zrobiona pokrywa :)

wybór należy do ciebie :)

bachus
02-12-2012, 05:14
Nie wiem czy chodzi ci o akwarium czy raczej terrarium, lepiej terra bo masz gotowe kratki wentylacyjne i drzwiczki, tylko że to kosztuje.

COB
02-12-2012, 05:18
a OSB z przednimi szybkami szklanymi?

TheMetal
02-12-2012, 05:20
takie terra też można zrobić samemu ;] , a tak apropos , co sądzicie o np "zatkaniu części otworów wentylacyjnych w faunaboxie zdało by to egzamin ? no poza tym że wyglądało by okropnie ;]

COB
02-12-2012, 05:37
czmu okropnie jaby to zakleic jakas folia od srodka to by był oOK

_INVISIBLE_
02-12-2012, 06:12
Zdac napewno zda egzamin bedze wyzsza wilgotnosc, nie widze problemu

cochin
02-12-2012, 06:42
jak tak robie- czesc otworow w faunaboxie mam zaklejone tasma- tak to musialbym nawilzac 3 razy dziennie chyba

alice
02-12-2012, 06:43
robilam to wczoraj od spodu, troche zabawy jest bo w moim sa jakies czesci odstajace, ale mysle ze zda egzamin...
nie widac z zewnatrz, a pajak nie narzeka :P miejmy nadzieje tylko ze sie tym nie zainteresuje by to popsuc, ale pajak nie szczur chyba sie tym nie zacznie bawic hehehehe.... :P

werni
02-12-2012, 07:57
Witam.
Jesli dobrze rozumiem, to faunabox to takie pudelko kupowane w sklepie zoologicznym stosowane do trzymania zwierzakow wszelakich? Kosztuje min 16zl i jest niezgrabne i delikatne? Jesli tak to zdecydowanie jestem przeciw. Ale przy odrobinie inwencji mozna zrobic cudne mieszkanka z pojemnikow sporzywczych kupowanych na stoiskach AGD - a wybor jest ogromny. Owalne, prostopadloscienne, roznej wielkosci, zamykane i estetyczne. Wystarczy troszke podlubac i zrobic otwory wentylacyjne. No i cena zdecydowanie nizsza - za ok 10-12zl mozna dostac cuuudo!
A tak wogole to dla duzych pajakow tylko szklo :)

Frodo
02-12-2012, 08:12
Po co zawracac dupe jakimis przerozniastymi pudelkami??!!Male pajaki trzymamy w byle jakim plastikowym pudelku a po L6 L7 dajemy do terra i nie wiem po co tu te zasrane faunaboxy??Jesli taki faunabox kosztuje nawet 15zl i pajak ma w nim byc ze 2 lub 3 wylinki to po co sie w to bawic.Terraria gotowe kupuje za 20 zl,a nie sa to raczej kosmiczne pieniadze zeby szukac dziury w calym i kupowac faunaboxy nie wiadomo po co.

werni
02-12-2012, 08:20
Wyobraz sobie drogi Frodo, ze niektorzy lubia obserwowac nawet male pajaczki. Zwierzak wielkosci ok 4cm spokojnie posiedzi sobie w takim "zasranym faunaboxie" nawet kilka miesiecy. Ale jesli Ty wolisz je hodowac w pudelkach po kefirze to twoja sprawa.

Frodo
02-12-2012, 10:16
Wyobraz sobie drogi werni, ze akurat nie po kefirze. W faunaboxach trudno utrzymac wilgotnosc, a zreszta obserwowac mozna w kazdym przezroczystym pudelku ;)

alice
02-12-2012, 10:56
tu jest racja frodo racja...
ale cala sprawa jest odnosnie duzego faunaboxu lub duzego szklanego terra :P
nie malych duperelkow i faunaboxikow

Jimbo
02-12-2012, 10:57
Ja ostatnio kupiłem niewielki fauna box o podstawie 10x15 cm za 7 zł, więc nie jest to jakiś wielki wydatek, a pająk którego w nim trzymam pożyje sobie napewno z 3 wylinki. A jak wyrośnie, to czekają mniejsze pajączki i go odziedziczą. Poza tym nie wiem jak w większych fauna boksach, ale w tym akurat nie mam takiego sita i bardzo dobrze utrzymuje wilgotność. Nie rozumiem też, dlaczego niektórzy piszą o lepszej widoczności przez szybkę w terrarium, moim zdaniem jest odwrotnie. Ścianki fauna boksa o wiele łatwiej dają się wyczyścić z pozostałości po spryskiwaniu, więc widoczność jest nawet lepsza. Nie mam zamiaru narazie kupować następnych fb, bo nie mam takiej potrzeby, ale nie mam nic przeciwko tym wynalazkom.

alice
02-12-2012, 11:51
Jimbo male faunaboxy sa jeszcze o tyle ok ze klapke maja na srodku, wiec pokrywa z gory nie ma dziurek dopiero po bokach... wiec jakos idzie utrzymac wilgotnosc,
duze faunaboxy maja za to sito na pokrywie z gory wokol klapki + po bokach...

Do tego mala przestroga: zeby bylo smieszniej sa tez takie produkowane gdzie klapka jest dziwnie zamontowana mianowicie nie tak ze odsuwasz ja w bok i otwierasz, nie ma tej "opcji odsuwania" po prostu otwierasz i po pewnym czasie wylamuja sie te 2 male plastikowe czesci co blokuja klapke przed swobodnym otwieraniem (ze tak powiem). Wlasnie taki shit kupila moja mama mi przed kupnem rosi, nie zauwazylam tego od razu dopiero po przyjsciu do domu :/ nawet do wrzucenia glupiego swierszcza musze sciagac cala pokrywe...
Nie wiem czy tak jest tez z malymi faunaboxami (bo moj jeden otwiera sie normalnie), ale uwazajcie na przyszlosc jak kupujecie...

pozdro

Chriss
02-12-2012, 12:34
Potwierdzam, wlasnie z tak debilnym zamykaniem faunboxy sa sprzedawane w superhipermarketach, blah!!! Otwieranie tego to poprostu szok, trzeba wytrzasc calego boxa na wszystkie strony, a gry sie juz wyrobi otwieranie to po kilku nastepnych probach lamia sie te...stopery i mamy po zawodach.

alice
02-12-2012, 12:39
Chris - nie tylko w hipermarketach... ja moj dostalam w sklepie zoologicznym :/
ale coz do wyboru byl ten i podobny do mojego malego, pewnie z dobrze otwierana klapka, ale z rozowym kolorem pokrywy.. brrrrrrrrrr nienawidze rozowego [lol]

PMajdan
02-12-2012, 12:51
... tylko na jakis czas. terrarium ma to cos czego nie ma "plastik" bardziej sie nadaje

Chriss
02-12-2012, 13:45
heh, no to rzeczywiscie trudny wybor miedzy malowaniem pokrywy a modyfikacja zamykania, pewnie dokonalbym tego samego wyboru :P
A kierownik zoologicznego zamawiajac takie boxy wykazal sie naprawde duza wyobraznia i zamilowaniem... ale do pieniedzy.. pewno liczyl na szybkie wymiany :P

Pozdrawiam

PMajdan
02-12-2012, 15:30
Jak jestes bogaty i masz gotowke to BIERZ TERRARIUm. jesli narazie troche skaop u Ciebie z hajsem, to zostaje.. FAUNABOX`ix! Make money money make!

alice
03-12-2012, 02:27
heh sa i do zdobycia terra dla ptasznikow od 20 zl w zwyz :P czyli niewiele wiecej niz duzy faunabox :P wiec nei zmylaj przeciwnika... yyyy znaczy znajomego po fachu :P

Mysza1983
03-12-2012, 04:04
Terra są tanie u znajomych szlarzy, w sklepach ceny to masakra (dla ludzi siedzących w terrarystyce), a faunaboksa urzywam do trzymania świerszczy.

alice
03-12-2012, 04:37
w kato sa szklane terra po 30 zeta w sklepie :P
znaczy jutro znow beda bo ostatnio je wywialo...
ja sie niestety nie zalapie :(

PMajdan
03-12-2012, 09:54
Powiedz mi tylko gdzie.... utopia.... dalbym nawet 30 zt za takie terraium... ale pewnie masz na mysli malutkie i bez specjalnych otworow wentylacyjnych..... Tak? Gdzie to widzialas? Mooof prosze... :D

42d3e78f26a4b20d412==