PDA

Zobacz pełną wersję : cos sie dzieje z moja geniculata



WojtasWroc
15-12-2012, 08:22
Witam
jestem zaniepokojony zachowaniem mojej geniculaty
jakas godzine temu siedziala w miejscu i non stop jakby pocierała pierwsza para odnozy szczekoczolki ...
teraz siedzi bez ruchu z opartymi pierwszymi ( od czeskoczolek ) 3 parami nog o scianke pojemnika !
czy cos z nia nie tak ?
nie je od 3-4 dni i czeka ja wylinka ( mocno sciemniały odwłok )
ostatnia wylinke mial 25 grudnia

RAMMSTEIN1
15-12-2012, 08:25
to ze pocierała odnozami o szczekoczolki tzn. ze poprostu sie czyscila :)

Awikularia
15-12-2012, 08:29
Ale mnie na gg wystraszyles, myslalam ze co najmniej ma drgawki.... ufff, o malo sie nie zabilam lecac na forum... ;). Pocieranie szczekoczulkow - myscie sie, jak slusznie zauwazyl Rammstein. To ze siedzi w ten sposob to nic takiego, jakbys zobaczyl niektore pozycje moich pajakow....... Mocno sciemnialy odwlok, niejedzenie, niemrawosc -> typowe objawy zblizania sie wylinki. Mysle ze do tygodnia powinno to nastapic. Nie martw sie, z twoim pajakiem wszystko w porzadku.

WojtasWroc
15-12-2012, 08:35
hmm delikatnie wlozylem pensete do pojeknika i dotknąłem ją
i po dotknięciu zaatakowała jak nigdy wcześniej
od razu lapy do gory odchylila szczekoczolki wiec ja zostawiłem
ale przez pare sek jeszcze stała tak i widac ze było ze jest bardzo zdenerwowana
znowu z uniesionymi 3 parami odnozy opiera sie o scianke...
juz jej nie bede ruszał...

mam nadzieje ze nic sie jej nie dzieje ...
temp 25 stopni
wilgotność odpowiednia

Awikularia
15-12-2012, 08:55
Nie ruszaj jej, pajakow przed wylinka nie nalezy ani ruszac, ani przekladac, ani draznic. Cierpliwosci, to nie jest tak, ze pajak ciemnieje i za godzine zrzuca wylinke....

Atrax Robustus
15-12-2012, 10:18
Dokladnie. To nawet dobrze, ze tak robi, bo to niezbedny element higieny.

Pazur302
16-12-2012, 09:55
Twój ptasznik w ten sposub nawilrza skurę przed śćągnięciem jej. Niejedzenie jest tu normalne jerzeli tak to jest wszystko jest wporządku.

Hwarang
16-12-2012, 12:27
Co do dziwnych pozycji to moja aureostriata swiezo po 6 wylince (pojawily sie paseczki na nogach :> ) wczoraj lezala w conajmniej dziwny sposob.
Wygladala jakby ja ktos zasuszyl i postawil na boku. Lezala idealnie pionowo i nogi z jednej strony pod katem 90 w gore, drugie zgiete na ziemi.
Na powaznie sie przestraszylem, ale jak ruszylem pudeliem to od razu sie odwrocila

Gonzaj_
18-12-2012, 13:13
Pazur w sumie to by sie zgadzało.... moja geniculata przed wylinka tez tak robiła ... i za 2 lub 3 dni spokojnie ja przeszła :)

42d3e78f26a4b20d412==