PDA

Zobacz pełną wersję : Alergia na pająki?



albireo
26-12-2012, 03:36
Mam ptaszniki kędzierzawe (L3) od niedawna - niecałe 2 miesiące, a od dłuższego czasu mam obiawy uczulenia - pokrzywki, różne odczyny alergiczne. Właśnie jestem na etapie poszukiwania, co moze byc tego przyczyną. Czy słyszał ktoś o uczuleniu na pająki? Pajak na pewno nie wyczesał bezpośrednio na mnie włosków. Czy gdyby wyczesał je gdzieś do pudełka, przestrzaszony pensetą podczas karmienia, zauważyłabym to? I zakładajac, że rzeczywiscie tak było, jak długo mogą się one unosić w powietrzu?

TheMetal
26-12-2012, 03:48
Zdaje się że pająki po 3 wyl nie wyczesują jeszcze włosków parzących (ale ogę się mylić więc niech ktoś bardziej doświadczony to potwierdzi bądź zaprzeczy)

Atrax Robustus
26-12-2012, 03:51
Nawet jesli wyczesal te wloski, to w powietrzu byloby ich bardzo malo, dlatego watpie, aby to bylo alergenem.

TheMetal
26-12-2012, 04:15
Dobraale jak jest z tym czesaniem , od ktoej wylinki czeszą ??

PMajdan
26-12-2012, 04:27
tez mi sie wydaje ze male nie "czesza sie". Moj kedziezawy L4 jeszcze tego nie robi... ale byc moze dlatego ze nie ma takiego powodu i jest mu ze mna dobrze... :)

Jimbo
26-12-2012, 04:28
Ja już widziałem u vagansa po 3-ciej, że coś próbował wyczesywać.

snake_pyton
26-12-2012, 06:20
Tak wogóle to pająki moą zacząć wyczesywać włoski po szóstej. Jak próbóją wcześniej to pewnie nie wiedzą żę nic z tego ;-)

Awikularia
26-12-2012, 06:31
Ptaszniki wyczesuja wloski od maluchów. Podejrzewam, ze masz alergie na cos innego, bo nawet jezeli ptaszniki codziennie te wloski by sobie wyczesywaly, to i tak jest ich za malo...

Pazur302
26-12-2012, 07:18
Nigdy nie spotkałm się z tym chociaż jestem alergikiem. Choduje kędziorki i doświadczyłem że wiele razy wyczesywałł na mnie włoski i do tej pory nie mam na niego alergi więc to nie może być on. Nawet człowiek zdrowy ma te obiawy więc to napewno nie kędziorek.

redknee
26-12-2012, 07:37
moj vagans L3alboL4 juz wyczesuje wloski ale jeszcze nie swedziala mnie skora

Diabolo
26-12-2012, 07:42
moja chromatopelma probowala wyczesac wloski jak bylo po 3 wyllince, ale to raczej byla prowizorka ;)
smithi L5 od kumpla tez pocieral noga po odwloku, ale tez nic z tego :D

Awikularia
26-12-2012, 08:17
Pazur, skoro ty masz alergie a nie wysypalo cie w reakcji na wloski, to nie znaczy, ze nikt inny nie bedzie mial reakcji alergicznej po wyczesaniu.... Kazdy organizm reaguje inaczej....

cochin
26-12-2012, 10:38
albireo jesli rzeczywscie jestes silnie uczulony na ptaszniki to jest mozliwe ze dostaniesz reakcji alergicznej od samego przebywania w pomieszczeniu w ktorym sa pajaki :( tutaj nie licza sie tylko wyczesane wloski..

dla przykladu: znajoma uczulona na siersc swin morskich ma wypieki, zaczerwienie, katar, lzawianie itd gdy znajdzie sie juz kilkanascie metrow od bogu ducha winnego zwierzaka.

niesety nie slyszalem zeby gdzies w polsce mozna bylo zrobic sobie test czy jest sie uczulonym na ptasznika ( w lodzi , tam gdzie ja sie leczylem na pewno nie mieli takich bajerow). niestety najlepszym sposobem jest pozbycie sie pajakow na jakis miesiac-dwa i obserwowanie czy objawy miną. mozesz tez zrobic sobie testy na inne (bardziej prawdopodobne) alergeny- moze okaze sie ze to nie od pajakow.

zacznij lykac zyrtec lub allertec- pomaga na wiekszosc uczulen. dostepne w malych ilosciach w aptece bez recepty :))

herzog
26-12-2012, 13:29
Ostatnio jak oberwałem włoskami od blondi to wcinałem wapno.Troche pomogło...przynajmniej tak nie swedzialo:]]].

Atrax Robustus
26-12-2012, 13:39
Tak sie sklada, ze w Polsce testy alergiczne na dzialanie jadu tzw. egzotycznych bezkregowcow lub tez ewentualnie ich parzacych wloskow, nie sa dostepne. Chyba, ze w Gdyni w laboratoriach ds. chorob tropikalnych, ale pewien nie jestem.

tomash_k
28-12-2012, 14:11
Przecież jakby czesał włoski to by było widac łysine na odwłoku..czy nie??Moj kedzior L8 jeszcze ani razu nie wyczesal wloskuff(a probowalem go raz do tego naklonic).

Atrax Robustus
29-12-2012, 03:45
U takich maluchow, wyczesanie wloskow praktycznie nie robi zadnej roznicy wizualnej, wiec czasem mozesz nawet nie widziec, ze wyczesal.

morda
29-12-2012, 09:15
Kumpel ma Chromatopelme. Maluch (około 3 wyl). Ona czesze jak porąbana, czasem nawet na dwie nogi. No ale Chromatopelma po 3 wygląda jak vagans po 5.

42d3e78f26a4b20d412==