PDA

Zobacz pełną wersję : G pulchra po wylince



krzdab2150
11-12-2012, 01:48
Więc tak. Piszę, bo się trochę martwię. Samiczka. dorosła, ale młoda.
Wylinka trwała chyba całą noc. Niestety w wylince została noga, samica ją nadrewała próbując się uwolnić- to nie problem, krwawienie niewielkie, już się zasklepia (przypomnę, że samica była już bez nogi - ta, której nie miała jej odrosła, ale uszkodzeniu uległa nowa noga). Noga jest urwana do połowy. W sumie najlepiej, gdyby odpadła przy karapaksie, ale już chyba nie będę jej urywał do końca jeżeli nie ma krwawienia.

Nie to mnie jesdnak niepokoi.

Pająk ma lekko pomarszczony i zapadnięty odwłok - wyraźnie się unosi i opada - jakby pająk dyszał. Może być b. zmęczony, jednak nie wiem, czy ten odwłok to normalna sprawa. Pulchra wygląda jakby uleciało z niej trochę powietrza.

And what do you think??

_INVISIBLE_
11-12-2012, 02:55
Poczekaj kilka dni moze sie cos poprawi ( sprawa odwloka ) podaj jej pokarm to odwlok sie powiekrzy i byc moze bedze wrzystko OK , a co do nogi lepiej ja urwij od strony karapaksu poniewaz ptasznik moze miec trudnosci przy chodzeniu lub w innych czynnosciach ew. problemy przy kolejnej wylince

Nazar
11-12-2012, 04:30
Invisible jesli pajak mial wylinke w nocy to nie mozna jescze podawac pokarmu:P

Pozdrawiam

Nazar

krzdab2150
11-12-2012, 05:06
Nogę mogę jej amputować, ale jak samica dojdzie trochę do siebie.
Owłok jest dalej trochę sflaczały, prusza się w rytm pulsu.
Czekam, zobzczę co dalej. Pewnie odwłok stwardnieje.

skąd wzięliście ten pokarm?? nie planuję nic jej dawać przez przynajmniej tydzień
dzięki i pozdrawiam
Krzysiek

Atrax Robustus
11-12-2012, 05:47
Najlepiej poczekaj jeszcze troche zanim podejmiesz jakiekolwiek dzialania. Co do odwloka, to... po wylince moze sie wydawac maly i sflaczaly, ale tak jest praktycznie zawsze. Najlepiej sprawdzic, jak zachowa sie pajak po podaniu pokarmu (za jakis czas).

Neo2
11-12-2012, 07:22
Moja smithi przeszła wczoraj 12 wylinke ale chyba cos jest nie tak ;(. To już któraś wylinka u mnie i nigdy nie było tak jak teraz czyli: po pierwsze to moja wina bo jak juz wyszła ze skóry to zapaliłem światło a ona wtedy gwałtownie sie przewróciła z pleców na nogi jakby sie wystraszyła, a po drugie i najgorsze przez jakies 2h po wylince "tarła" odwłokiem po podłozu jakby niemogła go podnieść, dzisiaj jeszcze nie widzałem jak chodzi ale zaczynają sie normalne pozycje po wylince(wtedy siedziała skulona) jak sądzicie będzie dobrze?? chciałem ją spróbowac rozmnozyć ale jak będzie "tarzała" odwłokiem po ziemi to nici z teog ;(

Nazar
11-12-2012, 07:30
Sadze ze dojdzie do siebie. Jak tak bedzie za kilkadni to mozna sie zaczac martwic. MOja smithi tez liniala z niedzieli na poniedzialek. Lazi teraz wychudzona i ospala, ale w nocy nabiera sil. Czekam tydzien do karmionka i myusle ze bedzie okej:))

POzdrawiam

Nazar

krzdab2150
11-12-2012, 08:33
Z grammostolą lepiej - taki odwłok to chyba normalka od razu po wylince. Pająk przemieszcza się bez problemu i zachowuje raczej normalnie.
A można jeszcze kilka sugestii odnośnie tej nogi??

Czy jak wszystko będzie OK to zoberować ją i urwać w stawie przy karapaksie??
Może pytanie durne, ale intereusją mnie wasze opinię, zanim coś zrobię.
Noga jest urwana w połowie długości między dwoma stawami - ok. 3/4 nogi jest!
Ranka nie krwawiła zbytnio, teraz jest zasklepiona i raczej nie stanowi już zagrożenia dla pająka.
Pozdrawiam
Krzysiek

PS: stara noga odrosła bez problemu, ale samiczka chyba nie ma szczęsścia do posiadania kompletu odnóży.

PS: boehmei też ostatnio liniała - wiem, że to będzie samiec, jest przed ostatnia wylinką. Piękny i wkrótce chętnie go pożyczę jako reproduktora.

small
11-12-2012, 09:22
> Czy jak wszystko będzie OK to zoberować ją i urwać w stawie
> przy karapaksie??
> Może pytanie durne, ale intereusją mnie wasze opinię, zanim coś
> zrobię.
> Noga jest urwana w połowie długości między dwoma stawami - ok.
> 3/4 nogi jest!

Urywajac uszkodzone odnoze sprawisz, ze pajak bedzie potrzebowal wiecej czasu na jego pelna regeneracje. Dlatego nie widze najmniejszego sensu aby urywac pajakowi pozostala czesc odnoza. Skoro ma 3/4 odnoza to po wylince bedzie musial zregenerowac tylko 1/4 a nie cale odnoze...

42d3e78f26a4b20d412==