PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie i ile ptasznikow w terrarium?



treewood
15-01-2013, 10:39
Gdzies wyczytalem, ze mozna spokojnie trzymac kilka sztuk Avicularii w jednym terrarium jest jest ono dostatecznie duze.

Mam wiec pytanie ile mozna ich trzymac w terrarium o wielkosci 65x40x40 lub 80x50x50?

Mam oba terraria i nie wiem gdzie co wsadzic [;

Prosze o jakies informacje lub przekierowanie na jakies juz poruszone tematy (ktorych nie moglem znalezc ;[ )

roko
15-01-2013, 10:47
na opisie avicularii metalici na tej stronce jest napisane coś o trzymaniu w jednym terra doczytaj:)

treewood
15-01-2013, 11:07
"chociaż zdarzały się przypadki przebywania w jednym terrarium samca i samicy. Oba pająki miały zbudowane gniazda w osobnych katach pojemnika i nie wchodziły sobie w drogę."

To ma byc wystarczajaca informacja? Nawet nie pisze w jakiej wielkosci terrariach przebywaly i zarazem napisane to jest tak jakby to byl super wyjatek gdzie cudem pajaki jakos sie znosily ...

roko
15-01-2013, 11:23
tak gdyż były to dorosłe osobniki które tolerują się gorzej niż młode tak jak bylo napisane muszą mieć wystarczającą ilość pokarmu i każdy musi mieć swoją norke na takie terraium może ze 3-4 nie możesz przesadzić ale tak czy siak nigdy nie masz pewności że bedzie dobrze
pozdro!

Awikularia
15-01-2013, 12:14
Treewood, napisalam tak, poniewaz nie wiem, w jakiej wielkosci terrarium byly trzymane. Jest to podane jako ciekawostka, tlumaczona zreszta z ksiazki (literatura ponizej opisu). Ja trzymalam przez jakis czas 14 A. versicolor w terrarium, ale je szybko przelozylam, bo wolalam nie ryzykowac....

treewood
15-01-2013, 14:03
Czyli jest to ryzyko?

Ja mam dwa skorpiony bardzo mlode ze soba i zauwazylem iz mimo iz posiadaja dwie kryjowki to i tak razem przebywaja w jedej z nich (na zmiane). raz siedza w jednej razem a raz w drugiej kryjowce. a w opisie o skorpionach takze pisze, ze nie poleca sie trzymania ich razem.

A co w przypadku gdyby trzymac avicularie razem juz od np. 2-3 wylinki ? Czy potem bedzie z nimi latwiej?

roko
16-01-2013, 01:18
trudno powiedzieć wiesz tak jak pisałem że starsze osboniki tolerują się lekko gorzej więc nie ma pewności ze zaakceptują sie za młodu a już napewno czy będzie im łatwiej jak bedą dorosłe:)
pozdro!

dee jay
16-01-2013, 01:25
mam 3 szt Avicularia metallica były 4 ale jedna chypa sie pozostałym nie spodobała:)
terraa wys 100 szer 60 dl50

42d3e78f26a4b20d412==