PDA

Zobacz pełną wersję : pare pytan, a.metallica



Robson
05-12-2012, 22:54
no wiec tak:
niedawno kupilem sobie ("dostalem" zeby statrzy niewiedzieli ze kupilem :P)
a. metallica, no i moje pytanka sa takie:
u mnie pajak ma 25 stopni i siedzi tam gdzie jest 23, a maja podobno miec okolo 27;) to nie jest dziwne??
bo slyszalem ze obnizona temperatura, wilgotnosc, plesn to od razu smierc pajaka....
...u mnie zyje juz 4 dni i nawet dzisiaj pierwszego swierszcza zjadl(a)
dalej
czy a.metallica robia gniazda??
no bo moja jak juz mowilem 4 dni u mnie jest i jakos nie zrobila takiego jeszcze, a moze nie zrobi:/
albo moze sie odzyczaila:)
no bo w sklepie byla w takim malym pudelku, jak by mnie tam trzymali to bym sie nawet wysrac nie mogl, bo by miejsca nie wystarczylo:/
czy ona zrobi to gniazdo predej czy pozniej czy wogole go niezrobi??

ma pelno kory i patyko...wiec moze tworzyc... i to jest 6 wyl.;)


i takie pytanko odnosnie pajakow nadrzewnych...
czy wszystkie robia gniazda??

a nawet jesli tak no to popatrzcie jakie one sa zdolne;)
dostaja do terra patyki itp. i po paru dniach robia gniazdo, chyba maja talent, no nie:D

ok koncze juz,o i tylko nie bluzgac na mnie bo po ryju wale:D

Robson
05-12-2012, 23:09
o i jeszcze czy a.metallica jest podobna do a.avicularia??
chodzi mi o wyglad
bo jezeli tak
to ja juz nie wiem co kupilem:/:/:/

Mort_80
06-12-2012, 01:36
1. A.metallica robi gniazda.
2. A.metallica ma taką samą budowę ciała, jak A.avicularia. Różni się kolorami.

Tak mi się w każdym razie wydaje. Jak coś pokićkałem, proszę mnie poprawić :-)

RAMMSTEIN1
06-12-2012, 01:53
A. metallica robi gniazda, poczekaj pare dni az zaaklimatyzuje sie w nowym miejscu :)
a co do warunkow to taka temp. jest ok. ;)

Atrax Robustus
06-12-2012, 02:25
Poki co, wszystkie nadrzewne, ktore widzialem robily gniazda, a Avicularie sa z tego znane. Temperature masz dobra. W kazdym razie... 25*C to optimum przy hodowli pajeczakow.

walter
06-12-2012, 08:02
Moze minac nawet pare tygodni, zanim zrobi gniazdo.
Moja A. avicularia chyba dopiero po miesiacu zdecydowala sie na zbudowanie gniazda - pamietaj o wlozeniu do terra jakiejs galezi.

nokeg
06-12-2012, 10:03
ja mam metallice od dwóch tygodni i jak narazie zrobiła może 5 nitek:-)

Paganus
06-12-2012, 15:21
popieram zdania i opinie poprzedników i zachęcam do przeczytania informacji o tym pająku a wszystkie pytania zostaną wyjaśnione... no i oczywiście poprzednie posty o podobnej tematyce

_INVISIBLE_
08-12-2012, 04:18
Tak jak u mojego murinusa , wlorzylme ptasznika do pustego terrarium z mysla ze zaklei cale terra, ale sobie zrobil w konciku kryjowke z sieci (bardzio malo) i nie wiem teraz czy obklei to terrarium, a moze sie przygotowywuje do wylinki

nokeg
08-12-2012, 06:29
moja avi sie szykuje do wylinki, może dlatego nie robi pajęczyny?? apropos wylinki to wcale sie nie chwale ale dzisiaj moja Chromatopelma wyszła z siebie i jest po 4 wyl. a zaniedzługo boehmei bedzie po 4 wyl:-)

zadyma14
09-12-2012, 08:12
ja mam metalike po 9 wyl i robi sobie gniazda juz od 3 od kiedy jom mam. Trzymam jom w stalej temp 25 stopni i ma sie dobrze i niewydaje mi sie zeby taka temp byla zla

42d3e78f26a4b20d412==