PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wpływa temperatura na norki?



PMajdan
14-01-2013, 05:46
Czy temperatura wyzsza (zalozmy 28 stopni) sprzyja kopaniu przez pajaka norek? Czy w wypadku nizszej temperatury (zalozmy 20stopni) takie budowy maja wogole miejsce albo jest ich mniej?

Neo2
14-01-2013, 06:37
Zależy jaki pająk. Podziemne naprzykład w każdej temperaturze kopią norki, naziemne kiedy im jest gorąco też kpią ale nie tak okazałem jak np.crawshayi albo lividum

TheMetal
14-01-2013, 06:55
Hah ja ostatnio trochę przesadziłem z temp i pająk się zakopał ale do tego stopnia że myślałem że uciekł bo nigdzie go nie było a z 2 cm watswe torfu wywaliłem na birko i ziarenk po ziarenku już jestem bliski załamania patrze na torf które leżał na ziemi >> taki już mocno ubity a tam coś sie rusa , 5 sek i i poruszenie zrobiło dziurke w torfie z której wylazł zaginiony boehmei byde nie wiem jak on sie tak zakopał ;]

Atrax Robustus
14-01-2013, 08:15
Tak czy owak, pajak zwykle ucieka od miejsc, w ktorych temperatura jest zbyt wysoka.
W kazdym razie, lepiej nie prowokowac pajakow do kopania norek, poprzez gotowanie ich ;)

Iko
14-01-2013, 09:02
kupilam brachypelme angustum L3-4. Z fiolki po filmie przeniosłam do większego o połowę przezroczystego pojemnika. Po godzinie pająka wcięło-siedzi łobuz na samym dnie.Muślałam,że cwaniakowi zimno bo stał w temp.pokojowej(ciepłej).Kupiłam czerwoną 15W a on ma mnie w nosie ijak siedzial na dnie tak siedzi.Zabrać go na solarium czy na basen jak myślicie?

Neo2
14-01-2013, 09:06
najlepiej zostawic w spokoju ;)

Iko
14-01-2013, 09:11
A co z jedzeniem.Ile czasu taki maluch może sie odchudzać.Mam go od 4 dni a sprzedający powiedziałże jest po wylince.

kak
14-01-2013, 09:29
to ja, zeby nie rozpoczynac nowego topicu, dokleje się.
moja b.smithi prawie caly czas "stoi" na tylnych nogach oparta o sciane pojemnika od moczu.
pojemnik jest polozony przy scianie od kominka, wiec z tej strony jest cieplej.

czy ona sie dogrzewa?

bo zolwie kiedy tak opieraja sie o sciane, to chyba im zle? :)

Atrax Robustus
14-01-2013, 09:34
Czy sie dogrzewa? Calkiem mozliwe. Moje pajaki rowniez zblizaja sie do zrodla ciepla, gdy chca sie ocieplic.

Atrax Robustus
14-01-2013, 09:36
Iko -> Poczytaj FAQ
A taki maluch moze byc na glodowce bardzo dlugo. 4 dni to nic.
Moja smithi l9 nie je juz od chyba pol roku.

Atrax Robustus
14-01-2013, 09:37
Gdyby pajak chcial sie grzac, to by na pewno podszedl blisko zarowki, bez obaw ;)

Iko
14-01-2013, 09:40
Brachypelmę kupiłam od loko i już myślałam że jakąś obrażalską mi wybrał. mam też grammostolę pulchrę od mantida- ta to z kolei modelka. o brachypelmę się poprostu martwię. Atrax zrobić tak jak radzi Neo? tylko co z tym niejedzeniem?

Iko
14-01-2013, 09:45
Atrax dzięki. mam nadzieję,że się z tym jedzeniem przeprosi.Mam 2-letniego wiecznie głodnego labradora,wcześniej jamnika i dużo różnych akwaryjnych i terraryjnych stworów wię przywykłam że gadziny jedzą.

Awikularia
14-01-2013, 10:05
Tak to juz jest, ze ludzie porownuja ptaszniki do np. psow i dziwia sie, ze im nie chca jesc... Kupilas, Iko, Brachypelme - a to znane niejadki. Coz, 4 dni to naprawde niewiele, nie martw sie, jak ci nie bedzie jadl nic przez miesiac..... Musisz sie przyzwyczaic do innego zwierzaka ;).

PMajdan
14-01-2013, 10:09
Przed otwarciem jakiegokolwiek "forum" powinno wyskakiwac wielkie, czytelne okno z napisem "przteczytaj faq zanim zadasz pytanko"

PMajdan
14-01-2013, 10:10
Dobra, warcajac DO TEMPERATURY I NOREK :>

Vagans, okolo 28 stopni, 2 wylinka. Powody: jest mu za cieplo, a moze to juz wylinka, bo cos markotny ostatnio. Jakie moga byc jeszcze?

Iko
14-01-2013, 10:13
No nie, porównywać to się nie da.Pająki to super ciekawe doświadczenie,żałuję że wcześniej na nie nie trafiłam.Dzięki za porady. FAQ czytałam ale wiecie jak to jest "czy ten to tak samo jak inny" itd.

rastafaq
14-01-2013, 11:30
Pmajdan przeczytaj to co napisales troszke wyzej.

PMajdan
14-01-2013, 13:05
No przeczytalem.. :) Ale nie czaje o co chodzi...

Atrax Robustus
14-01-2013, 13:40
"czy ten to tak samo jak inny" - ... udawajmy, ze tak :)

Atrax Robustus
14-01-2013, 13:48
W sumie, gdy ja jeszcze bylem kompletnie zielony sam sie troche martwilem, ze moja smithi nie chce jesc, ale po tygodniowej glodowce dalem sobie spokoj. To jej sprawa, a nie moja. Jak nie chce jesc, to trudno. :]

Dlatego powtarzam z uporem juz od ponad roku, ze niejedzenie, to chyba jeden z ostatnich problemow, jakimi powinien przejmowac sie hodowca, jesli chodzi o ptaszniki. To norma. ;]

Iko
14-01-2013, 15:26
lepiej zadać o jedno "głupie"pytanie za dużo niż zmarnować zwierza.Teraz wiem i dam mu spokój.
W terrarium nie ma opisu b.angustum, w terrarystyce prawie nic,a książki które kupiłam są bardzo ogólnikowe-obrazki tylko ładne hehe.dobrze,że się można zapytać chociaż się na nas początkujących wyżywacie, zwłaszcza ci co są niewiele dłużej sądząc po dacie dołączenia do forum. dzięki Atrax i Awikularia za cierpliwość.

Atrax Robustus
14-01-2013, 15:33
E tam, nikt sie na nikim nie wyzywa :]
Kiedys bylo tak, ze wszelkie tzw. "glupie" pytania byly zadawane notorycznie i nikomu to nie przeszkadzalo, bo nie bylo FAQ, a forum dopiero startowalo, ale wkrotce podstawowych pytan zaczal byc nawal, wiec trzeba bylo cos z tym zrobic.

Jezeli moge dac Ci jakas rade, to hodowla B. angustum jest bardzo podobna do B. albopilosum :]

rastafaq
14-01-2013, 15:47
chodzi o to ze kazesz komus czytac faq a sam zadajesz takie pytania "na poziomie"

Iko
14-01-2013, 22:47
rastafaq fajny gość.też tak pomślałam tylko
wolałam się nie odzywać.PMajdan taki sam specjalista jak ja!!!!

Awikularia
15-01-2013, 03:02
Iko, jezeli chodzi o B. angustum - kiedys taki opis na pewno gdzies powstanie... Ale na razie nie ma potrzeby - jezeli chcialabys sie czegos dowiedziec o tym gatunku, to poczytaj opis np. Brachypelma smithi czy Brachypelma albopilosum, zamieniajac jedynie nazwe ptasznika na Brachypelma angustum.

PMajdan
15-01-2013, 10:50
Haha. Zaden specjalista! :) Ale moim skromnym zdaniem to hodowla wszystkich brachypelm jest podobna.

42d3e78f26a4b20d412==