PDA

Zobacz pełną wersję : Gniazda Poecilotherii



Mort_80
04-01-2013, 00:17
Posiadam pajączka Poecilotheria fasciata. Jest po 6 lub 7 wylince. Zrobił sobie gniazdo z pajęczyny w narożniku terrarium. Na całą zewnętrzną powierzchnię gniazda pająk naniósł torf. W jakim celu Poecilotherie to robią? Myślałem trochę na ten temat, i przyszło mi do głowy, że powodem mogłoby być utrzymanie wysokiej wilgotności w gnieździe (w naturze zapewne pająki te robią tak samo - podłoże poprzytwierdzane do powierzchni gniazda w czasie deszczu nabiera wilgoci i trzyma ją przez jakiś czas). Czy zatem powinienem zraszać od zewnątrz gniazdo pająka? A może Poecilotherie robią to w innym celu?

Awikularia
04-01-2013, 03:21
W zadnym celu. Po prostu maja taki sposob budowania kryjowek. Rownie dobrze moglbys zapytac, czemu Haplopelmy kopia nory....

_INVISIBLE_
04-01-2013, 03:23
Napewno robia to w celu umocnienia gniazda lub leprzego zabespieczenia sie przed drapierznikami

Baku
04-01-2013, 03:44
i tu sie z tobą nie zgodze ... :P haplopelmy kopią nory z tego samego powosu co Poecilotherie robią gniazda czyli dla ochrony :P

a co do ziemi na nich to wyobraź sobie ze naginasz po lesie i widzisz na drzewie białą kule - odrazu wiesz ze coś tam jest ... a jeśli na tej białej kuli będzie gleba to jej nawet nie zauwarzysz :]

ROOX
04-01-2013, 04:43
Moja Poecilotheria rufilata zrobiła tak samo ,ma tunel z pajeczyny pokryty torfem.


Acanthoscurria geniculata 11L
Poecilotheria rufilata 4L
Grammostola rosea ?L

RAMMSTEIN1
04-01-2013, 04:46
Moja P. regalis rowniez tak robi :)
poprostu maja taki styl budowania kryjowek :)

king
04-01-2013, 05:57
moja irmina tez nanosi torf na gniazdo

Atrax Robustus
04-01-2013, 06:26
Z tego, co wiem, to raczej wszystkie Poecilotherie maja w zwyczaju tapetowania w ten sposob swoich kryjowek. Mozliwe, ze sluzy to kamuflazowi... krzyzaki maja krzyz, ktory tworza agregaty guaniny i w ten sposob staja sie prawie niewidoczne na tle lasu, a z kolei Poecilotherie wola czynic niewidoczna swa kryjowke.

RAMMSTEIN1
04-01-2013, 06:36
wiekszosc ptasznikow nadrzewnych urzadza tak swoje kryjowki :)

Neo2
04-01-2013, 08:05
To tak jak ja bym sie zapytał dalczego moj C.crawsahyi wykopał norke i caly czas w niej siedzi :D

Baku
04-01-2013, 11:03
większość wzoruw podoskurkowych u pajęczaków to guanina :P ... kto by pomyślał :P

Baku
04-01-2013, 11:04
no więc wykopał bo czuł sie zagrorzony a siedzi w niej bo czuje sie tam bespiecznie :]

Neo2
04-01-2013, 11:12
nie, wykopał bo to jest jego naturą. :D

Diabolo
04-01-2013, 13:55
moja ornata zrobila troche gniazda w rogu na ziemi i jest oblepione gleba, a teraz pracuje nad gniazdem w gornym rogu na patyku i zobacze co z tego wyjdzie, zapewne tez obklei ziemia...:)

bachus
04-01-2013, 14:37
moja p.irminia robi dokładnie to samo, obkleja podłożem gniazdo, nie do wykrycia w terra jeśli się nie widziało w którym miejscu pająk się wprowadzał :)

Baku
04-01-2013, 14:49
a co rozumiesz prze jego natura ??

kazdy zywy organizm ( kazdy )
jest motywowany przez rórzne sprzerzenia dodatnie lub ujemne
dla twojego ppajączka takim sprzęrzeniem ujemnym jest durza przestrzeń a dodatnim geotropizm ( tak to chyba sie nazywa ) jedno " pcha " go do ukrycia sie a drugie do kopania wduł i z tego powstaje nora ... :]

oczywiście jest to w durzym uproszczeniu i na sprawe morzna spojrzeć z wielu innych stron :] ale hmm natura to ja bym bardziej powiedział o jabłku ze taka jest jego natura ze spada w duł ale to terz zalerzy jak spojrzeć :P

bachus
04-01-2013, 14:55
Baku >>> jabłko terz nie spada w duł, tylko też spada w dół ;)))

pozdro

Baku
04-01-2013, 15:05
z ortografi matury nie zdawałem

Awikularia
04-01-2013, 16:45
Ale chyba jestes Polakiem co? Nie miales w podstawowce jezyka polskiego??? Chociaz sie troche postaraj, bo twoje posty chyba tylko ty rozumiesz.......

Baku
04-01-2013, 19:27
to do mnie ??

hyba jestem polakiem no ale curz - to nie moja wina .

hmmm a ty miałaś polski bo tam terz czytać uczyli a z tego co wiem to polska ortografia jest martwa ( nie ma rurznicy w wymowie - b rzadko znaczenie inna ale od znaczenia jest kontekst :] ) więc to czy napisze ci który czy ktury to nie powinno ci przeszkodzić w zrozumieniu textu ... jeśli chodzi o przejęzyczenia to terz nie powinno to inteligentnej osobie sprawić większego problemu ( te akurat wynikają z błędów klawiaturowych przewarznie :P )

a wracając do mojego polskiego to mature mam na 4 i podobna średnia będzie pewnie z ocen rocznych więc raczej nie mam nadczym płakać tymbardziej ze dalece wykraczał ten przedmiot poza dziedzine mych zainteresowń ....

na przyszłość wszystkim kturzy uwarzają ze to jakie "rz" wstawie jest warzniejsze nirz to co mam do powiedzenia polecam poprostu pomijać mją osobe albo więc traktowac jak nadwornego dadaiste :] i otwierac moje wypowiedzi jedydnie dla czystej sztuki potoku :P

mich
05-01-2013, 00:32
Baku, ale wszystko ma swoje granice.. prawie każde słowo w Twoich postach zawiera chamski błąd. Chyba że jesteś dysortografem lub cierpisz na inną tego typu chorobę, jeżeli tak to zwracam honor!

cochin
05-01-2013, 01:25
Baku mylisz sie, dla tych ktorzy wiedza jakie "rz" powinienes napisac taki teskt poprostu ciezko sie czyta. niektore slowa musze sobie powiedziec na glos zeby zrozumiec o co chodzi- bo w wymowie nie ma dopiero roznicy :)

PS nie ma dyslektykow tylko nieuki co zasad w podstawowce sie nie uczyli :))

Diabolo
05-01-2013, 03:14
mi to nie przeszkadza zbytnio, nie mam problemu ze zrozumieniem...

wracajac do tematu gniazd - moja ornata zrobila gniazdo w dolnym rogu i jest cale pokryte ziemia, zupelnie jak w innych przypadkach..

zauwazylem rowniez zaczatek nowego gniazda w gornym rogu z kilkoma kawalkami podloza. czy wasze poecilotherie tez robia po 2 gniazda??

Atrax Robustus
05-01-2013, 03:41
Jak dla mnie, to to jest dyslekcja, a z dyslektykow sie raczej nie ma co smiac... bo oni nawet jesli wiele czytaja, to maja problemy z pisaniem roznych wyrazow i zawsze beda pisac to swoje "ktury". Baku - mi to specjalnie nie przeszkadza, bo domyslam sie, ze masz dyslekcje, ale jak chcesz, to mozesz pisac swoje posty w wordzie i wklejac je na forum. Niektorzy juz tak robili. Zrobisz co zechcesz, ale wtedy nikt na forum nie czepialby sie za ortografie i nie byloby off topicow.. bo co jak co, ale watek o Poecilotheriach nie jest dobrym miejscem dyskusji na temat ortografii, wiec zamykam go.

42d3e78f26a4b20d412==