PDA

Zobacz pełną wersję : Hm...jad czy cos?



Robson
14-01-2013, 00:14
Tak się zastanawiałem...
...przypuśćmy mamy ptasznika tego na P :P nie pamietam jak sie to pisze ten co ma najmocniejszy jad...
Ornata regalis itp.
interesuje mnie jak dziala ich jad?
czy moze ktos wie?
czytajac przypadki ugryzienia przez te pajaki nie koncza sie na bolu przez pare godzin tylko na bolach miejscowych co jakis czas przez paranascie miesiecy...
w zwiazku z tym zastanawialem sie
jakby czlowiek ugryziony przez tego pajaka regularnie co jakis czas chodzil do sauny...
...jad by jakos moze szybciej "uwolnil" sie od ciala?

wypowiedzcie sie :D

PMajdan
14-01-2013, 01:09
Sauna poprawia krazenie, wiec z pewnoscia przyspiesza dzialanie jadu. Tak samo jak alkohol, ktory rozszesza naczynia krwionosne. Natomiast alkohol nalany bezposrednio na jad neutralizuje go.

loko
14-01-2013, 01:24
peptydy, główny skladnik jadu, zbyt szybko przenikaja w struktury tkankowe zeby je czymkolwiek polewac..:))) to nic nie da...

PMajdan
14-01-2013, 01:26
Ale mi chodzi o to, ze jesli masz jadu krople np. na stole, to alko... itd...

Foxtrott
14-01-2013, 03:03
zaraz po ukszeniu rane trzeba oblozyć lodem. zastosować jakies sterydy (np. Encorton-doustne; tani jak barscz, ale na receptę) i środki dożylne lub domięśniowe z dużą dawką łatwo przyswajalnego wapnia lecz ich skuteczność jest obecnie przedmiotem burzliwych dyskusji. po tym(o ile ktos to w domu trzyma;) ) jak najszybciej zasówać do lekarza.

Atrax Robustus
14-01-2013, 08:14
Co do alkoholu, to mozna zaobserwowac pewien rodzaj synergizmu hiperaddytywnego jadu i alkoholu. A objawia sie to tym, ze alkohol:
1) ma wlasciwosci cytolityczne
2) oslabia bariere krew-mozg, przez co wiele substancji o wiele latwiej atakuje nasz uklad nerwowy... wsrod ktorych, oprocz toksyn moga byc tez taka... adrenalinka ;)
3) watroba zajeta neutralizowaniem alkoholu, neutralizuje toksyny z o wiele mniejsza skutecznoscia.

Co do leczenia wspomnianych przez Ciebie skutkow, to w tym wypadku wszelkie "tradycyjne metody" raczej zawodza. Czlowiek ukaszony przez ornate, ktory opisal swoj przypadek, wyzdrowial nie dzieki domowym kuracjom, tylko dzieki specjalistycznym lekom, ktore byly mu podawane domiesniowo przez lekarza.

Robson - Ty jestes Chicago guy, to pewnie angielski znasz :>
Wiec sprawdz sobie to:

http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=16&i=22144&t=22144.
...... o ile ten problem Cie interesuje.

Iko
14-01-2013, 09:51
Ciekawe czy jak dziabnie taki mniej wściekły pająk to pomagają leki alergiczne?
ale żeby ornata ugryzła to trzeba ją chyba zeżlić? Widziałam jak P.Wielądek swoją wielką samicę szturchał a ona nic.może pana swego kochała.

Atrax Robustus
14-01-2013, 10:07
Jezeli nie jestes uczulony, to leki antyalergiczne zapewne nie pomoga.

loko
14-01-2013, 10:14
atrax dziekówa za namiar na ocean wiedzy medycznej...:)))

Atrax Robustus
14-01-2013, 10:23
Drobiazg :)
Im wiecej ludzi o tym wie, tym lepiej, bo to naprawde pomocna baza.
Jest jeszcze jedna, prowadzona przez polskie instytuty (oczywiscie po polsku) i niedlugo sprobuje podac Wam na nia namiary, tyle ze tam rejestracja jest juz raczej platna.

Zobaczymy :]

Robson
14-01-2013, 11:16
ok thx za wszystkie odpowiedzi ;)
pytalem sie bo niedlugo mam zamiar kupic takiego skubanca ;)

a za ta stronke tez thx

Atrax Robustus
14-01-2013, 13:41
Z Poeciloltherii kup sobie moze najpierw jakis lagodniejszy gatunek. Pozniej bierz sie za ornate, ale jak chcesz... jak sobie poradzisz, to ok.

Robson
14-01-2013, 21:52
nie ja nie napisalem ze chce ornate tylko chcialbym taka Poeciloltherie miec w domciu bo mi sie ladna wydaje i chcialbym sprawdzic jej speeda;)
a tak jak cos to na poczatek jaka proponujecie?
tylko nie robcie tu burdelu...

TheMetal
14-01-2013, 23:32
był juz kiedyś ten wątek (nawet nie tak dawno) i większość ludzi polecała na pierwszą poecilotherie fasciate lub regalisa

Atrax Robustus
15-01-2013, 05:02
Robson -> Kup na poczatek Psalmopeusa albo cos innego. Poecilotherie sa przeznaczone raczej dla osob, ktore nie kupuja ich po to, by sprawdzic, jak szybko zwiewaja przed strumieniem wody :>

Foxtrott
15-01-2013, 05:15
ja z nadrzewnymi zaczynalem od P. irminia i tego polecam na poczatek jesli chcesz cos szybkiego.

42d3e78f26a4b20d412==