PDA

Zobacz pełną wersję : Czy wylinka wyodrębniająca...



Ir
12-12-2012, 11:50
Cześć
Czy wylinka wyodrębniająca dymorfizm płciowy (chodzi o samca) jest ostatnią wylinką pająka. Posiadam właśnie takiego samca z gatunku Lasidora Parahybana.W związku z tym pytanko,jeśli tak, to ile pozostaje mu czasu do tzw. zejścia. Chodzi mi konkretnie o ten gatunek.Z chęcią nawiążę kontakt z terrarystą posiadającym ten gatunek,najchętniej z Lublina lub okolic.

morda
12-12-2012, 12:36
Tak, jest to ostatnia wylinka w jego życiu.
Ile mu zostało... zależy od warunków.
Coś kolo roku może półtora.

Math
13-12-2012, 02:52
no ostatnia......chyba mu zostaje od 1-2 wiosenek...moj murinus jest juz pol roku po ostatniej i po 2 miesiacach nie robienia niczego teraz przezywa druga mlodosc

Ir
13-12-2012, 09:03
No cóż tak myślałem, w związku z tym nasuwają mi się kolejne pytanka, kiedy mogę się spodziewać,że napełni swoje zbiorniczki, i czy od tego momentu dalej pająki pobierają pokarm,czy może robią sobie post do kopulacji,oraz czy zgromadzony przez samca materiał genetyczny nie traci na wartości z czasem, więc czy mogę zwlekać z dopuszczeniem go do kopulacji, czy też mam szukać partnerki na gwałt.

BakuBak
13-12-2012, 09:43
juz ma pewnie napełnione : ]
czy traci z czasem to nie wiadomo , napewno swierszy jest lepszy :] , jedzą normalnie :]

42d3e78f26a4b20d412==