PDA

Zobacz pełną wersję : czy to mozliwe?



sidor_87
07-12-2012, 08:40
Mam B.Smithi L5.Wczoraj wieczorem dalem jej swierszcza, dzisiaj rano poszukiwalem resztek , tego zwierzatka i znalazlem tylko strzepek jego nogi. Czy to mozliwe zeby ptaszor zjadl praktycznie calego świerszcza ,czy to ja mam kiepski wzrok??
Macie moze sposob na poszukiwanie resztek pokarmowych zwierzat, ktore trudno znalesc w podlozu bo sa podobnego koloru??Najgorzej jak pajak zje takiego owada u siebie w kryjowce, szkoda mi tam grzebac , bo ladnie sobie urzadzil...

nokeg
07-12-2012, 08:49
mojego smithi po 5 wyl prędzej by zjadł świerszcz niż pająk jego. Pewnie masz zły wzrok:-) możliwe że resztki ma w swojej kryjówce

Awikularia
07-12-2012, 09:01
Czesc z moich pajakow tez nie zostawia zadnych resztek i sie temu nie dziwie...

sidor_87
07-12-2012, 10:05
kilka dni wczesniej , dalem mu macznika mlynarka ktory byl zaraz po wylince , wiec byl miekki i tez sladu po nim nie znalazlem, a przeciez jest jasny wiec latwo go zobaczyc....kryjowke praktycznie przewrocilem do gory nogami i tam znalazlem wlasnie ta noge:P , ale nic wiecej...sam nie wiem

Otaku_JP
07-12-2012, 10:24
Nie panikuj stary! Mój kędziorek L6 jak dostaje świerszcze to też nie zostawia po nich żadnego śladu. Z początku dziwiłem się, jak taki mały pajączek może zjeść taaakiego wielkiego (no prawie jak on sam:P) świerszcza. Myślałem że "skoczki" uciekają mi z terra przez otworki, albo że się gdzieś kryją, ale nie. Po kilku karmieniach uznałem, że jestem w posiadaniu maszynki do uśmiercania świerszczy (jestem z niego dumny jak cholera^^). Co do tego gdzie on to mieści, to oblookaj jego odwłok przed i po jedzeniu - napewno będzie sporo większy. Czasami zdarza się też, że pajączek owinie ofiarę przędzą tworząc kokon i świerszcz (lub cokolwiek innego) będzie czekał aż nadejdą "kruche czasy"^.^

Otaku

PS
teraz mój kędzi jest L7 i świerszcze tylko wchodzą mu do kryjówki... i już nie wychodzą -__-

alice
07-12-2012, 11:04
sie tym nie przejmuj moj crawshayi tez tak robi zostawia tylko noge ktora czasem wynosi na gore.. a norke ma dookola scianki takze wszystko widze i nie ma tam zadnych resztek...

tylko irminia wynosi mi "smieci" poza gniazdo i chowa je w tak smiesznych miejscach ze czasem zdaza sie ze zaplesnieja.... ostatnio np zakopala :o

sidor_87
07-12-2012, 11:49
dzieki za pomoc, widocznie moj smithi ma dobre maniery i nie zostawia nic na talerzu:P

bachus
07-12-2012, 11:50
A moja irminia nie zostawia nic, chyba że wkopuje gdzieś w gnieździe w ściankę. Raz ją tylko widziałem jak wylazła z gniazda i rzuciła na jakieś 20 cm kulką zlepionych niezidentyfikowanych śmieci :P

alice
07-12-2012, 11:52
to byla kupa hehehe :P
moja strzela nia do celu na klapke z faunaboxu... tek celnie ze kiedys dostane tym w twarz hehs.. a ostatnio zastanawialam sie czy przez wentylacje nie narobila mi na kubek bo cos tam bylo... bol ze ja to zlizalam (slodkie bylo wiec moze nie kupa)

Hajdi
07-12-2012, 11:57
a wogole to jaki duzy jest ten pajak?tez mam L5 i ma 1.5cm ciala i nie wiem czy mu dac swierszcza.

bachus
07-12-2012, 12:05
A możliwe żeby narobiła na suficie terra?? bo pojawiło mi się tam nagle z dnia na dzień skupisko białych twardych jakby grudek, wygląda jakby ktoś nakapał korektorem.

Chriss
07-12-2012, 12:34
Za bardzo chyba dbasz o pajaczki a za malo o siebie skoro sie chwytasz takich... dań :) :) :)

Moja rosea L1 [chyba L2 bo cos mi nie gra z jej wielkoscia] narobila na scianke pojemnika, wyglada jak gdy wrobel narobi na szybe pedzacego samochodu ;)

msk
07-12-2012, 12:59
Alice, cierpisz na koprofilie? ;)

sidor_87
07-12-2012, 13:12
duzy nie jest tez tak ok 1,5 cm , w sumie ten swierszcz byl dosyc maly moze 1 cm.
a co sadzicie o karmieniu macznikami?? nie sa za dobra dieta dla pajakow??jak czesto mozna je dawac?

_INVISIBLE_
08-12-2012, 03:21
Hajdi mozesz podac swierszcza, tylko musi byc on mniejszy od ptasznika

cochin
08-12-2012, 03:42
maczniaki to postawa diety moich pajakow w zime.. czasem rzuce tez swierszcza ale nie stac mnie (u mnie 1zl/szt. !). a co do resztek to zaden nigdy nic nie zostawia....

Miszqa
08-12-2012, 04:46
jedna z moich albopilosek bardzo "sympatycznie" zajmuje sie świerszczami:]
z reguły po paru godzinkach terra wygląda tak, jakby ktoś włożył petarde w świerszcza i wysadził go w powietrze;] odnóża, skrzydełka, kawałki odwłoka itp itd sa rozrzucone po calutkim terrarium;]

Awikularia
08-12-2012, 04:57
Ptaszniki nadrzewne niestety zalatwiaja sie na sciankach terrariow i nic na to nie poradzimy. Na suficie takze, to dla nich zaden super wyczyn...

Hajdi
08-12-2012, 06:24
tak wiem ze musi byc mniejszy tylko w zoologicznym takiego nie ma!!!!

werni
08-12-2012, 10:33
Hmm.. Z tego co widze po moich naziemnych paskudach, to one tez maja zamilowanie do malowniczego "kupkania".. Np. strzal z wysokości kory przez pol terrarium na scianke w wykonaniu duzej g.rosea :)

alice
08-12-2012, 16:57
bachus tak mozliwe ze narobi wszedzie nawet na kubek [lol]

chris ja dobrze dbam o siebie w pierwszej chwili myslalam ze to czekolada ale po zlizaniu kapnelam sie ze nie jadlam tamtego dnia czekolady a kubek byl swiezy tzn z nocnej sesji przed kompem z lykiem herbaty.. nie mam pojecia co to bylo na kubku ale smakowalo jak czekolada...
jakby ktos kiedys probowal jak smakuje kupa ptasznika niech mi da znac czy byla slodka [lol]

alice
08-12-2012, 17:00
nie no temat mamy genialny [lol]
ale fakt jesli chodzi o zdolnosci do zalatwiania swych spraw pajaki maja talent :)
i to nieziemski.... rekordy poczynai irminia i crawshayi... reszta jakos normalnie zostawia.. no jeszcze boehmei w kryjowce sufit zasrywa [lol]

ok ja tu pisu pisu gadu gadu a kolacja czeka..
smacznego :)

Robson
08-12-2012, 19:17
no dobra a ja sie teraz doczepie:)
po co zadajesz w temacie watku czy to mozliwe?? jak widziales to chyba mozliwe no nie?
nie kapuje:/

harwa
09-12-2012, 02:26
mam pytanko wyda wam sie smieszne ale jak wyglada kupa? :) chodzi mi o kupy ptasznikow i scorpionow

sidor_87
09-12-2012, 02:27
gdybys przeczytal dokladnie co napisalem , to bys wiedzial czemu akurat taki a nie inny temat watku.

RAMMSTEIN1
09-12-2012, 03:47
odchody ptaszników to białe "sosowate" kropeczki ;);]

werni
09-12-2012, 03:58
Kupa ptasznika wyglada jak kupa ptaszka.. :D

harwa
09-12-2012, 05:20
no dzis znalazlem na szybie biala plamke wygladala jak kupa z twojego opisu czyli scorpoiny wala podobne kupale

42d3e78f26a4b20d412==