PDA

Zobacz pełną wersję : CZY TO BYLA KOPULACJA??



Jajo
31-12-2012, 15:55
witam, przed doslownie sekunda dopuszczalem do siebie (po raz pierwszy jakiekolwiek pajaki) parke B.vagans . i nie wiem czy doszlo do tego do czego powinno dojsc..
trwalo to w sumie chwile, samiec zwarl sie z samica. i samiec i samica stali do siebie przodem, samiec przytrzymywal samice, ale w sumie to nie wiem czy doszlo do tego do czego powinno dojsc, nie jestem pewien czy samiec 'majstrowal' bulbusami tam gdzie powinien, bo to w sumie stalo sie blyskawicznie, i samiec i samica machali odnozami, na koncu samiec zaczal sie odsowac od samicy, przytrzymywal ja jeszcze jedna lapka i wlazl na szybe a samica wrocila za nim...

czy to wlasnie byla kopulacja?czy mam probowac jeszcze raz?

reed
01-01-2013, 00:06
Raczej nie, to predzej "gra wstepna" ;)

morda
01-01-2013, 11:55
A skąd wiesz Reed? Może doszło do zapłodnienia. Ja proponuje dopiścić je jeszcze pare razy do siebie w kilkudniowych odstępach dla pewności.

RAMMSTEIN1
01-01-2013, 12:06
trudno powiedziec...
sprobuj jeszcze raz zblizyc samca i samice :)

Jajo
01-01-2013, 12:27
a jesli doszlo do zaplodnienia, to czy samica nie zje samca jak tylko ten do niej podejdzie?

morda
01-01-2013, 12:39
Nie powinna ale różne rzeczy się zdarzają.

Atrax Robustus
01-01-2013, 14:15
Jezeli przy nastepnym podejsciu pajaki nie beda sie soba interesowaly, to kopulacja sie powiodla.

Sir_bonzo
02-01-2013, 13:19
Niekoniecznie Atrax!! Pajaki moga jeszcze kopulowac mimo zaplodnionej samicy. NIE ma zadnej regoly ze po zaplodnieniu samiec straci zainteresowanie samica. Ja zawsze staram sie kilkakrotnie laczyc pajaki (dla pewnosci) .
Jajo nie obraz sie ,ale Twoj opis w zaden sposob nie wyjasnil co sie stalo miedzy pajakami.Sam nie jestes pewien czy samiec dotarl bulbusami do narzadow rozrodczych samicy to skad my mamy to wiedziec?? Postaraj sie raz jeszcze DOKLADNIE opisac zaistniala sytuacje.

Atrax Robustus
02-01-2013, 15:43
Calkiem mozliwe, a to dlatego, ze do tej pory bylem swiadkiem 3 kopulacji i za kazdym razem samiec gwaltownie wycofywal sie i uciekal. Przy jednej kopulacji nie mielismy pewnosci, czy pajakom sie udalo i wkrotce dopuscilo sie samca znowu, ale pajaki nie wykazywaly zainteresowania - szczegolnie samiec. Ale skoro mowisz, ze dopuszczasz po kilka razy i za kazdym razem dochodzi do kopulacji, to widocznie doszlismy do zlych wnioskow - ale fakt, samica zostala zaplodniona.

Jajo -> jezeli nie wiesz, czy pajak rzeczywiscie zaplodnil samice, to probuj kolejny raz. Ale z Twojego opisu wiele sie nie mozna dowiedziec. Powiedz jeszcze, ile trwala ta "chwila".

Foxtrott
03-01-2013, 23:59
u mnie rosea 6x kopulowaly i chyba jeszcze dosc niemaja

42d3e78f26a4b20d412==