PDA

Zobacz pełną wersję : !!!!!UWAGA SHP!!!!



Cizar
09-01-2013, 08:02
Mialem juz zamiar zaprzestac staran stworzenia Stowarzyszenia Hodowcow Pajakow, ale wstaje rano i mysle sobie... a czemu co poniektorzy maja miec satysfakcje z tego ze zrezygnowalem tak latwo.
Wiec dzis znow bylem w urzedzie lecz nie po informacje a po papiery... mam ich dosc ladna kupke :P.

Jezeli nadal ktos chce by cos takiego powstalo w Wawie (chcialbym zeby to bylo ogolnopolskie ale sa dwie przeszkody: 1. O wiele wiecej procedur niz stworzenie w wiekszych miastach a pozniejsze polaczenie. 2. Kilka osob ktorym to bardzo przeszkadza.)

Z grubsza:
- potrzebujemy siedziby
- potrzebujemy skladek na owa siedzibe, jej utrzymanie oraz oficjalna rejestracje sowarzyszenia
- potrzebujemy statutu

Powinnismy sie spotac by ustalic zarzad (jest wymagany) oraz podpisac sie pod tym wszystkim. Wg mnie trzeba nas ok 50 osob by to roskrecic. To nie jest AZ ale TLKO 50 osob. zainteresowanych prosze o kontakt gg 5610119 badz mailem.

Podkreslam iz chce zalozyc "Stowarzyszenie Hodowcow Pajakow" a nie kolejny PST.

Atrax Robustus
09-01-2013, 08:14
Nie jestem przeciw temu pomyslowi, jednak wiem, ze beda na pewno beda ogromne trudnosci.. juz nawet nie ze zorganizowaniem siedziby, ale z ludzmi, ktorzy moga nie byc zbyt chetni w uczestnictwie w owym przedsiewzieciu. Pomysl uznaje za warty wprowadzenia w zycie, ale w tej chwili podchodze do niego raczej neutralnie, bo nie wiem, jakie sa szanse jego wprowadzenia.
Mam nadzieje, ze wywiaze sie tu kulturalna dyskusja i ze spory osobiste nie zostana przedlozone nad "interesy", wiec nie chcialbym zamykac kolejnego watku.

Pozdrawiam!

Kendzierzawiec
09-01-2013, 08:15
:D, a jednak . Siedzibe... moze odstapil bys swoj pokoj :D. Jakos niewidze dajmy na to piecdziesieciu osub siedziacych w "swojej siedzibie" przy wielkim sotle i dyskutujacych na temat bialych plamek na odwloku. :D.

Ale zycze powodzenia. Pomysl jest dobry. Mysle jednak ze skonczy sie na starych dobrych spotkaniach terrarystow.

rastafaq
09-01-2013, 08:33
<hahaha>

kazikrulz
09-01-2013, 08:37
?? rastafaq, nie wyswietla tresci, albo mam cos zjeban*** albo ty cos napsules :)

Belzebub
09-01-2013, 08:39
kazikrulz jak bys niewidzial on tylko nacisnol spacje ;]

kazikrulz
09-01-2013, 08:40
no ale po co?
:)

rastafaq
09-01-2013, 08:41
nie wcisnalem spacji, cos sie spsulo. Wydaje mi sie ze stowarzyszenie nie powstanie, nawet Ci co mowili ze sa na tak jak przyjdze co do czego straca zapal, brak czasu, brak funduszy i wogole.

Xeo
09-01-2013, 08:58
Jestem za!!!
Cizar nie oceniam cie zle , nawet chwale za checi...ale wolalbym gdyby zajal sie tym ktos bardziej obeznany , z doswiadczeniem i "glowa" !!!!ZAPRASZAMY AWIKULARIE , VORAXA , p.Pawła Cieślaka , p.Pawla Wielądka!!!!!!!!! Takie osoby powinny sie tym zajac :)

LoGaN
09-01-2013, 09:02
wlasnie tak samo sadze jak Xeo. jestem za ale jednak trzeba troche osob "obeznanych" w pajakach.

rosea
09-01-2013, 09:04
xeo ma rację. trzeba zacząć z rozwagą i doświadczeniem. Na miasto sugerowałbym wrocek, bo to miasto jest specyficzne pod względem zwierząt.:]

Cizar
09-01-2013, 09:08
ok, wroclaw moze byc... chodzi o to ze ja skladajac papiery w wawie musze miec siedzibe w wawie (chociazby moj pokoj) a po miesiacu bez problemu mozna przeniesc do wrocka. Wy mowicie o doswiadczeniu przy chodowli, i macie racje ale przy skadaniu papierow nie musze miec takowego doswiadczenia... chodzi o to ze Wy wszyscy popieraliscie a ja zaczalem dzialac

Filip79
09-01-2013, 10:23
Widzisz Cizar juz chcą Cię "wydelegować" z organizacji ale najpierw masz zrobic swoje.. Ciekawe czy usłyszysz słowo "dziękuje" jeśli stworzysz cos takiego.
P.S I nie musisz mnie straszyc, gdyż ja Ci źle nie życzę.

Cizar
09-01-2013, 10:53
Drogi Filipie...
Ja Cie w zaden sposob nie strasze i nie mialem takiego zamiaru, jezeli tak to odebrales to nie moja wina. Poza tym mi najbardziej zalezy na powstaniu czegos takiego a nie na usadowienie sie na stolku przewodniczacego i dyrygowanie wszystkimi... w moich zamierzeniach organizacja ta wygladala by tak jak samorzad klasowy czyli przewodniczacy (papierkowa robota) jego zastepca ( a raczej pomocnik) i sakrbnik ktory zajmuje sie gromadzeniem pieniedzy. Ksiegowosc na poczatku nalezalaby do przewodniczacego potem moze wyznaczyloby sie jakis urzad.

Do takiej hierahii bede dazyl.
A jezeli chodzi Ci o siedzibe to moze ona byc gdziekolwiek a w wiekszych miastach miec swoje oddzialy i wszystko bedzie elegancko. Stworzenie oddzialu to jeden swistek papieru do zlozenia (mam ich kilka w domu :P).

Wiec jeszcze raz zachecam do wspolpracy i Ciebie i wszystkich, tym samym mysle ze nasz spor sie skonczyl. Hodowcy naprawde zastanowcie sie bo gra jest warta swieczki.

Hajdi
09-01-2013, 11:21
Arax tez sie zna na rzeczy

vorax
09-01-2013, 11:38
coś wymyslimy!!!!!
wszystko sie da zrobic:)

Xeo
09-01-2013, 11:48
Atrax i ja mamy duzo teori ale duzo nam brakuje do Awi czy voraxa :) pozatym to dorosli ludzie i wiedza co robia.W kazdym badz razie Ja wchodze w SHP!!!!!!! Postrama sie jak najwiecej zrobic ( robie?)

Xeo
09-01-2013, 11:50
Od razu Cizar mogles pisac do voraxa :)

iron_spider
09-01-2013, 12:39
ja w to wchodze tylko wolalbym zeby to wszystko bylo we wrocku o nie mam tam daleko..., a tak wogole to co taka organizacja by robila????

i`am
09-01-2013, 13:24
wszystko jest do zrobienia, chodzi poprostu tylko o kase i o to ze niektore osoby mieszkajace dalej od wawy z zazdrosci o to ze ich takie stowarzyszenie ominie i ze nie beda w centrum zainteresowania krytykuja Cizara i zrobia wszystko aby takie cos nie powstalo;]

Piotrw126
09-01-2013, 13:25
SHP powinno być tam gdzie mieszkają tzw. przewodniczący zeby nie mieli problemów itp..Wchodze w to :D

i`am
09-01-2013, 13:43
zrobic poprostu jeden glowny oddzial w wawie np i kilka mniejszych nawet nieoficjalnych w roznych miejscach Polski i co jakis czas organizowac zjazdy;]

vorax
09-01-2013, 14:21
ja juz miał bym na to miejsce!!!!

loko
09-01-2013, 14:30
Z przyjemnoscia i nadzieja podłączam sie do pomysłu... moge poszperac w Warszawie po urzedach tylko prosze o jakies wytyczne :)) (nie lubie urzedow ale dla pajaczków).. Pozdrawiam wszystkich.
PS> Vorax a ja myslałem ze to lokum to dla Tancerek :))) cos kombinujesz :)))

Cizar
10-01-2013, 02:56
Z gory przepraszam ze wprowadzilem was wszystkich w blad, ale to bylo nieswiadomie...
Zalozenie stowarzyszenia owszem kosztuje 1500 zl, ale stowarzyszenia z dzialalnoscia gospodarcza (np wydawanie gazety)... Zwykle stowarzyszenie nie kosztuje nic. Teraz nasuwa sie pytanie: bedziemy chcieli dzialac gospodarczo czy nie??

Kazdy popelnia bledy :P

Otaku_JP
10-01-2013, 07:21
Cóż. Ja się nie znam na finansach, ale IMO prowadzenie działalności gospodarczej przynajmniej na razie, gdy nie ma jeszcze rzeszy członków i stałych wpływów do kasy stowarzyszenia nie ma najmniejszego sensu. Jednak strona www, oraz jakaś siedziba (tylko w charakterze korespondencyjno - urzędowym) być powinna.

Otaku

Neo2
10-01-2013, 07:38
Proponuje zacząć od zwyklego i z czasem dorobić sie gazety. Co ty na to Cezar?? pisz jak moge pomóc w organizacji itp. GG.5402362

Cizar
10-01-2013, 07:54
Ja teraz wyjezdzam na tydzien i z ewentualnymi propozycjami zglaszac sie prosze do Otaku... Jezeli chcecie w tym uczestniczyc to podawajcie chociaz mu imie i miasto w ktorym mieszkacie (sporzadzam wsepna liste ile nas bedzie).

Kontakt z Otaku:
nr gg: 3496826
e-mail: otaku.poczta@pf.pl

PMajdan
10-01-2013, 11:35
Dobra, dobra.... juz wkrotce zaprezentuje Wam pomysl na LOGO eSHaPe... :D

bachus
10-01-2013, 12:49
heh ja się też za grafę z nudów zabrałem, można urządzić mały konkurs :)))

I też siepiszę na SHP, Cizar nie odpowiedziałeś na gg !!

PMajdan
10-01-2013, 13:09
bachus, no dobra, ale poprzeczka jest wysoko ustawiona z tyl LOGO :)

bachus
10-01-2013, 13:13
oki, to się postaram :)

Nook
10-01-2013, 13:30
podziele się z Wami moją jakże optymistyczną:) wizją; nic z tego nie będzie:), moze kilka miesięcy ktoś będzie chciał coś robić a później będzie coś w stylu PST.... po co to komu, grunt to dobry kontakt uzytkowników wspólne spotkania wymiany doświadczeń, bez sensu robić coś dla kilkudziecięciu osób.

bachus
10-01-2013, 14:52
Kurcze kolejna mądra rada, jeśli nic z tego nie wyjdzie to trudno, ale jeśli kilka osób ma trochę chęci i zapału to dajcie nam się bawić i darujcie takie komentarze, to one są bez sensu !! Nikt nikogo do niczego nie zmusza, nawet jeśli to nie potrwa długo to będziemy mieć satysfakcję, że spróbowaliśmy. Amen.

PMajdan
10-01-2013, 16:10
Amen bracie!

Bartekg
10-01-2013, 17:35
Nook, PST działa i ma się świetnie.
Jak do tej pory nikt nie zrobił choćby połowy tego co zrobił PST.
To, że nie obnosi się tego na każdym forum, nie oznacza że nic się nie robi. Po prostu nie ma się czym chwalić, bo jeszcze masa pracy przed nami. Może za kilka lat ktoś zobaczy, co dało terrarystom takie stowarzyszenie jak PST. Natychmiastowych efektów nie ma co oczekiwać, bo nie jest to możliwe w naszym kraju.
Co do planowanego SHP, to życzę wszystkiego dobrego i mam nadzieję, że uda im się załatwić to czego nam się jeszcze nie udało. Życzę też powodzenia w rejestracji, co jest lekko mówiąc drogą przez mękę...

Fryta
11-01-2013, 16:34
Przyłączam się do zdania bartkag. I tez życzę powodzenia.
Podpowiem od razu: poszukajcie dobrego prawnika i zacznijcie od dokładnego statutu. Statut to podstawa przy próbie rejestracji a dobry prawnik pomoże uniknąć błedów w statucie uniemożliwiających późniejszą pracę stowarzyszenia. Potem zebranie założycielskie, wybór zarzadu i ... od tej chwili to zarząd ma przechlapane z lataniem do KRSu itp. Mimo wszystko powodzenia. :)

Nook
12-01-2013, 05:44
bartekg napisał(a):

> Nook, PST działa i ma się świetnie.
> Jak do tej pory nikt nie zrobił choćby połowy tego co zrobił
> PST.

chwała za to PST, nie przeczę przecież i nie pomijam osiągnieć PST, z tym że ciężko idzie strasznie rozwój PST jak dla mnie za wolno zwłaszcza że tworzy PST tak wiele osób (lubelszczyzna - gratulacje)

> To, że nie obnosi się tego na każdym forum, nie oznacza że nic
> się nie robi. Po prostu nie ma się czym chwalić, bo jeszcze
> masa pracy przed nami. Może za kilka lat ktoś zobaczy, co dało
> terrarystom takie stowarzyszenie jak PST. Natychmiastowych
> efektów nie ma co oczekiwać, bo nie jest to możliwe w naszym
> kraju.
> Co do planowanego SHP, to życzę wszystkiego dobrego i mam
> nadzieję, że uda im się załatwić to czego nam się jeszcze nie
> udało. Życzę też powodzenia w rejestracji, co jest lekko mówiąc
> drogą przez mękę...


Myśle że takie SHP powinno byc pod szyldem PST jednak z własnym samorządem; osobne władze i osobne finanse, i obie powinny wspólnie pracować dla polskiej terrarystyki, po co podziały skoro można coś robić wspólnie, aczkolwiek zawsze mogłoby się z nim stać to co np stało się z samorządami rejonowymi (te 3 co były zostały zdaje się rozwiązane?) więc sam już nie wiem:) - zawsze jednak warto spróbować.

Otaku_JP
12-01-2013, 09:20
No to może ja wyjaśnie kilka wątpliwości. Cizar nie odpowiada na wasze posty, ponieważ musiał na kilka dni wyjechać. Przez ten czas zgłaszajcie się ze wszystkim DO MNIE! Co do logo, to planujemy rozpisać "konkurs". Prace wszystkich grafików - społeczniaków są mile widziane. Za kilka dni rozpiszemy ten "konkurs" oficjalnie, więc ostrzcie już ołówki ^_^ Oficjalna nazwa do jakiej doszliśmy z Cizarem to: Polskie Stowarzyszenie Hodowców Ptaszników. Narazie PSHP jest na etapie sporządzania listy potencjalnych członków. Gdy liczba ta będzie dość spora (sami jeszcze nie wiemy co oznacza "dość spora") planujemy podjąc bardziej zdecydowane kroki w kierunku. LUDZIE ZAPISUJCIE SIĘ!!! Narazie na liście jest 12 osób.

Otaku

bart1990ek
12-01-2013, 11:49
Czy członkowie musza byc pelnoletni?? :/

Otaku_JP
12-01-2013, 12:44
Nie nie muszą być pełnoletni. Z takimi pytaniami proszę na gg, lub maila -___-

Iko
13-01-2013, 09:48
pomysł dobry.załatwianie w urzędach-horror,nie wiem czy to nie zamęczy załatwiatwiających.mam troche do swiadczenia w szeroko pojętej działalności społecznej i często ręce opadały. druga sprawa to wzajemne stosunki dużych hodowców i hurtowników, o których ktoś już tu pisał. pomijając wszystko jestem za!

Otaku_JP
13-01-2013, 12:14
Miło mi słyszeć tyle głosów poparcia dla tej inicjatywy. Jednak po raz kolejny powtarzam: Same głosy tu na forum nie na wiele nam się zdadzą!Jeżeli jesteście zainteresowani to zapiszcie się na listę potencjalnych członków! Dopiero przy odpowiedniej liczbie osób będzie sens coś zorganizować!

Otaku

PS listę potencjalnych czonków prowadzę ja, oraz Cizar, z tym, że on na kilka dni wychechał

42d3e78f26a4b20d412==