PDA

Zobacz pełną wersję : Przekarmiony pająk??



kubus
28-12-2012, 01:44
Od niedawna mam kilkucentymetrową Geniculatę, w czasie karmienia daję jej 2 średnie świerszcze. Ona po prostu rzuca się na nie i w kącie je pożera. Następnego dnia znowu jej dałem dwa świerszcze i ... odbyło się dokładnie tak samo. W kolejny dzień .... to samo. Ona chyba je połyka w całości, bo nic po świerszczykach nie zostaje.

Czy pająk może zostać przekarmiony??
Ograniczyć jej pokarm, czy dawać tyle ile zje??


Temperatura w terrarium 24-27, a w nocy 21-22. Wilgotność około 50-80%

Nazar
28-12-2012, 01:52
Pajak nie zostanie przekarmiony. Jesli nie bedzie chciala jesc to poprostu sie na nie nie rzuci:)

Pozdrawiam

Nazar

cochin
28-12-2012, 02:02
jak juz ma kilka cm to rzuc jej gryzonia i bedziesz mial spokoj na tydzien

a co do przekarmienia pajakow to bylo juz z pińcet razy na forum :)

kubus
28-12-2012, 02:06
Sorrki, ale ja nowym człowiekiem w tym jestem:) Starałem się coś na ten temat znaleść, ale .... widocznie brakło mi cierpliwości:(

Nazar
28-12-2012, 02:29
Kurde nastepny dajacy madre rady...
Cochin jesli Ty dajesz swoim kilku centymetrowym pajakom gryzonie to zycze powodzenia.

Kubuś nie sluchaj tego goscia nie dawaj gryzonia, owszem mozna to zrobic raz na jakis czas ale tylko dla doroslego pajaka, kiedy jest wystarczajaco duzy. Karm narazie swierszczami, ktore zreszta powinny byc glownym daniem pajaka. gryzonie mozna dac raz, 2 razy na rok, ale juz wiesz kiedy....

Ludzie jak ktos nie wie to niech nie odpowiada niedoswiadczonym.

kubus
28-12-2012, 02:47
A ja już zaczołem się rozglądać za jakimś gryzoniem.

rastafaq
28-12-2012, 03:03
Moja Geniculata jest teraz L 9 i jak wylinieje to rzucam jej gryzonia.Kazdy ma inne zdanie na temat karmienia myszami,ja swoim bede rzucal myszy jak juz bede mial pewnosc ze dadza sobie z nimi rade.Co do twojego pajaka to nie wiem po ktorej jest wyl,ale pewno nie jest wystarcajaco duzy.

Paweł J.
28-12-2012, 05:23
Jeśli już wrzuć jej myszke i nie karm niczym więcej przynajmniej przez miesiąc! A tych świerszczy też nie dawaj za dużo, z tego co tu kiedyś czytałem pająka przekarmić się da....

kubus
28-12-2012, 05:40
... wiem, że ... nic nie wiem!!

Jak mi się skończy robactwo, to zrobię im tygodniową głodówkę, a jak zaczną już za mną wodzić ślepiami i oblizywać się to zapodam jakiegoś gryzonia.
A jak nic z tego nie będzie, to podrzucę jakąś łapkę na myszy, albo kota:)

PMajdan
28-12-2012, 05:57
Kilka cm? O! Tak! Dawaj jej gryzonia!!! Z pewnoscia mozesz wrzucic jej doroslego szczura. Tylko konsekwencje beda oplakane, i bynajmniej nie dla szczura.... A tak na serio to wstrzymaj sie z gryzoniem lepiej! Jeszcz zrobi krzywde pajakowi, jak sie bedzie bronil. Karm dalej tym co masz, swierszcze duze jej dajesz? Moze za male?

kubus
28-12-2012, 06:32
Daję średnio 2 dziennie, co prawda nie wiem co by zrobiły, jakbym dał 3, 4 sztuki. Ale to są dość duże świersze.
Chociaż jak czytałem archowum, to już dowiedziałem się, że te moje potworki słyną z dużego apetytu:)

rastafaq
28-12-2012, 07:52
Hmm, PMajdanie z tego co widze w profilu to nie za duzo masz pajakow i nie za dlugo go hodujesz wiec... Ja swojemu Cambridgeiowi ( 6 cm ciala ) wrzucilem myszke i nie zdazyla nawet pisnac.

walter
28-12-2012, 10:23
Bardzo duzo ptasznikow po prostu nie chce jesc myszy i wcale nie jest powiedziane, ze nawet glodny ptasznik rzuci sie na mysze.

Np. moja B. boehmei, ktora ma na sumieniu juz wiele myszy, ostatnio nawet nie raczyla na mysze spojzec.
Kiedy mysz zaczela sie platac jej miedzy nogami, najzwyczajniej ja zagryzla i wyniosla w najdalszy kat terrarium, przy okazji okazujac swoje niezadowolenie czesaniem tylka.

G. rosea (rowniez seryjny morderca myszy) siedziala nad myszka z godzine w pozycji straszacej a w koncu uciekla na szybe.

Nie znaczy to wcale ze byly nazarte po brzegi, poniewaz obie w dalszym ciagu bardzo interesuja sie swierszczami.

Paweł J.
29-12-2012, 12:30
Cytac z FAQ:
6.10 Jakie są zagrożenia związane z przekarmieniem pająka?
Czasem hodowca nie mogąc się nacieszyć widokiem jedzącego ptasznika, karmi go zbyt często, niż powinien. Ptaszniki mają swój umiar i same decydują, kiedy jedzą, a kiedy nie, jednak przekarmione stają się o wiele bardziej podatne na urazy mechaniczne (szczególnie urazy mechaniczne odwłoka). Upadek pająka z większej wysokości to w tym wypadku stuprocentowa śmierć. Częste karmienie jest też niezdrowe ze względu na inny problem. Mianowicie częste karmienie ptasznika, połączone z wysoką temperaturą w terrarium powodują szybszy metabolizm, a więc i szybszy wzrost i szybsze dojrzewanie pająka, a co za tym idzie: krótsze życie. Oprócz tego, pająk może być nie zawsze zdolny do rozmnażania.

rastafaq
29-12-2012, 12:42
Wydaje mi się, ze ni można przekarmić, jak nie bedzie chciał to nie zje, a to że obżarty jest cięższy i moze mu sie coś stać na skutek upadku to inna sprawa. Z tym metabolizmem to normalka - otyli zyją krócej, ale jedzą dłużej.

walter
29-12-2012, 17:39
... otyli zyją krócej, ale jedzą dłużej ...
natomiast alkoholik zyje dwa razy krocej, ale widzi cztery razy wiecej!
... przepraszam za off-topic :)

42d3e78f26a4b20d412==