PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki to ptasznik - podobny do - Acanthoscurria chacoana -



Kenshi
07-12-2012, 13:43
Mam problem, dostalismy wczoraj do sklepu dwa ptaszniki - obecnie sa podpisane B.Vagans ale mi to nie wyglada na Vagans'a z jednego powodu - sam pajak nie jest czarny, lecz taki jakby brazowy - tak jak napisalem w temacie, podobny jest do Acanthoscurria chacoana ale nie ma tych jasnych paskow na odnozach, zna ktos moze jeszcze jakies ptaszniki ktore mialyby czerwonkawe wloski na odwloku - jezeli to cos pomoze to powiem ze nie sa drogie (stad tez poczatkowo moje podejrzenie o vagans'a :D) - u nas drozsza jest "mlodsza" A.geniculata. W sumie to szef powinien wiedziec co kupil, ale jak uslyszalem ze geniculata to "smithi bialokolanowy" to wolalem sam poszukac informacji! Jutro postaram sie zrobic zdjecie, ale moj kamero/aparat nie jest najlepszej jakosci wiec nie robcie sobie wielkich nadzieji :D.
Z gory dzieki za wszelkie sugestie!

walter
07-12-2012, 23:06
Z Twojego opisu:
"bardziej brazowy, niz czarny" ...
"czerwonawe wloski na odwloku" ...
"podobny do Acanthoscurria chacoana ale nie ma tych jasnych paskow na odnozach" ... pasowaloby mi Nhandu carapoensis.
Tylko jedna rzecz by sie nie zgadzala - Nhandu nie sa tanie ...

Awikularia
08-12-2012, 04:49
Moze to Lasiodora klugi, a moze B. vagans. Czasami pajaki sa trzymane bez zadnych kryjowek pod zarowka i rudzieja. Po wylince wracaja do swojej naturalnej barwy.

Jimbo
08-12-2012, 08:16
A może po prostu Grammostola Rosea. Jest brązowy, jest tani, nie ma białych pasków i trochę przypomina Acanthoscurria chacoana.

Frodo
08-12-2012, 10:14
A moze to...a moze to.....a moze to.......a moze toooo..............a moze i jeszcze tamto........a nie to chyba to..........albo zaczekaj to napewno to...........Bez komentarza.

Jimbo
08-12-2012, 10:28
Frodo - dlaczego ty jesteś taki upierdliwy ? Zmień se xywę na "Gollum", bardziej ci pasuje.

Robson
08-12-2012, 11:06
Jimbo ale to tak jest... jak Frodo powiedzial....

a tak na serio to daj se wz yle chlopaku i poczekaj jeszcze troche zobaczysz co sobie trzymasz:)

Frodo
08-12-2012, 12:50
Ano i cala odpowiedz na zadane pytanie.Mozna zamknac watek.

Jak zmienisz ksywe na "SZAMBO" to zmienie.

Jimbo
08-12-2012, 13:18
Hehe dowcipniś z ciebie widzę. Ale zastanawiam się tak czasami, po co ty odwiedzasz to forum ? Ani nie chcesz się niczego dowiedzieć, ani nie chcesz nikomu w niczym pomóc. Wyżywasz się tylko, a przecież jest tyle lepszych sposobów leczenia komleksów.

Frodo
08-12-2012, 13:27
Odwiedzam bo lubie.
Jak czegos nie wiem to dowiaduje sie czytajac czyjes posty.
Jak jest pytanie na , ktore da sie odpowiedziec na forum i znam odpowiedz to odpowiadam(pomagam).
Wszystko.

alice
08-12-2012, 17:05
Jimbo czego sie czepiasz?
Frodo juz znormalnial nie odpowiada na kazdego posta jaki sie pojawi w swoj oryginalny sposob, czasem sie jakiegos czepnie, ale jesli Ci nie pasuje olewaj (jak wiekszosc), a nie rob z tego wielkiej roznowy i osobnego watka w rozmowie :P
bo jakbys nie zauwazyl to Frodo swoje wie i powiedziec potrafi pomoc jesli sie komus chce wczytywac dokladnie..
sa jednak tacy co widza same uszczypliwe uwagi nie zauwazaja tego ze to jednak czasem ma jakis sens..

blah i wyszlo ze bronie Frodo, choc on sam potrafi to lepiej za siebie zrobic :P

Kenshi
09-12-2012, 01:35
> a tak na serio to daj se wz yle chlopaku i poczekaj jeszcze troche zobaczysz co sobie trzymasz:)

Kolego robson jakbys byl laskaw czytac uwaznie temat to wiedzialbys ze ja tego w domu nie trzymam, tylko dostalem do sklepu w ktorym pracuje, kierownik nie wie co kupil, ja tez pierwszy raz spotkalem sie z takim pajakiem i chcialem sie dowiedziec jakie sa podobne do mojego opisu ptaszniki coby sobie porownac, czekac juz raczej nie ma na co bo pajak jest po ok 5/6 wyl. Pojutrze bedzie zdjecie!

Kenshi
09-12-2012, 02:18
>Moze to Lasiodora klugi, a moze B. vagans. Czasami pajaki sa trzymane bez zadnych kryjowek pod zarowka i rudzieja. Po wylince wracaja do swojej naturalnej barwy.

dzieki, wyglada na to ze jest to L. klugi - nie ma opisu na terrarystyka.com.pl ani tutaj - moze ktos ma link do stronki gdzie bylby opis tego pajaczka, a konkretnie czy jest agresywny, jak grozne jest ukaszenie i takie tam - moze byc anglojezyczna !

alice
09-12-2012, 02:25
http://hjem.get2net.dk/invertebrates/galleri/L_klugi.jpg
http://www.saepya.nl/vogelspinnen/spinnenfoto_text/lasiodora_klugi2.JPG
http://www.saepya.nl/vogelspinnen/spinnenfoto_text/Lasiodora_klugi.jpg

raz dwa trzy wystarczy dla upewnienia?

jak nie to proponuje
www.google.pl

Kenshi
09-12-2012, 04:13
Alice juz skorzystalem z www.google.com (grafika) , zreszta korzystam czesto bo na terrarium nie laduja mi sie foty :(, teraz tylko potrzebny opis, tekstowy :) - choc pewnie jezeli chodzi o jad to nie rozni sie zbytnio od innych pajakow z gat. Lasiodora, pozostaje sprawa agresywnosci :)

alice
09-12-2012, 05:23
sorka zle przeczytalam juz nawet sie nie poprawialam hehehe
z ciekawosci zaczelam grzebac, anglojezycznych jest malo, wrecz nie pisza o klugi ze tak powiem, albo google cos dzisiaj slabo szukalo [lol]
z tego co udalo mi sie znalezc to praktycznie druga parahybana, rosnie do 24 cm, jeszcze pobiegam bo innych stronkach gdzie czasem idzie strzepki informacji rowniez wyciagnac
typu
agressive: yes or not w wielu jezykach wyglada na tyle podobnie ze idzie sie kapnac..
cos widzialam na hiszpansko jezycznych stronach wiec tam pogrzebie napewno jak cos znajde nim dostaniesz konkret info stad to dam znac :)

pozdro

Robson
09-12-2012, 12:48
no to kolego jak skombinuejsz fotke to pogadamy:)

Chriss
09-12-2012, 15:10
Mogles powiedziec jak ostatnio bylem to bysmy cos popstrykali ;P masz tam dobre oswietlenie to by niezle wyszlo.

Pozdr.

Kenshi
12-12-2012, 16:11
Z gory sorry za zla jakosc zdjec ale mam tak badziewny aparat ze efekty dopiero moge zobaczyc w domu, moze jednak komus sie uda zauwazyc jakis szczegol charakterystyczny dla danego osobnika
http://tvtom.pl/thr/ptasior.jpg

Jimbo
12-12-2012, 17:19
To może być Brachypelma Angustum, ale niech się wypowiedzą bardziej obeznani.

42d3e78f26a4b20d412==