PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki to pajak? (mial byc smithi :) )



Kenshi
03-12-2012, 07:09
Nie mam niestety fotki ale opisze w miare szczegolowo: jest jasnobrazowy, ma czarna plamke na odwloku, nie ma na nim raczej wloskow, polowe torfu w pojemniczku na mocz wykopal i teraz ma pol na pol, jest bardzo "zywy" , mi to wyglada na Citharischius crawshayi - tym bardziej ze Tomek G u ktorego zamawialem ptaszniki akurat mial tez ten gat. w sprzedazy! Chcialbym sie bardzo dowiedziec co mam w domu :) bo poki co nie planowalem hodowac ptasznikow z mocniejszym jadem i agresywnych :(

BakuBak
03-12-2012, 07:13
na 99,( % mas to co zamówiłeś :] nie sądze zeby sie Tomek G pomylił ... :P

Kenshi
03-12-2012, 07:18
hmm, ale mam podobnych rozmiarow smith'aski i wogole nie wygladaja tak jak ten jeden pan! - maja wloski, maja juz ubarwienie troszke inne

Kenshi
03-12-2012, 07:20
kurde dlaczego tu nie ma edit?
chcialem jeszcze dodac, ze wlasnie od kilkunastu dni sie zastanawiam bo wczesniej byly dosc podobne do siebie, tzn ten jeden byl podobny do smithi - na moje oko oczywiscie :) - ale teraz juz widac ze to nie jest to samo! A smithi malych mam 4 szt wiec mam do czego przyrownywac

Mc.Luka
03-12-2012, 07:37
to zdjęcie najmniejszej b.smithi jakie znalazłem:
http://www.bighairyspiders.com/pix/smithi1.jpg
a to mały Citharischius crawshayi:
http://www.bighairyspiders.com/pix/crawshayi1.jpg
porównaj...może Ci to pomoże...

Mc.Luka
03-12-2012, 07:40
aha porównaj najlepiej pdwłoki- smithi ma jak wiadomo jajowaty i bardziej obły odwłok, a wszystkie podziemne nieco wydłużony...

Hari
03-12-2012, 07:48
Malego smithi mozna poznać. Wygląda tak jak prawie kazda mała brachypelma i ma wlasnie plamke na odwloku, do tego jezeli sie przyjzysz to mozna zauwazyć jasniejsze miejsca na nogach, gdzie pozniej bedzie czerwona barwa.

Hwarang
03-12-2012, 07:52
To akurat chyba kwestia osobnicza. Moja parachybana miala wyjatkowo eliptyczny i wydluzony odwlok, podobnie aureostriata ma zdecydowanie bardziej podluzny niz okragly

Kenshi
03-12-2012, 08:17
jezeli tylko smithi ma plamke, to mam smithi - widocznie jest chyba ciut za duzy, a pewnie jeszcze nie ta wyl. zeby bylo widac jasniejsze miejsca - pytalem dlatego ze mam troszke mniejszego smithi i juz ma jasniejsze miejsca a ten jest tak ja pisalem taki caly jakby jasny braz, i w sumie od ponad pol roku mam doczynienia ze smithi (ogolnie mam 7szt) i zaden nie robil takiego "przemeblowania" w pojemniku. Chyba poczekam jeszcze 1 czy 2 wyl i wtedy sie zobaczy!

Awikularia
03-12-2012, 11:18
C. crawshayi nie maja plamek na odwloku w zadnym wieku i sa czerwonawo-brazowe, jak sa male..... W miare wzrostu ich barwa sie wyostrza.

TomekG
03-12-2012, 11:57
Najlepiej poznac pajaka po cenie po jakiej go kupiles ;) Jesli po 25zl to jest to b.smithi.Ponadto nie mam malych crawshayi,a w ofercie sa 3cm sztuki, wiec ciezko je pomylic ze smithi.

Pozdrawiam
TomekG

Kenshi
03-12-2012, 12:10
ok, fajnie - ze wreszcie sie Tomek G. odezwal :) - hmm, ale tak czy inaczej dziwnie sie ten jeden smithi zachowuje w porownaniu do calej reszty, btw- tomku nie pisalem do ciebie bo w ksiedze gosci masz wpisy ze wogole sie nie odzywasz, wiec myslalem ze nie ma sensu! ?A co do ceny, to przeciez kazdy sie moze pomylic! ;o)

Kenshi
03-12-2012, 12:12
kurde znow nie zawarlem calej mysli w jednym poscie -

>C. crawshayi nie maja plamek na odwloku w zadnym wieku i sa czerwonawo-brazowe, jak sa male..... W miare wzrostu ich barwa sie wyostrza.

a czy tylko smithi maja plamki? czy inne gat. tez!

cochin
03-12-2012, 12:40
inne tez. nie wiem dokladnie ktore maja a ktore nie. z wiekiem powinno to minac

Awikularia
03-12-2012, 13:43
W temacie pisales o C. crawshayi i B. smithi, totez sie wypowiedzialam na ten temat. A plamki maja rozne gatunki - np. Aphonopelma, Acanthoscurria, Brachypelma, Grammostola, zeby wymienic te najczesciej trzymane.

Mysle, ze co by o Tomku G. nie mowic watpie, aby przy sprzedazy pomylil te dwa gatunki.... Zreszta z ocena poczekaj, az pajak troche kolorkow nabierze. A co do zachowania - nie kazdy osobnik jest taki sam.

alice
03-12-2012, 14:44
glownie brachypelmy maja te czarne kropki, ale tak jak napisales to ewentualna pomylka to moze byc taka ze masz boehmei a nie smithi :P ale watpliwe ze Tomek sie pomylil...

co do kopania... mialam kilka vagansow u siebie i tylko jeden bawil sie w kreta i do teraz zyje pod ziemia zupelnie jak moj crawshayi hehehes... wiec wszystko zalezy od charakterku i prywatnych gust lub specjalnosci projektanta wnetrz zwanego pajaczkiem ;)

pozdro

42d3e78f26a4b20d412==