PDA

Zobacz pełną wersję : expresowa wylinka, zagadkowa smierc



Foxtrott
12-01-2013, 01:10
miałem malutką A. bicegoli L2, która 14.02 przeszła trzecią wylinkę. wszystko było dobrze do czasu aż 22.02 znowu przeszła niespodziewaną wylinkę!!!, nawet jak na małego pajączka to i tak za szybko tym bardziej, że jej rodzeństwo sie tak nie śpieszy.
wczoraj zaglądam do jej mieszkanka, a ona lezy martwa na ziemi.
domyslam się, że śmierc spowodowana była tę expresową wylinką...
czemu tak szybko wyliniała?? czy u was tesh sie to zdarzało???

temp. ok 26st.C wilg. koło 75-80%. karmiona z umiarem

Nazar
12-01-2013, 01:58
Pierwszy raz cos takiego slysze. Zal pajaczka. Ciezka sprawa w sumie do wytlumaczenia i nie wiem czy dojdziemy tu wspolnie do tego co moglo sie stac. Napisz czy tamta wylinka z 14.02 presza bez problemu?

POzdrawiam

NAzar

Jaca
12-01-2013, 03:25
To wynik jakiegoś zaburzenia hormonalnego (za lnienie są odpowiedzialne hormony).
Możliwe, że coś nie tak było z podłożem (związki chemiczne działające, jak hormon wywołujący linienie). Pajączek nie był przygotowany do tak szybkiej wylinki więc padł z wycieńczenia.

Peacemaker
12-01-2013, 03:30
Pozwolę się podłączyć do tematu, a to z takiego powodu:

W połowie listopada (o ile mnei pamięć nie myli 14tego) dostałem Brachypelmę emilię L5 (według sprzedającego). Pajączek jadł przez jakiś czas, po czym przez cztery tygodnie pościł przed wylinką, którą przeszedł w nocy z 1 na 2 stycznia. Potem "żył normalnie" aż do 14 lutego, kiedy to "olał" świerszcza. Po powrocie z pracy 23 lutego zastałem Emilkę koło jej garniturku:).

W sumie to wygląda normalnie, ale chodzi mi o to, że między zakupem a pierwszą wylinką mineło wiecej czasu niż między kolejnymi jej wylinakmi u mnie. Co możę być tego przyczyną, skoro temperatura nie jest specjalnie wysoka (w dzień 25 stopni, w nocy 22), a wilgotność nie przekracza 70%? I czy to nie zaszkodzi pająkowi?

roko
12-01-2013, 05:56
nie wszystko jest ok temperatura dobra wilgotność też pamiętaj nie wiesz w jakich on trzymał warunkach a przecież musimy pamiętać ze w pewnym okresie pajączki rosną szybciej

roko
12-01-2013, 06:02
foxtrott gdybyś to nie był ty to bym nie uwierzył że tak szybko przeszła wylinke możliwe że to jakieś zaburzenia hormonalne!

Foxtrott
12-01-2013, 12:40
tesh podejzewam klopoty z ukladem dokrewnym, chociaz tego nie stwierdzimy jush, a warunki ma takie jak miala mniej wiecej. poprzednia wylinka przeszla bez problemow.

42d3e78f26a4b20d412==