PDA

Zobacz pełną wersję : Biały nalot



Eqester
17-12-2012, 06:34
Witajcie !! Sorki , bo pewnie podobny post był już pisany , ale... Mam pewien problem. U niektórych z moich ptaszników na torfie pojawia się białawy nalot. Najczęściej pojawia się on na wystających z torfu "włoskach" z włókna kokosowego... Słyszałem , że to pleśń... Nie mam jednak pojęcia jak go zwalczać i jak mu zapobiegać... Czy powstaje on gdy pająk ma za wilgotne podłoże ?? Pomóżcie mi w tej sprawie... Z góry dziękuję i pozdrawiam !! :)

Bart_n
17-12-2012, 06:37
polepsz wentylację, u mnie to pomogło na pleśń, no i nie odkładaj usówania resztek pokarmu na później...

Eqester
17-12-2012, 06:51
Powiem Ci , że z tym wyjmowaniem resztek pokarmu to czasem zawalałem... :) Wentulację mam OK , bo kupiłem na giełdzie gotowe terrarium dla ptasznika , więc pewnie wentylację dobrze zrobili ;) czy coś jeszcze trzeba robić by zapobiec temu nalotowi ?? Aha i w jaki sposób najlepiej go usówać ?? Ma również może wilgotność podłoża jakieś znaczenie na jego powstawanie ??

Atrax Robustus
17-12-2012, 07:52
Bingo... bylo juz wiele razy. Posmaruj kokosa woskiem w miejscu, w ktorym styka sie z podlozem, trzymaj go po suchej stronie podloza, wtedy nie bedzie plesniec... moj nie splesnial od 7 miesiecy.

tomash_k
17-12-2012, 08:17
usun plesn mechaniznie po czym miejsce to przetrzyj spirytusem zeby plesn nie powrocila (chyba)

albopilosek
17-12-2012, 08:22
ja mam to samo u mojej cambridgei ...usunalem to recznie ale pojawia sie znow....wydaje mi sie ze podloze ejst zbyt wilgotne....torf plesnieje sam w sobie , nie ma mowy o zadnych resztkach bo ich tam nie ma

Pazur302
17-12-2012, 09:04
Niestety ale ten nalot to plesń. To nie spowodu wilgoci lecz tych wiurÓw. Wszystkie wiury usuń i pleśni nie będzie. Ale na wszelki wypadek zmień torf bo tam mogą zostać zarodniki grzyba.

Eqester
17-12-2012, 10:11
Dzięki za tak aktywny udział w moim poście ;) Mam pytanie ... usunąć te wiury co wystają z podłoża czy wszystkie ?? Aha i jeszcze jedno , jak się pokropi torf spirytusem , żeby zabić zarodki pleśni , to czy to nie zaszkodzi pajączkowi ??

morda
17-12-2012, 10:55
Ja kokosa wiele razy wyparzyłem jak się na nim pleśń pojawiła. Do tej pory mam spokój a było to chyba z rok temu.

Nazar
17-12-2012, 13:12
A jestes pewny ze to plesn?? To przeciez moga byc kupska pajaka... Przynajmniej z Twojego opisu tak wnioskuje, bo prawde mowiac bialej plesni to ja nie widzialem jeszcze chyba...

POzdrawiam

Nazar

tomash_k
17-12-2012, 13:16
Nie...spirytus jako taki nie szkodzi pająkowi..przeciez to tylko woda+etanol ktore nie są grozne dla pająka

Awikularia
17-12-2012, 15:19
Nazar, a ja bardzo czesto widuje biala plesn... Jak chcesz zobaczyc, to przyjedz, zachowam specjalnie dla ciebie... ;).

bachus
17-12-2012, 15:43
Heh, ja też mam 'specjalne' terra dla ptaszników, za które się wykosztowałem, ale to nie ma znaczenia, bo kratki są, ale nie ma cyrkulacji. Miałem to samo, skończyło się jak założyłem ogrzewanie do środka, tylko częściej spryskuję podłoże.

Eqester
20-12-2012, 11:01
Dzięki za pomoc ;) Narazie !!

42d3e78f26a4b20d412==