PDA

Zobacz pełną wersję : Przeprowadzka



SławekS
11-12-2012, 13:56
Macie jakieś sposoby na wyciąganie pająków szczególnie podziemnych z pojemnika, gdy np. trzeba je przenieś do większego pojemnika a ten siedzi pod ziemią. Czekanie aż wyjdzie odpada.

Hari
11-12-2012, 13:58
Spotkalem sie ze sposobem "na wanne" i "na babke z piasku". ;)

i`am
11-12-2012, 14:16
ano to sie wygrzebuje go z ziemi, przepucha wacikiem do uszu do innego pojemnika;]

bachus
11-12-2012, 14:54
heh, dołączam się do pytania bo wkrótce może będę mieć undergroundowca :P

alice
11-12-2012, 15:37
hari ze tak na babke z piasku to wiem a na wanne to co oznacza bo zgupialam? <lol2>

Slawek Bachus - wygrzebac troche torfu i wygonic do next terra... ew na babke z piasku :P tj przykryc innym pudelkiem.. roznicy praktycznie duzej nie ma...

Hari
11-12-2012, 15:42
Wygrzebujesz pająka w wannie, zeby nie mial mozliwosci uciczki np. za szafe w pokoju :)

Frodo
11-12-2012, 16:53
Po co sie bawic.Zanuz łape w pudelku i wyjmij go razem z torfem i po sprawie.

RAMMSTEIN1
11-12-2012, 17:52
ja staram sie zlokalizowac pajaczka, odsuwam troszke torfu i penseta wyganiam pajaczka z norki :)

morda
12-12-2012, 02:19
Ja łyżka wyciągam cały torf i łapie pająka w pudełko.

alice
12-12-2012, 05:57
nie mam wanny wiec stosuje albo metode mordy w pokoju
najwyzej bede odsuwac biurko... bo jak zwieje na szafe to tam bedzie jego terra.. moja szafa jest zamontowana na stale [lol]

Atrax Robustus
12-12-2012, 06:35
A ja kiedys odwrocilem denkiem pudelko z Hysterocratesem. Pajak byl na samym dnie i mial umocnione korytarze, ale podloze szybko oderwalo sie od scian terrarium i pajakowi nic sie nie stalo i dosc szybko go przenioslem. Ten sposob jest troche niebezpieczny i jest dobry, kiedy wiem na 100%, ze pajak siedzi na dnie.

_Andrzej_
12-12-2012, 12:56
Nigdy nie wyciągałem tak pająka, ale mam dwie metody:

- "na studnię" - wkop jakiś pojemnik w ziemię i na dnie umieść jedzonko. Pajączek chcący zdobyć pożywienie wpadnie do "studzienki” i wtedy go mamy (jak szybko przykryjemy pojemnik:) )

- "na leżaczka" - jeżeli pająk nie chce wpaść do studzienki to pojemnik kładziemy w pozycji horyzontalnej z przygotowanym jedzonkiem - w miarę nieruchomym - i czekamy aż pajączek wejdzie do pojemniczka. Oczywiście również należy wykazać się refleksem i go tam zablokować jakąś pokryweczką.

Obydwie metody są mało inwazyjne, ale wymagają cierpliwości :)

Atrax Robustus
12-12-2012, 13:02
To jest niestety niewykonywalne, jesli chodzi o moja lividum. Juz ja probowalem wywabiac z norki, ale nic z tego. Ten pajak atakuje dopiero wtedy, gdy pokarm sam mu sie pcha na szczekoczulki. Jeszcze sie nie zdarzylo, zeby pochwycil cos sam :]
Ten pajak nawet w nocy rzadko gdzie sie rusza poza obreb kryjowki. Wiem, bo rzadko kiedy spie w nocy i mam czas go obserwowac i praktycznie 0 reakcji :)...
Dopiero od wczoraj zaczal przemeblowywac mieszkanko i poszerzac kryjowke :]

SławekS
12-12-2012, 13:37
Frodo co do wyciągania rękami moja albopilosum atakuje nawet pęsetę a jak tam łapę wsadzie aałłŁŁŁAAA za to jak jej dam żarcie to je łapie i wieje do nory albo czeka aż samo jej tam wejdzie

42d3e78f26a4b20d412==