PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta doroslych pająków i szkodliwość monitora/telewizora



Piotrw126
29-12-2012, 14:14
Cześć
2 pytanka
1. Mam problem z wyzywieniem T.Blondi mianowicie karaczanów nie chce jesć szarańczy nie mam gdzie kupić a myszy raczej boje sie dawać bo w sklepach są tylko duze a noworotki to nie chodzą w gre bo to jest 7 wylinka.Wpiernicza jak poetana świerszcze i drewnojady ale z kasą nie wyrabiam sie na zakrętach bo musze raszte pajaczków tez wykarmić czy jak bym ją karmil sercem wolowym piersią kurczaka albo nie wiem powiedzmy jakimś schabem (chodzi o swieze soczyste mięsko bez plewek tluszczu itd.) dodam ze mięso bylo by wolne od jakiś chemikali i konserwantów.Wiem ze ten temat byl poruszany 100 razy ale w zadnym poscie nie znalazlem wyczerpujących informacij (tylko tyle ze piers kurczaka moze być).Co jakiś czas dostala by jakiegoś świerszcze,karaczanka,myszke(jak podrosnie) tak dla urozmaicenia.Taka dieta moze chyba być???A jak byl by kryzys to mozna maly kawaleczek mięska co jakiś czas podrzucić dla maluszka (smithi,rose,vagans.....)???

2.Czy odbiorniki np.telewizor,radio,monitor.... szkodzo w jakiś sposób pająkom nie wiem moze jakieś promieniowanie albo coś w tym stylu.Naprzyklad mogę postawić pajączka obok monitora????

Prosze sie nie śmiać i nie pisać glupich odpowiedz bo to jest dla mnie wazne z góry dziękuje i pozdrawiam

morda
29-12-2012, 14:40
1. Bez problemu możesz dawać mięsko. Tylko urozmajcaj jej świerszczami i innym robactwem.

2. Nie zauważyłem u swoich, tyle, że ja nie miałem ich koło monitora. Pewnie nic im nie będzie oprócz stresu związanego ze wstrząsami, które pewnie będziesz powodować siedząc przy komputerze.

rastafaq
29-12-2012, 15:20
Mysle ze promieniowanie monitora nie zaszkodzi ale nie wiem na 100%.Moze to sie objawiac tym ze dluzej bedzie linial, ale napewno na zdrowie mu to nie wyjdzie tak jak zreszta czlowiekowi.

A co do drugiego pytania to miesem nie karmilem wiec nie wiem ale jak mowia to wiedza.Z tym ze jak jest L 7 to myszke mala mozesz mu zapodac.Ja mam Blondi L4 i tez zre duzo,wiec na swierszczach idzie zbankrutowac jak podrosnie :P

Nazar
29-12-2012, 15:36
Cytat:

"a noworotki to nie chodzą w gre bo to jest 7 wylinka"

Mozesz sprecyzowac czemu nie wchodza w gre noworodki?? Jest za mala???

Pozdrawiam

Nazar

Murinusek
29-12-2012, 15:45
Wydaje mi sie ze T.blondi po 7 wylince jest juz wystarczajaco duza aby zjesc mysiego noworodka.

Atrax Robustus
29-12-2012, 16:14
Blondi l7 jest absolutnie wystarczajaco duza do zjedzenia mysiego noworodka. Co do miesa, to niektorzy karmia nim zastepczo.

Aha... nie znam wplywu roznych rodzajow promieniowania na stawonogi, ale u mnie terraria z pajakami znajduja sie w duzej bliskosci monitora (30 cm) i nie zaobserwowalem zadnych spadkow w aktywnosci.

Hari
29-12-2012, 16:58
Mialem przez dluzszy czas pająka przy monitorze i objawialo sie to tym, ze po prostu przylegał do scianki zeby sie ogrzac. Negatywnych skutkow nie zaobserwowalem.

Piotrw126
30-12-2012, 01:05
noworotki nie wchodzą w gre poniewaz cięrzko je zdobyc i kosztują sporomielem kiedyś myszki i ten noworodek jest jak duzy świerszcz.

A moze kupić noworodka szczura ale takiego kilku dniowego.Chyba moze być??

Slyszalem ze mozna karmić pająki (podobnie jak ryby mięzorzerne np. piranie)mozna karmic wolowino i piersią z kurczaka natomiast wiepszowina nie jast wskazana.Ktos moze wie coś na ten temat??

Pozdrówka

Mort_80
30-12-2012, 04:49
Ja problem z kupowaniem świerszczy rozwiązałem zakładając hodowlę... Do tego celu przeznaczyłem niewielkie akwarium (25x40h25) i w zupełności wystarcza. Momentami mam nawet za dużo świerszczy...

Awikularia
30-12-2012, 06:13
Jezeli kogos nie stac na jakies hobby, to moze powinien sie zastanowic czy sa jakies mniej mniej kosztowne zainteresowania......

Piotrw126
30-12-2012, 07:46
moze i są tańsze hobby ale ja b. lubie pajączki i chyba wole sie pomęczyć z hodowlo świerszcze niz zmieniać zainteresowania :D

rastafaq
30-12-2012, 07:57
Czegos tu nie rozumiem, przeciez blondi L7 spokojnie wciagnie mysz, nawet dorosla, to juz jest bydle, myszka kosztuje 2,50, przynajmniej tyle kosztuje we wrocku, na swierszczach to dopiero mozna zbankrutowac...

Piotrw126
30-12-2012, 09:35
świerszcze bede hodowal sam przynajmniej spróbuje a myszka u mnie kosztuje 4-6zl boje sie dać zeby mysz dla pajączka krzywdy nie zrobila

_INVISIBLE_
31-12-2012, 14:25
Mysz mozesz na kilka sekund ew. minutek dac do lodowki zeby troszku byla ospala

42d3e78f26a4b20d412==