PDA

Zobacz pełną wersję : Eucratoscelus constrictus



loko
11-01-2013, 15:03
czym zostala uzasadniona zmaina w systematyce ??? nie moge sie dokopac informacji na sieci... za Wielkie odsłoniecie tajemnicy z góry dziekuje :))

Filip79
12-01-2013, 09:45
Sprawa jest skomplikowana i nie chcę tutaj bawić się w naukowy wykład, ale w w wielkim skrocie sytuacja przedstawiam się następująco:
Specjalista od taksonomii theraphosidae - Richard Gallon - po przeanalizowaniu wszystkich Pterinochilus'ów doszedł do wniosku ze spinifer to wlasnie e.c. Sprawa jest troche bardziej złożona - nieścisłości Pocock'a ( kto to jest chyba nie muszę pisać) itp . Jeśli będą zainteresowani postaram się coś więcej napisać, jeśli nie - Loko spytaj mi sie na gg.
Pozdrawiam

CRIMSON
12-01-2013, 10:47
Jestem zainteresowany i proszę jaśniej.Zapowiada się interesująco.
Pozdrawiam

loko
12-01-2013, 12:40
tak ja tez bardzo chetnie skorzystam z Twojej wiedzy a jesli skrobnąć mógł bys tutaj nie tylko ja ale i inni.. :)) ciekawi mnie głównie czemu wyszczegolniono go jasko odrebny gatunek pomimo małego obszaru wystepowania i wielu podobienstw z gat. pteronichilus.. jesli masz linki na ten temat to pewnie wystarczą, ja nie moge niczego znależć a Rick West jest nieosiagalny.../pozdrawiam i dziekuje :))

small
13-01-2013, 03:34
Filip79 napisał(a):

> Sprawa jest skomplikowana i nie chcę tutaj bawić się w naukowy
> wykład, ale w w wielkim skrocie sytuacja przedstawiam się
> następująco:

IMHO dobrze bedzie jak napiszesz wszystko co wiesz na ten temat, nawet jezeli to ma byc wyklad naukowy. W koncu bedzie mozna poczytac posta, na ktorego odpowiedzi nie ma w faq.

> Specjalista od taksonomii theraphosidae - Richard Gallon - po
> przeanalizowaniu wszystkich Pterinochilus'ów doszedł do wniosku
> ze spinifer to wlasnie e.c. Sprawa jest troche bardziej złożona
> - nieścisłości Pocock'a ( kto to jest chyba nie muszę pisać)
> itp . Jeśli będą zainteresowani postaram się coś więcej
> napisać, jeśli nie - Loko spytaj mi sie na gg.

Napisz jakie niescislosci Pocock'a masz na mysli... no i oczywiscie rozwin temat bo sa zainteresowani.

Awikularia
14-01-2013, 03:36
Loko, E. constrictus wcale nie jest podobny do jakiegokolwiek Pterinochilusa... To tak jakbys powiedzial, ze A. metallica i H. lividum sa bardzo podobne...

Filip79
14-01-2013, 04:30
Witam Wszystkich zainteresowanych temarem.
Ptasznik, na podstawie którego został sklasyfikowany Pterinochilus spinifer był dorosłym samcem. Został on sklasyfikowany przez tą samą osobę (nie muszę pisać przez kogo, jeśli ktoś nie wie, niech przeczyta mój post wcześniejszy na ten temat :-) ) która opisała również Eucratoscelusa longicepsa ( już jak się domyślacie został on opisany wg dorosłej samicy). Richard Gallon odkrył, że Pterinochilus spinifer jest samcem Eucratoscelusa longicepsa, a nie oddzielnym gatunkiem. Richard Gallon również stwierdził, iż ptasznik sklasyfikowany jako Harpactira constricta nie jest Harpactirą tylko Eucratoscelusem.
W wyniku tych czynności powstała nowa nazwa Eucratoscelus constrictus.
To co się sprzedaje jako Pterinochilus spinifer jest odmianą kolorystyczną Pterinochilusa murinusa. Eucratosceluse są o wiele droższe i rozmnażanie ich w warunkach terrarystycznych jest bardzo trudne graniczące z science - fiction.
P.S. Fajnie było odpowiedzieć na to pytanie, gdyż jak mam odpowiadać na pytania typu: "Mój ptasznik nie je 4 dni, co mam zrobić?" ....., w wszystko to można przeczytać w faq. Jeśli by były jeszcze jakieś pytania , służę pomocą.
Pozdrawiam
Filip

loko
15-01-2013, 05:21
o i to jest istotą tego forum!!! :))) wielkie dzieki... człowiek sie uczy casłe zycie :))/pozdrawiam wszystkich

42d3e78f26a4b20d412==