PDA

Zobacz pełną wersję : Rekord ;) ale...



Rafał
21-12-2012, 02:26
Cześć

Pisałem kiedyś o mojej Brachypelmie smithi (L2)która przez ponad 22 tygodnie nie miała wylinki. Można to nazwać "rekordem"? Mnie i wiele innych osób bardzo to dziwiło, bo to nie jest normalne. Nie przechodziła wylinki znie wiedomych powodów. Teraz pewnie myślicie że nie miała odpowiednich warunków - wilgotność, temperatura itd. Niestety kto tak myśli jest w błędzie. Warunki miała doskonałe: wilgotność (zraszałem pudełko 2 razy dziennnie żęby włókno nie było suche), temperatura 26,27*C w dzień, 18 w nocy, pokarm regularnie i w zależności od tego czy chciała jeść. I po 23 tygodniach nareszcie przeszła wylinkę. Wagans do tego czasu (później kupiony) przerósł go troczę. W tym momencie mam smithi L3 i vagans L2 i bardzo się z tego cieszę :]]
Jeśli ktoś wie co jest powodem takiego opóźnienia proszę o kontakt.

Dzięki
=====================

Brachypelma smithi L3 - "Spike"
Brachypelma vagans L2 - "Mike"

Pozdrawiam wszystkich terramaniaków ;)

rafaldc@wp.pl

Math
21-12-2012, 05:48
ja mam shmiti ktora od wrzesnia jeszcze nie liniala....tak bywa

roko
21-12-2012, 06:07
heh nie ma zadnego powodu takiego zachowania poprostu on sam ustala kiedy chce przejsc wylinke z doswiadczenia wiem ze trwa to bardzo dlugo

alice
21-12-2012, 08:46
moj boehmei tez robi takie numery :P
coprawda do 20 tygodni jeszcze nie doszedl.... ale gdyby nie wylinka ktora przeszedl 4 dni temu to vagans bylby go przerosl :P

kupiony we wrzesniu po 1 wylince...teraz po 5tej..
boehmei kupiony w maju po 2giej (tydzien pozniej byl po 3ciej) teraz jest o 6tej :P

kwestia tego ze smithi i boehmei lubia glodowac i wolniej jesc..
a vagansiki sa zarloczne i szybko rosna...
tyle z tego co wiem :)

dodam tylko ze zdaje sobie sprawe ze vagans lada dzien go przerosnie bo sie juz szykuje do linienia :P

mich
21-12-2012, 09:22
Hyhyh jak tak dalej bedzie sobie wylinki przekladal to dojrzalosc osiagnie jak juz Cie na swiecie nie bedzie :P

x ray
21-12-2012, 11:09
...napewno jedna z przyczyn jest brak apetytu...i to o dyżym znaczeniu .Na wylinke smithi z w-3 na w-4 czekałem 116 dni , totalny brak apetytu ,pokarm wyciagałem nietknięty ( moim zdaniem ). Natomias co wpływało na to że nie jadł ..nie mam pojęcia . Inne moje pajaczki w tyma okresie przeszły po dwie wylinki.....radykalnie sytuacja sie odwróciła zaraz po 4 wylince,obecnie jest ok. :)

Smithi_17
22-12-2012, 19:37
Heh...nie wiem od czego to zalezy ale moj smithi (L2) juz od ponad 3 miesiecy nie mial wylinki.

DragoN16
27-12-2012, 07:06
chm................ spoko ale moja smithi w ciągu tygodnia liniała 2 razy serio kupiłem ją jak byla L2 a po tygodniu miałem L4 :):)

roko
28-12-2012, 12:54
hehehe przecierz pajączek do końca nie zdazyl stwardnąć a ty probojesz tu wmawiac ze 2 razy w ciągu tygodnia ci linial dobre hehehe

42d3e78f26a4b20d412==