PDA

Zobacz pełną wersję : Hodowla pajaka "zwyczajnego"



PMajdan
10-01-2013, 11:46
Nie ma nic o tym w FAQ. Wiec:
Na pl.Wilsona w ciaskarni "Blikle" zlapalem w pudelko malego pajaczka. Wiem ze jest niewatpliwie nadrzewny, bo robi w pudelku duzo pajeczyny i siedzi pod sufitem non stop. Jest malusi i drobny. Jego 'cialko" (pozwolice ze sie tak wyraze) ma kilka milimetrow dlugosci, nogi ma za to dlugieee... nie ma sensu robic zdjecia, jest za maly. je male swierszcze. Co to moze byc? Jes sens go hodowac? Bo i tak raczej nie urosnie...

mich
10-01-2013, 11:54
to może być kątnik :) ja osobiscie nie widze sensu jego hodowli, tym bardziej ze nie lubie tego gatunku :) wiecej przyjemnosci mozna czerpac chyba z obserwacji np. krzyzakow ktore sa napewno ladniejsze jezeli juz mowimy o rodzimych gatunkach.

rosea
10-01-2013, 11:58
Kątnk rulezzzzzzzzzzz!! Jak ci sie tak rozwija to ja bym zostawił, bo w koncu kiedyś będzie musiał przejść wylinkę.:]

PMajdan
10-01-2013, 12:04
Hahhahah! No tak! Sweirszcze je, pieknie z nich wysysa, teraz dalem mu muche, ktora jest od niego... 5 razy wieksza... tetstuje go...

Atrax Robustus
10-01-2013, 12:13
Daj jego fotke, to powiemy, co to.
A co do hodowli polskich pajakow, to jest to jedna z najbardziej pasjonujacych rzeczy, jesli chodzi o terrarystyke, a co dopiero ich rozmnazanie!
Polecam na poczatku T. atrica i A. ferox.

PMajdan
10-01-2013, 12:16
Kurca fuks, napsialem, z jeest za maly zeby mu fotke zrobic (nic na niej nie widac)..... czytaj uwaznie...

Atrax Robustus
10-01-2013, 12:30
To przynajmniej spytam, czy jest podobny do tego pajaka:
http://www.xs4all.nl/~ednieuw/Spiders/Erigonidae/erigone_arctica.jpg.

Jezeli tak, to by sie nawet zgadzalo, bo te pajaki sa aktywne zima i mozna je czesto znalezc o tej porze roku.

A jezeli nie, to moze to byc Pholcus phalangiodes (jezeli ma faktycznie tak dlugie nogi, jak opisales), ale nie ma sensu zgadywac.
Co do pytan, to jezeli jest to pierwszy wymieniony pajak, to raczej za duzy nie urosnie.. a co do sensu hodowli, to juz sam sie zastanow, czy warto.

PMajdan
10-01-2013, 13:06
Pewnie ze warto!!!

bachus
10-01-2013, 13:18
Ma ktoś może jakieś linki do ciekawych stronek o polskich pająkach ??

PMajdan
10-01-2013, 13:22
Atrax - to nie ten pajak z tej strony co podales....

Atrax Robustus
10-01-2013, 14:18
W takim razie zgadywanie wiele nie da, bo to moze byc cokolwiek.

Ja tam obstaje przy swoim i wszystkim polecam hodowle katnikow... z rozmnazaniem wlacznie.
Gdyby ktos mial problem z urzadzeniem takiemu delikwentowi pojemnika, to sluze pomoca.

_INVISIBLE_
10-01-2013, 14:36
Ja osobiscie polecam hodowle polskich pajakow ( katniki ) robia tesh duzo sieci. Wspaniale atakuja ofiare, a co naswazniejsze latwo sie je hoduje i rozmnarza

BoCHnioR
10-01-2013, 14:41
A znacie jakies lepsze strony o polskich pajakach ? Kiedys wygrzebalem taka ale malo tam jest.
http://sokrates.umcs.lublin.pl/~frawe/pajaki.htm

PMajdan
10-01-2013, 16:04
O tak, pajeczyny on wytwarza badzo duuuuzzzoo. Zauwazylem tez ze nie przepada za woda, a na podloze to nie zszedl ani razu, jest szybki i czycha ciagle az otworze wieczko pudelka. Dalem mu tam troche galazki i korka, a co mi tam, nie ma.... ciekawi mnie wylinka

MaJSteR
11-01-2013, 01:34
ja bym chciał skakuna.. :) oglądałem kilka programów na ich temat i uważam, że to naprawdę fascynujące stworzonka.. szkoda, że takie malutkie..

GALN
11-01-2013, 01:46
Atrax ma rację rozmnażanie super hihihi złapałem samiczkę kątnika w miesiąc 3 kokony zrobiła i masa małych spiderków poszła w swiat :)) dziwne że wszysko co się rusza atakuje a w stosunku do młodych jest taka opiekuńcza.

PMajdan
12-01-2013, 09:25
Wiec... co to jest?

Atrax Robustus
12-01-2013, 10:57
Moim zdaniem to mlody Tegenaria domestica/atrica

_INVISIBLE_
12-01-2013, 14:26
Mialem identycznego pajaczka. Pewnego dnia wypuscilem go na strych, lecz po tygodniu zapragnolem hodowac go znowu. I naszczescie spotkalem akurat tego samego co wypuscilem, lecz niestety zdechl ( pewnie ze starosc ) smiercia naturalna. Zdarzyl zlorzyc mi jeden kokon

42d3e78f26a4b20d412==