PDA

Zobacz pełną wersję : P.cancerides



GALN
04-12-2012, 02:50
Mam pytanie do osób które miały dorosłą samicę cancerides,moja samiczka ma teraz 7 cm może nawet coś ponad ciałka ,myślałem o dopuszczeniu do niej samca po następnej wylince ale czy będzie "dorosła"? Z opisu wynika że dorastają do 8 cm po wylince będzie miała więcej.Samce mają haki a samiczki powinny mieć zaczepy ;) było by prościej.

GALN
04-12-2012, 02:51
dodam że nie wiem która wylinka

Awikularia
04-12-2012, 05:31
7 cm ciala... Nie pamietam, jaka duza byla moja samica, kiedy ja dopuszczalam, ale byla dosc spora. Teraz mam samiczke po 7 wylince, ma obecnie 5,5 cm ciala. W moim wypadku trzeba jeszcze poczekac, minimum do 11 wylinki. Mozesz sprobowac dopuscic swoja samice do samca, ale pamietaj, aby byla niedlugo po wylince - nie nie, nic sie jej nie zasklepi, ale im dluzszy czas uplynal od wylinki, tym mniejsza szansa na mlode, a wieksza na kolejna wylinke.

GALN
04-12-2012, 06:03
Dzięki Awi tak myślałem aby do niej samca dopuścić tak po następnej wylince gdzieś 30 dni po, jak sobie dobrze podje żarłoczek :) teraz nie miało by to sensu o ile pamiętam to koło 3 miesięcy mineło od wylinki i wydaje mi się że po tej następnej dopiero będzie 100% dorosła.
Jeszcze jedna sprawa tak przy okazji ;) chodzi o rozea pisałaś mi jak i czytałem że chętnie kopulują ale nie budują kokonu moja samiczka była dopuszczona jakieś 7 miesięcy temu jadła jak szalona teraz przestała a kokonu nie ma .Nonsop się zastanawiam bo gdzieś ten kokon musi zbudować a tak się przyglądam i nie wiem o co by ona miała tę konstrukcję zaczepić może wstawić jej jakąś psełdo ściankę lub coś w tym stylu hheheeheh dodam że teraz ma gołe szyby sam nie wiem jak by chciała to by sobie i na szybie coś wykombinowała.Wydaje się oczywiste dlaczego kokonu nie ma ale ja tak bardzo chcę mieć "stadko" że kombinuje kombinuje i mi nie wychodzi :) Potrzebny mi taki "kop" abym się ocknoł i wreszcie zrozumiał.

42d3e78f26a4b20d412==