PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne robactwo! Nie skoczogonki...



Alerik
09-12-2012, 03:54
U mojego pająka w terra pojawiły się takie malutkie... ciężko powiedzieć... chrąszcze lub mnielatające muchy. Mają trochę mniej niż milimetr. Są ruchliwe jak mrówki. Ciężo je wypatrzeć, ale są wszędzie. Macie pomysł, co to może być? Wysprzątać terra i zmienić torf?

Alerik
09-12-2012, 03:54
Aha, są takie podłużne i mają szary kolor. Pomocy!

Atrax Robustus
09-12-2012, 04:32
Muszki? Mozliwe, ze to pewna odmiana owocowek ;)
Ja raz mialem plage muszek w jednym terrarium, ale one sa niegrozne. Jakos same wylecialy.

Krzysztof.W
09-12-2012, 06:33
Jeśli są biało- szare i podłużne nie posiadają skrzydeł i mają około 1 mm długości, to są to na pewno skoczogonki. Przechodzą one rozwój prosty , bez stadium larwalnego i poczwarki to też można zauważyć większe i mniejsze osobniki podobnego kształtu. Są nieszkodliwymi wszystkożercami.
Jeśli zaś są czarne i mają około 1,5 mm oraz posiadają skrzydełka to są to muszki zwane ziemiurkami ich drobne larwy są podobne do larw bytujących w owocnikach grzybów jadalnych jakie zbieramy w lesie jesienią. Także nie szkodliwe lecz denerwujące .
No i na koniec roztocza, zazwyczaj można zauważyć dwa gatunki ich nazw łacińskich nie znam , zazwyczaj są koloru beżowego i białego i cechują się one dużym okrągłym odwłokiem i czterema parami odnóży krocznych, bo jak by inaczej :).Jeden gatunek jest ruchliwy szybki, drugi białawy, kremowy , powolny i po zgnieceniu go, czuć na palcach zapach podobny do zapachu żywicznego.
Także wszystkożercy raczej nie szkodliwi, lecz mogą się nadmiernie rozmnożyć i zjadać jajeczka hodowlanych owadów.

zadyma14
09-12-2012, 07:59
mialem taki przypadek u mojej a. metaliki zmienilem tofr i bylo ok :D

Chriss
09-12-2012, 14:59
Staaary, ciezko wypatrzec? sa wszedzie?
Czy osoba ktora przepisala Ci te tabletki na pewno byla lekarzem? I czy na pewno to w aptece je kupowales? :D :D

1mm i szarawe to skoczogonki, mialem iich troche jak mi sie zapomnialo usunac padline z jednego pojemniczka ;>

Alerik
10-12-2012, 01:24
AAAAAAAAAAAAAA... nie moge patrzeć na twojego posta!!!!! Jak się przyglądam literom to widzę robaczkiiiii!!!!!! NIE! Wlazły na mnie...


To są jednak jakieś muszki czy coś...

42d3e78f26a4b20d412==