PDA

Zobacz pełną wersję : DZIEŃ BABCI ;-)



Spellcaster
06-12-2012, 02:55
W związku z tym ze wczoraj był Dzień Babci a dzis jest Dzień Dziadka mam pytanie , nad którego odpowiedzia zastanawiałem sie juz dawno , a zadaje je doopiero dziś poniewaz nawiązuje ono poniekąd do dzisiejszego i wczorajszego dnia . Do rzeczy. Jak wiadomo pająki to zwierzeta długowieczne , samice niektórych gatunków potrafią dozyc naprawde sedziwego wieku . Zastanawiam sie czy ma ktos w domu taką "nietypową babcie" :-))) Jezeli nie to czyj pająk jest najstarszy ????

Awikularia
06-12-2012, 03:43
Nie mam sedziwej staruszki, moja Megaphobema robustum to jeszcze młódka, ma dopiero 6 lat i jeszcze nie dojrzała. Ale to moj najstarszy pajak. Gdzies tu czytalam o P. augusti, 9-letniej samicy....

Otaku_JP
06-12-2012, 05:34
Ja wogóle nie mam żadnego pająka powyżej roku, ale pająki zostają babciami (bo samce to raczej tego nie dożywają), gdy ich potomstwo doczeka się własnego potomstwa, a to potomstwo kolejnego. Ciekawe, czy ktoś na forum ma taką wielopokoleniową rodzinkę pająków?

Otaku

BakuBak
06-12-2012, 08:36
jajaja :] to moja suczka ,,, pfe ... babcia :]

co do wieku to ma między 8 a 10 lat tylko dokładnie nie wiem bo kupiłem ją i sie dowiedziałem ze ma koło 6 lat a u mnie siedzi jakieś 3-4 lata : ]

co do staruszek to mam jeszcze b,albopilose - 8-9 lat :] - jej fotki hyba nawet umieściłem tutaj jak wcina świerszcze :P


tak pozatym jest na sprzedarz ja ktoś chce :]

oceanos
06-12-2012, 14:28
Moja B. albopilosum zaczęła u mnie 11 rok życia. Kupiłem ją podrośniętą, ma tak ok. 12 lat.

42d3e78f26a4b20d412==