PDA

Zobacz pełną wersję : Do hodowcow Theraphosa Blondi



PMajdan
26-12-2012, 04:32
Czy jej hodowla jest zeczywiscie trudna? Podobno pajak potrafi czasami wyladowywac spore ilosci agresji, np: przegryzajac plastikowe faunaboxy... ? Zeczywiscie jest taki ostry? Ponoc rosnie szybko i jest bardzo duzy? I szybki. Ktos potwierdza te informacje?

Neo2
26-12-2012, 04:36
Potwierdzam ze jest duży, agresywność to jest pojęcie względne(ale raczej jest agresywny) a przegryzanie faunboxu to nie sądze raczej cienkie plastikowe pudełka. Ogólnie nie polecany dla początkujących.

kazikrulz
26-12-2012, 04:36
ja tam trudnosci z jej hodowla nie mam, ale to dopiero 3 wyl.

fakt, rosnie szybko i jest szybka :) nie raz sie juz przestraszylem jak skoczyla na patyka ktorym manipulowalem w pojemniku, nie moge sie doczekac kiedy bedzie wielka:)

PMajdan
26-12-2012, 04:40
Jakie osiaga rozmiary kiedy jest dorosla?

Atrax Robustus
26-12-2012, 04:44
12 cm ciala np.

Poza tym rzekomo wystepuje dosc duza smiertelnosc wsrod maluchow.

PMajdan
26-12-2012, 04:46
No ale same z siebie nie umieraja, musi byc jakis powod tej smiertelnosci...

RAMMSTEIN1
26-12-2012, 05:07
zle warunki lub poprostu slaby okaz.
ja mam blondi po 2 wyl.i jest bardzo szybka a do tego rzuca sie na wszystko co tylko sie rusza, ale to naprawde wspanialy i ogromny pajaczek ( 30 cm z odnozami - nie moge sie doczekac az moja blondi taka bęzie :> )

Atrax Robustus
26-12-2012, 05:10
Te pajaczki sa raczej stenotermiczne i higrofilne, wiec niedoswiadczony hodowca moze dosc latwo doprowadzic do ich smierci.

kuba66643
26-12-2012, 05:11
Wiec tak: Pajak jest dosyc agresywny, ale nie skacze i praktycznie nie chodzi po scianach terrarium wiec przy obsludze penseta nie ma praktycznie szans na pogryzienie. Jedna z moich T.Blondi po 6 wylince ma 6 cm ciała, a druga 5,5 cm. Rosna bardzo szybko. Co do przegryzania to jest mozliwe przegryzienie cienkiego polietylenu (materiał z którego zrobione sa butelki z napoi gazowanych). Natomiast przegryzienie polipropylenu grubego, z ktorego zrobione sa faunaboxy jest niemozliwe. Co do smiertelnosci to nie moge jej skomentowac gdyz mam tylko 2 blondi i mi nie padly gdyz mam duza wilgotnosc ale pajaki te sa podatne na plesni (na jednej z Blondi tuz przed wylinka pokazala sie plesn), wiec cos za cos. Zauwazylem rowniez ze pajaki te nie lubia gwaltownych zmian temperatury.

Jimbo
26-12-2012, 05:18
Co do wielkości, to jest to największy pająk świata, więc mówi to samo za siebie. Do spokojnych raczej nie należy, ostro wyczesuje włoski przy byle okazji. Musi mieć dużą wilgotność, jest też bardzo szybki, zdecydowanie najszybszy ze wszystkich naziemnych, z jakimi miałem do tej pory kontakt.

Hwarang
26-12-2012, 05:26
Okreslenie "maluchow" w przypadku blondi jest conajmniej nie na miejscu ;)

Baku
26-12-2012, 06:30
starsze sie wolne robią :] a co do szybkośći to murinuska polecam :p

Arana
26-12-2012, 07:27
Czy mierzyles jego predkosc Jimbo,ze mowisz iz jest on najszybszy z wszystkich naziemnych?Bo bym kupil od ciebie taki predkosciomierz.

Piotrw126
26-12-2012, 07:28
cze ja mam piękną samiczke po 7 wylince i jest super mam ja od 4 wylinki.Duze są odstępy miedzy wylinkami ale b.duzo rosnie po wylince.Ma zmienny charakter po wylince np. czaly czas siedzi na powieszchni i nie ucieka a po wylince juz non stop siedzi norce i zadko wychodzi.Jak jest mala to wyczesuje wloski a tak od ok. 6 wylinki to juz woli postraszyć unoszac nogi i pokazując szczękoczulki,raczej nie atakuje tylko raz mnie zatakowala z zaskoczenia ale to byla moja wina (naszczęscie nie ugryzla tylko zatakowala patyczek) wystraszylem sie wtery bo szybko się odwrucila i bardzo agresywnie przyatakowala to byl ulamek chwili a dluzyl sie jak cho.... . To byl mój jeden z pierwszych pajączków,mialem 4 miechy malą rosea 3 wylinke jak se kupilem T.blondi i A.metallica ale zakupu nie zaluje i polecam jak ktoś wie gdzie gdzie nie wolno lapek pchac

Jimbo
26-12-2012, 07:50
Do Arana - chodzi mi o szybkość ruchów, szybkość ataku, reakcję. Moja Blondi złapała muchę w locie, czego taka Grammostola z pewnością nie byłaby w stanie zrobić.

Jimbo
26-12-2012, 07:53
Nie wiem, czy to tak trudno zaobserwować ? No może w twoim przypadku tak.

Awikularia
26-12-2012, 08:15
Jimbo, moja G. rosea (jak jeszcze jadla) chwytala swierszcze w locie. Wrzucalam, a ona tak smiesznie je lapala w powietrzu... Mysle, ze bez sensu jest sie klocic, ktory pajak jest najszybszy, nie wspomne juz o polowaniu. Wtedy kazdy ptasznik jest szybki...

Arana
26-12-2012, 08:18
No wlasnie,sluchaj madrzejszej Jimbo.Moja Boehmei tez lapie w locie i nic dziwnego ,bo kazdy pajak jest w stanie tak zrobic,a nie tylko twoja najszybsza Blondi.KAZDY JEST SZYBKI!!!I nie ma juz o czym dyskutowac.

kazikrulz
26-12-2012, 08:19
co do wyczesywania tych wloskow, to moja blondi juz mnie potraktowala, nie wiem czego, odkrecilem pokrywke a ta wkoczyla do norki, wystawila mi tylek i wyczesala, na szczescie nie dostalem :) uszlem z zyciem:P

Jimbo
26-12-2012, 08:23
Ja obstaję, że Blondi jest szybsza i zdania nie zmienię, bo swoje widziałem. Łapać świerszcza w locie (który zresztą nie lata, więc nie wiem w jakim locie, chyba jak zlatuje z ręki), a złapać muchę w locie, to jednak dwie różne sprawy.

Mc.Luka
26-12-2012, 09:26
Awi chyba chodziło o to, że jak wrzuca świerszcze to jej grammastola łapie je zanim dotkną podłoża- bo przecież pająk wyczówa też ruchy powietrza.....

Neo2
26-12-2012, 10:14
A że Twojej blondi się udało raz złapać muche w locie to nie znaczy ze jest najszybsza i wogóle.

P.S Mc.Luka czekam jak sie zrobi ciepło na cambridgei :)

Jimbo
26-12-2012, 11:18
Tak, moja Blondi jest najszybsza, a kto tak nie uważa ten gupi.

Mc.Luka
26-12-2012, 11:25
Jimbo- mała sugestia- nie nazywaj ludzi głupimi jeśli nie jesteś przekonany o ich mądrości...a to żę Twoja T.Blondi jest bardzo szybka to nie znaczy, że równocześnie jest najszybszym pająkiem na świecie....

Awikularia
26-12-2012, 12:24
A nieprawda, bo najszybszy na swiecie jest moj Chilobrachys andersoni (tu wyciagam jęzor) :>:>:>:>:>

Jimbo
26-12-2012, 12:44
Mc.Luka - to był naturalnie żart.

nokeg
26-12-2012, 14:34
ja kupiłem niecały tydzień temu blondi świerzo po 4 wyl a teraz szykuje sie kolejna, więc rośnie bardzo szybko. szybko rośnie i szybko się porusza:-) agresywny też troszke jest bo jak tylko otwieram pojemnik to zaraz go mam na ściance obok mojej ręki, ale puki co niemam przykrych doświadcześ z blondyną

Etienne
26-12-2012, 16:27
Jimbo, Ty piszesz poważnie czy żartujesz? Bo jeśli poważnie to Boże zlituj się nade mną.

rastafaq
26-12-2012, 16:28
Oj Jimbo-widze ze spory z toba na temat szybkosci to walka z wiatrakami,ale tak to jest jak ktos jest ograniczony.Poprostu brak slow.Przypominasz z zachowania mi glownego bohatera filmu "Ptasiek".Jak nie ogladales to obejrzyj,a sie przekonasz.

rastafaq
26-12-2012, 16:30
A Ty Etienne ogladales ten film??Jak tak to juz masz odpowiedz na swoje pytanie:PPOn sam nie wie co robi hahah.

walter
26-12-2012, 17:10
LUDZIE! ... LITOSCI! ... Nikt z Was nie widzial jeszcze TurboOdrzutowego slimaka???
A tak miedzy nami ... i tak najszybsze sa katniki!!!

Atrax Robustus
26-12-2012, 17:54
"burak beszt"... jak to mawiali nasi jugoslowianscy bracia.

a teraz same bonusy ;) : zamkniecie glupawego watku + zalacznik dla zakochanych :)




Ps. I nie kloccie sie o szybkosc pajakow, bo jak mowil walter, katnika i tak nigdy nic nie pobije w tej dziedzinie.

Pozdrawiam! :]

42d3e78f26a4b20d412==