PDA

Zobacz pełną wersję : !!! Dopiero zaczynam i proszę o pomoc!!! (P. Imperator) !!!



ponczos
23-12-2012, 09:02
Mam kilka pytań na które są odpowiedzi w różnych artykułach, ale zależy mi na waszej opinii:
1. Czy terrarium 40x30x25 wystarczy dla Imperatora?
2. W jaki sposób najlepiej ogrzać terrarium dla Imperatora (ostatnio przeczytałem aby nie używac kabli grzewczych tylko lampy... jak uważacie?)?
3. W jaki sposób utrzymujecie optymalną wilgotność?
4. Jestem z Krakowa i dopiero zamierzam zakupić Imperatorka więc bardzo proszę o jakieś namiary do osób które rozmnażają skorpiony. Bardzo zależy mi aby skorpiona zakupić najlepiej z domowej hodowli; skorpiony które spotkałem w sklepach w Krakowie nie wyglądają zbyt dobrze... :(((

Z góry dziękuję za pomoc!!

RAMMSTEIN1
23-12-2012, 09:40
1) dla duzego - tak, dla malego skorpiona takie terra jest za duze.
2) Ja uzywam zarowki 25v.
3) spryskuje im terra co 3 dni robie to "na wyczucie" ;]
4) - daj znac na prv pogadamy i nakieruje Cię na osoby ktore moga tanio zalatwic :)

majes
23-12-2012, 13:14
kabli grzewczych dlaego nie ze beda dawac cieplo od dolu a normalnbie gdy jest skorpowi za goroco to sie zakopuje a gdy bedzie kabel grzewczy tgo gdy sie zakopie bedzie jeszcze cieplej.moz zarowki musisz dostosowac do wielkosci terra, temp w pokoju itp.
co do wilgotnosci to pojemnik(miseczka)z woda.jak mialem mniejsza to musialem czesto spryskiwac tera.jak kupilem wieksza to teraz tylko dolewam wody i spryskuje terra raz na 2-3 dni.

walter
23-12-2012, 13:44
W przypadku P. imperatora miseczka z woda jest wrecz niezbedna.
Wody mozna dolewac tak, zeby sie przelewala.
Imperatory czasmi lubia polezec sobie w wodzi a nawet zanurzyc sie na krotko.
Osobiscie nie uzywam nic do ogrzewania - w pokoju z "robalami" jest stala temperatura 27-28 C.
Kiedys probowalem dogrzewac zarowka 15W ale bardzo szybko wysusza podloze.

ponczos
23-12-2012, 16:30
Mój e-mail to ponczos@interia.pl.
Kolejne pytania:
1. Od czego zacząć?! Jeden czy parka? Jeżeli jeden to jakie wymiary terrarium (przyjmując że wysokość i szerokośc z powodu takich a nie innych mebli nie może przekroczyć 30 cm). Jeżeli parka to takie samo pytanie.
2. A jeżeli nie mam możliwości ogrzewania lampą? Jako oświetlenie planuję zamontować nad terrarium świetlówkę (ponieważ ową posiadam :)). Jeżeli użył bym tego rozwiązania to jaka moc świetlówki?
3. Zależałoby mi aby ogrzewać terra jednak od dołu. Temp. w pokoju mam około 20 stopni. Słyszałem o takim sposobie aby na dnie terra ułożyć kabel, obsypać go grubszym żwirkiem a całość zalewać wodą, na to położyć np. aluminiową siateczkę a dopiero na niej podłoże właściwe. Co o tym myślicie??

k_u_b_a
24-12-2012, 06:30
3. taka metoda nie zmienia faktu, że ciepło idzie od dołu.

k_u_b_a
24-12-2012, 06:31
a co do wilgotności to jeśli w terrarium posadze małą paprotkę i bedę ją podlewał to czy to załatwi sprawe wilgotnośći?

oczywiście bedzie tez miseczka z wodą.

majes
24-12-2012, 08:18
jak ja bedziesz podlewal to jednoczesnie nawadnial podkloze czyli podnosil wilgotnosc.choc podobno z zywymi roslinami jest inaczej z wilgotnoscia.wiec peweni cos zmieni.

walter
24-12-2012, 09:54
jeśli w terrarium posadze małą paprotkę i bedę ją podlewał to czy to załatwi sprawe wilgotnośći?
99% szans na to, ze imperator wykopie ta paprotke.

sajmon
24-12-2012, 10:52
a jakby taką roslinke wsadzicc w doniczke i dopiero doniczke do terra?

albo dośc duzy konar wydrązyc, żeby powstało zagłębienie? taka doniczka szybko by próchniała, ale mozna jakąś emalią pociągnąć w środku. tu juz nie chodzi mi o wilgotność tylko czy to ma szanse na przeżycie?

nokeg
24-12-2012, 14:06
świerszcze Ci ją zjedzą, znam to z doświadczenia:-) chyba że skorpion odrazu zje świerszcza

42d3e78f26a4b20d412==