PDA

Zobacz pełną wersję : Czy A.metallica nadaje sie dla poczatkujacego?



RAF_AL
04-12-2012, 04:56
Jak w temacie. Chcialbym kupic pierwszego pajaka i chcialbym by byla to a.metallica. Nadaje sie dla poczatkujacego? Ps. w terrarium.com.pl w opisie wyskakuje blad - 404.

Jimbo
04-12-2012, 05:01
Raczej nie, młode Avivularie dość często padają. Ogólnie nie jest to pająk polecany dla początkującego. Kup sobie lepiej jakiegoś naziemnego na początek.

nokeg
04-12-2012, 05:05
kup sobie jakąś Brachypelme, np kędziorka albo smithiego

RAF_AL
04-12-2012, 05:06
Kurcze, ladny walek. Ornata jest jadowita prawda?

Atrax Robustus
04-12-2012, 05:19
Wszystkie ptaszniki sa jadowite. Jak nie masz doswiadczenia z nadrzewnymi, to nie bierz sie za Poecilotherie, Heteroscodry i inne takie. Chowanie naziemnych tez Ci wiele nie da, bo ich hodowla rozni sie od trzymania nadrzewnych. Jak chcesz sie przekonac, czy dasz sobie rade, to kupuj Psalmopeusa.

RAF_AL
04-12-2012, 05:23
Chodzi mi bardziej o to czy ornata jest mocno jadowita, bo albo mi sie wydaje ze slyszalem ze jest mocno a czytalem w ksiazce ze jest bardzo lagodna. Zastanawiam sie na a.metallica, b.smithi, b.emilia, p.irminia - ktorego wybrac?

Awikularia
04-12-2012, 05:25
Z tego co wiem, P. ornata ma najmocniejszy jad z Poecilotherii. Mysle, ze jezeli podobaja ci sie ptaszniki nadrzewne, powinienes sprobowac swoich sil przy jakims pajaku z rodzaju Psalmopoeus - irminia, cambridgei, reduncus lub pulcher, aby wymienic te najczesciej spotykane w hodowli. Nie porywalabym sie od razu na Avicularie, pamietaj tez o tym, ze pajaki nadrzewne nie nadaja sie na rece....

RAMMSTEIN1
04-12-2012, 07:00
Widac błąd w druku ;)

jezeli chcesz na początek jakiegos ptasznika nadrzewnego zdecydowanie polecam albo P. irminia albo P. cambridgei.
A. metallica jest bardzo delikatna, ale jezeli zapewnic jej dobra wilgotnosc nie powinno sie jej nic stac.

Masa
04-12-2012, 07:05
Tydzien temu mialem tez dylemat ale wybrałem smithiego i jestem bardzo zadowolony...jednakze jest niejadkiem ale jak na pierwszego naziemnego pajaka jesy ok..moj maluch jest strasznie spokojny i juz sie zadowmowil u mnie
Pozdro dla wszystkich
p.s.Dzieki Avi za odp na mailu

Robson
04-12-2012, 07:33
ja ostatnio kupielm a.metallica, zyje juz u mnie 3 dzien i chyba sie juz zadomowila
zarowa grzeje na smithiego i avi ma polowke chlodna (okolo 22C) a po drugiej stronie ma goraco (27C) i siedzi gdzie chce
wilgoc tez ma dobra
i chyba nie padnie
mam jeszcze 4 dni gwarancji ;)

TheMetal
04-12-2012, 07:42
Zacznij od klasycznego smithi albo albopilosa , a jak tak ciągnie Cię do nadrzewnych to kup Irminie >> zdaje sie , że jest mniej agresywna od Cambridgei a przy tym prawdziwe z niej cudo na 8 odnóżach. Tylko pamiętaj że nadrzewna mają ładnego speeda , ale spoko jak będziesz ostrożny to powinieneś sobie poradzić ;]

RAMMSTEIN1
04-12-2012, 07:44
TheMetal napisał(a):
>> zdaje sie , że jest mniej agresywna od Cambridgei

z tego co wiem P. irminia jest wlasnie nieco bardziej agresywniejsza od P. cambridgei - ale jak zawsze wszystko zalezy od charateru danego osobnika ;)

TheMetal
04-12-2012, 07:50
hym możliwe moja Irminia to aniołek , a swoją wiedzę na temat P. Cambridgei czerpałem z opisów np terrarium.com.pl (opis właśnie tego gatunku) :
"Gatunek szybki i agresywny, nie posiadający mocnego jadu" ,
a Irminia ma tylko że "Nie zanotowano przypadku ukąszenia" ale fakt wszystko zależy od osobnika

Neo2
04-12-2012, 08:16
To po pierwsze moja irminia jest szatanem w pajączej chitynce. A z tym że nie zanotowano zadnego ukąszenia to mozna to zmienic, mnie ukąsiła ale jest na szczescie po 2wyl :D

TheMetal
04-12-2012, 08:18
??? słyszałem że pajączki po 2 wyl nie kąsają tylko pozoruja ukąszenie przez uderzenie odnóżami , ktoś tak napisał na forum jakiś czas temu

Awikularia
04-12-2012, 08:25
Bzdura.

Neo2
04-12-2012, 11:36
Bzdura że mnie ukąsił czy bzdura że pozorują ukąszenie?? Moze mi sie zdawało ale mam czerwone kropki na rece w miejscach gdzie pająk jak mi sie zdaje kasał.
A co do pozorowania to każdy nawet dorosły pająk w obronie moze pozorowac atak, pierwsze "ukaszenie" jest to uderzenie przednimi odnozami a jak nie pomoze to wtedy w ruch ida kły jadowe. Ale powtarzam MOZE byc pozorowane lecz nie musi.

Awikularia
04-12-2012, 12:05
Bzdura, ze male pozoruja a nie atakuja. To niby jak mialyby zdobywac pokarm? Przez pozorowanie ataku? W przyrodzie nikt mlodym nie podaje pokarmu z odcietym lbem...

TheMetal
04-12-2012, 12:22
Nie mówiłem o zdoywaniu pokarmu tylko o ataku w obronie (heh ale to brzmi) bo przecież na ten temat zeszła rozmowa ...

Awikularia
05-12-2012, 05:46
Podobnie. Czesc pajakow pozoruje uderzajac lapami (robia to i dorosle i mlode) czesc sie nie zastanawia, tylko dziabie. Ale dotyczy to calego przedzialu wiekowego ptasznikow, ze tak powiem... A nie tylko maluchow.

TheMetal
05-12-2012, 08:44
Ale rozwińmy temat agresywności Irmini bo szczerze powiedziawszy to wachałem się midzy P. cambridgei a Irminia i wybrałem tę drugą m. in. bo myślałem że jest łagodniejsza :|

Neo2
05-12-2012, 09:36
No to ja spotkałem sie z opiniami że Irminia jest bardziej agresywna od cambridgei i tyle, cambridgei jeszzce niemam ale juz niedługo to porównam ,ale moj osobnik irmini jest chyba wersją agressiv bo jak juz mowilem murinus w tym samym wieku był aniołkiem a im starszy to łagodniejszy. :p

Awikularia
05-12-2012, 10:39
Na moje 5 P. irminia bardzo agresywna jest jedna, najstarsza. Reszta normalna.

nokeg
05-12-2012, 11:07
ja hodowałem irminie z przekonaniem że jest bardzo łagodna, co prawda widziałem ją trzy razy (jak ją dostałem, raz jak raczyła wyjść coś zjeść i jak ją wysyłałem) chyba była normalna, niemoge tego stwierdzić bo nie miałem z nią kontaktu. Cambridgei był raczej płochliwy niż agresywny

Atrax Robustus
05-12-2012, 11:51
Agresywnosc jest bardziej cecha osobnicza, anizeli gatunkowa. Co do Psalmopeusow, to opinie sa podzielone i nie ma sensu wysnuwac jakichkolwiek wnioskow po analizie tak bardzo zroznicowanych zachowan u tych ptasznikow (jedne sa lagodne, inne bardzo agresywne).

Otaku_JP
06-12-2012, 05:51
Hehe... ciekawa dyskucja - mi też się przysłużyła bo wiedzę o hodowli i zachowaniach ptaszników nadrzewnych mam niewielką, a chciałem sobie niedługo pajączka należącego do w/w grupy kupić. Thx za rady.... jak już mówiłem ciakwa dyskusja.

Otaku

zadyma14
09-12-2012, 08:28
mojim pierwszym pajakiem byla a.metalika i jakos spbie poradzilem :D

42d3e78f26a4b20d412==