PDA

Zobacz pełną wersję : Z gatunku: nietypowe zachowanie?



Hwarang
30-12-2012, 16:32
Hej!
Zagladam dzis do mojej B.epicureanum, a tu niezly szok, gosc lezy sobie na plecach i zero ruchu. Jeszcze przed chwila siedzial normalnie na sciance.

Niby nic dziwnego, tyle, ze po 7 wylince jest od 10 dni , czyli nieco to za wczesnie na nastepna. Troche sie przestraszylem, ale jakos tak mi sie obilo o uszy, ze ptaszniki nie zdychaja na plecach, wiec zachowalem spokoj ;)

Poobserwowalem kilka minut i nic, zadnej reakcji, a balem sie ruszyc. Patrze po kilku nastepnych minutach, a pajak znow na sciance...

Moje zwierzaki przyjmowaly juz rozmaite pozycje relaksacyjne, ale z taka sie jeszcze nie spotkalem....

morda
31-12-2012, 01:01
Moja mała Lasiodora raz zrobiła identycznie. Była może z tydzień po wylince.

Bart_n
31-12-2012, 01:27
pająk kumpla zrobił tak samo tylko ze juz nigdy nie wstał :)

RAMMSTEIN1
31-12-2012, 02:19
nie przejmuj sie, zdarza sie ze pajaki maja takie...oryginalne zachowanie :P

Awikularia
31-12-2012, 03:43
A moze zlecial ze scianki?

Hwarang
31-12-2012, 03:51
Tez tak pomyslalem, ale zeby az tak dlugo lezal? Pozatym jest w pojemniku na mocz, i juz tak prawie na styk, wiec nie moze wejsc "na gore", jak jest na sciance, to nogi i tak ma przy samej ziemi. Wiec musialby pasc jak kloda :>

Jeszcze inna dziwna pozycja, juz nie pamietam ktory pajaczek, ale jeszcze maluch tak po ok 4-5 wyl, lezal sobie niedawno w taki sposob, ze nogi po jednej stronie byly zgiete i oparte o ziemie, a z drugiej strony prawie wyprostowane i skierowane pionowo w gore :> Tak jakby go ktos podniosl, obrocil o 90 stopni i leciutko wbil w ziemie :> Ale tamten przy dotknieciu pojemnika od razu wrocil do normalnej pozycji

Bart_n
31-12-2012, 08:29
Ty to jakichś akrobatów masz w terrariach :)

Hwarang
01-01-2013, 05:34
A ile mnie to nerwow kosztuje :) Ale przynajmniej ciekawie jest

Neo2
01-01-2013, 06:43
Moja Smithi czasem leży jakby była przesuszona, albo tak jak mowil Hwarang z jednymi wyprostowanymi a drugimi zgiętymi, albo irminia ostatnio złapała zajawke na chodzenie do góry nogami tzn. łazi po całym pudełku ale zamiast jak juz po ziemi to ona po suficie, a w gniezdzie prawie zawsze wisi przyczepiona do gory nogami i trzyma sie jedną albo dwiema łapami ;)

Norysek
05-01-2013, 08:23
Mój kędziorek leży na plecach już tydzień, ani to wylinka ani się opala. Poprostu padnie i tyle. Jak dmuchne to jeszcze cos wywija nogami.

42d3e78f26a4b20d412==