PDA

Zobacz pełną wersję : SKANDAL!!!!!



PMajdan
12-01-2013, 08:56
Poprostu jestem przerazony. Coprawda moja wiedza na temat pajakow nie jest jakos zaskakujaco duza (ucze sie dopiero powoli) jednak mam juz pewne podstawy, ktore wystarczaja, aby ochrzanic autorke artukulu z gazety wyborczej na temat ptasznikow. Posluchajcie sami, pani Malgorzata Rahnenfeld pisze bowiem o hodowli pajakow co nastepuje....

"[...]za ptasznika trzeba zaplacic od 100tys zlotych do niemal miliona[...]"

"[...]Pajak - wielki jak damska rączka - a bywaja jeszcze wieksze do rozmiarów średniego talezyka - jest rudą, futrzana kulką, szwędającą sie sennie na 8 wlochatych nogach. Futerka PODOBNO milo dotykac, siersc jest mieksza niz u szorstkowlosego jamnika[...]"

"[...] JAK WIESC NIESIE, bywaja i tacy, co ptaszniki trzymaja luzem w mieszkaniach i nie ma dla nich nic milszego niz spiacy obok glowy na poduszce pajak[...]"

"[...]dwa lub wiecej pajakow razem nie moga mieszkac[...]"

O WYLINCE:
"[...]wychodzi z niego, siada obok i zaczyna sie sam sobie przygladac[...]"
"[...]jako stwory drapiezne zjadaja wszystko co zywe[...]"
"[...] maja jad w zebach[...]"

I pointa:
"[...]jak podaje ksiega Guinnessa, ptaszniki potrafia biegac z predkoscia 20 km/h, wiec lepiej ich nie hodowac, ze ktos ma taka sama pare w nogach[...]"

I co...? Powiedzcie sami...?

RAMMSTEIN1
12-01-2013, 08:59
buahahahahaha
kabaret :D
i dziwic sie ze ludzie maja takie podejscie do zwierzat egzotycznych
a co do artykulu no comment ! :[[[[

x ray
12-01-2013, 09:03
...co tu dużo mówić ,wystarczy przeczytac i stwierdzić ze ta osoba piszaca ten text nigdy w zyciu nie widziała jak wyglada hodowla ptasznika .....A poza tym, treść w stylu feministek.

kamil
12-01-2013, 09:06
a pozatym to niezly interes zrobilem dajac za pajaka 20 zl jak oni pisza ze kosztuja od 100 tys :D:D:D:D:D:D:D moze ktos chce jakiegos kupic za 99 tys ??

Yeter
12-01-2013, 09:07
Tu nie ma co sie śmiac, tu trzeba płakać :p I jka tacy ludzie wogóle trafiają do (co jak co szanowanej gazety) ???

Iko
12-01-2013, 09:36
ręce i nogi opadają!ja też pająkuję od niedawna,ale najpierw przeczytałam co sie dało w terrarium i terrarystyce coby mieć jakieś podstawowe pojęcie o pająkach.Pani "redaktor" widocznie nie musi i może wypisywać takie głupoty,że słabość ogarnia.

Jimbo
12-01-2013, 09:42
Ten artykuł był już kiedyś wyśmiany na tym forum. Co do ceny, to być może jest on bardzo stary i ceny są jeszcze sprzed denominacji. Ale niezłe bzdury, trzeba przyznać. Chyba od dzisiaj będę trzymał pająki luzem w pokoju, jak to niektórzy robią.

mefisto
12-01-2013, 09:48
To prawda - artykuł pochodzi z 1993r, czyli był pisany dwa lata przed denominacją.
Tak czy inaczej, zamiast w dziale edukacja powinien się znaleźć w dziale... humor. :]

PMajdan
12-01-2013, 09:50
Ty, to pajaki w 1993r kosztowaly nawet do 100zl? To teraz kurde drogo! Ale nie, to inne czasy byly, inna wartosc pieniadza pzreciez... :D

Azmodan
12-01-2013, 09:50
Lol, żenada... ide se pocwiczyc bieganie, musze miec pare 20km/h zeby dogonic skubanca (mimo ze tyle to 10-latek pobiegnie)... no comment

mefisto
12-01-2013, 10:01
Ty chcesz je gonić? Ty uciekaj lepiej. :]

Ale z drugiej strony... kto z obecnych tutaj ludzi 11 lat temu był w stanie powiedzieć więcej, niż autorka rzeczonego artykułu?
Pewnie niezbyt wielu by się znalazło. Więc się nie zabieraliśmy za pisanie bzdur. :]Prawda pani redaktor?? :>

pac
12-01-2013, 10:08
dokladnie.. to "troszke" stary artykul :)

PMajdan
12-01-2013, 10:19
To nieusprawiedliwia od pisania glupot, przesadow, stereotypow i "ploteczek". Tam byly jeszzce lepsze numery... ktos chce ten artykul??? Do snu?

rosea
12-01-2013, 10:23
w tamtym roku radziłbym tej "szanownej znawczyni" zapoznanie się z ptasznikami.:] A wtedy nie bo nawet boehmei:]

Atrax Robustus
12-01-2013, 10:47
Nie trzeba nawet czytac tego do konca, zeby stwierdzic, ze ta pani redaktor dostala kare i musiala napisac artykul, na ktorym sie nie zna. Zwykle za kare szef zadaje dziennikarzom pisanie horoskopow, ale zdarza sie i takie cos.

W kazdym razie to bylo juz wielokrotnie wysmiewane na wielu forach, na tym tez :)
Przyznam, ze to naprawde bardzo niegrozny artykul, skoro nawet moja babcia uznala, ze to co tam jest napisane wykracza poza wszelka logike.

Piotrw126
12-01-2013, 11:37
ja trzymam 3 dorosle t.blondi (samice) w oddzielnych pokojach niekiedy musze je nogą z luzka zganiać bo nie pozwalam spać na luzku(ta pajęczyna) mają swoje miejsca na fotelach do spania,zjadają pluskwy i myszy czasami wymuszczam na podwórko zeby se pochasaly na zielonej trawce ;P hahahahahhahah

powinno być oddzielne forum na takie glupoty i zeby na luzaku mozna bylo sie pośmiać i ponabijać :P (moze jest a ja nie wiem)

Foxtrott
12-01-2013, 12:14
niezle bym zarobil jakby po tyle byly :D:D:D

DragoN16
12-01-2013, 12:46
źle jak pokuj jest mały to sie ma ograniczoną ilość pająków 2 lub 3 ale jeszcze gorzej jak sie ma wyrko małe i o każdy skrawek trzeba walczyć z pająkiem :)))
najpierw ludzie i moi starzy czytają takie bzdety a potem pająka niesposób sobie q**a kupić

loko
12-01-2013, 14:45
piekne :)) , doprawdy aż sie popłakałem ze śmiechu.... no a ten tekst:
O WYLINCE:
"[...]wychodzi z niego, siada obok i zaczyna sie sam sobie przygladac[...]"
Pani dziennikarz ma talent.. ludzie przeciez takiego "kremu z wiśnia" to nawet politycy u nas w kraju nie wymyslają..

i takie to introspektywne... pajaki musza miec głeboki wglad w siebie..:)))

RAMMSTEIN1
12-01-2013, 15:16
hehe,
caly ten artykul jest zalosny, razem z Panią "dziennikarz" Małgorzata ;]

Garet008
13-01-2013, 01:01
ta miła pani chyba nigdy nie widziała ptasznika
[..] zaptasznika trzeba zapłacić od 100tyś. do prawie milliona[..]
bogaty bym bym gdybym za każdego mojego pajączka zapłacił 100tyś zł

NIC DZIWNEGO ŻE LUDZIE MAJĄ TAKIE PODEJŚCIE O OGZOTYCZNYCH ZWIERZĄT


POZDRAWIAM KUBA



TO POPROSTU SKANDAL

roko
13-01-2013, 01:35
a co wy myślicie o jest jedyna rzecz przy której media przekłamują my akurat cos na ten temat wiemy inni natomiast nie i uważąją że to prawda natomias bedzie coś o czym my niemamy zielonego pojęcia powiedzą w mediach my uwieżymy heh tak to już jest
pozdro!

Bart_n
13-01-2013, 02:30
to sie w pale nie mieści :-D buahahahahhahahahahahhahahahahahahhahahahhahahahah ahahahahahhahahahahahahahahah

Hari
13-01-2013, 02:55
Nie rozumiem o co chodzi? Przeciez wszystko sie zgadza... Ceny podane przed denominacją, pająk wychodzi z siebie i staje obok, ma miłe futerko... :)

mich
13-01-2013, 03:25
buahahahaha a to dobre ;))))))))) az pojde chyba zaraz murinusa poglaskac, przeciez ma takie mile futerko....

LoGaN
13-01-2013, 04:02
PMajdan ja polecam zebys najpierw czytal dokladnie to co jest napisane. artykul ten jest z 1993 roku.....bylo to przed wprowadzeniem nowej kasy tzn złotówki takiej ktora mamy obecnie...wiec 100 tysiecy to nie jest nowe 100 tysiecy...........a co do wiedzy tej pani to rzeczywiscie bez komentarza ale Polska wtedy byla zacofana gorzej niz jest teraz :D

PMajdan
13-01-2013, 05:00
Wiem, wiem, spokojnie LoGaN, zdaje sobie sprawe z tego ze byla denominacja :) Ale to dodaje uroku :) Sprzedaj mi pajaka, zaplace... pol miliona.

RAMMSTEIN1
13-01-2013, 05:23
no wlasnie roko...
ale jezeli ktos będzie chociaz troszke znal sie na zwierzakach napewno nie uwierzy w te brednie...ale napewno znajdza sie ludzie ktorzy uwierza w to to. Ale coz...mozemy starac sie bardziej rozpowszechniac to hobby i wiedze na ten temat :>

SMITI
14-01-2013, 08:31
pajaczki są przecież takie milutkie :P:P:P:P:P:P:P

Atrax Robustus
14-01-2013, 08:33
LoGaN - moze Polska byla wtedy zacofana, ale nie zapomnij, ze niektorzy ludzie sa raczej nie do zreformowania :P

42d3e78f26a4b20d412==