PDA

Zobacz pełną wersję : studja-moze ktos iwe coś na ten temat ????



Piotrw126
15-01-2013, 11:01
witam
matura zapasem i trzeba szukać szkoly mam jedną na oku ale jeszcze szukam jednej konkretnie chodzi mi coś z biologi związane z pająkami najlepiej.Jest coś takiego w polsce??

moze to i glupie ale przyda sie :) thx za odpowiedzi

Mc.Luka
15-01-2013, 11:07
podobno jest arahnologia w W-wie - coś takeigo mi się kiedyś obiło o usze, ale pewny nie jestem....

Atrax Robustus
15-01-2013, 11:08
Hmm
Moze mozna zrobic jakies specjalizacje zwiazane z zoologia.

RAMMSTEIN1
15-01-2013, 11:15
Jest.
juz nie pamietam gdzie ale moge sie dowiedziec ;] czytałem o arachnologii.
Ale najpierw potrzeba uadc sie na zoologie a pozniej zrobic specjalizacje na arachnologie :]

Atrax Robustus
15-01-2013, 11:42
Hmm... zastanawia mnie tylko, jak pozniej z praca po takich studiach :)
Ja sie mimo wszystko wybiore na mikrobiologie lub medycyne. :P

Piotrw126
15-01-2013, 12:10
mozecie mi powiedzieć jakie tam przedmioty są bo ja jestem w technikum samochodowym i lol bo nie mam biologi ani chemi ale to jest moje hobby i jak cos mam robić w rzyciu to albo mechanika albo coś z zoologi :)

RAMMSTEIN1
15-01-2013, 12:39
no wlasnie Atrax :]

Atrax Robustus
15-01-2013, 12:52
No niestety tu zaczynaja sie problemy, bo zeby dostac sie gdzies na biologie, po ktorej mozna zrobic specjalizacje, trzeba zdac egzamin z biologii ... i moze z chemii, ale nie jestem pewien.
W kazdym razie z przedmiotami zawodowymi bedzie Ci ciezko, jezeli myslisz powaznie o zoologii :/

small
15-01-2013, 15:43
Jest cos podobnego:
Akademia Podlaska - katedra zoologii (http://www.ap.siedlce.pl/~zoologia/) - kierownikiem katedry jest znany Polski arachnolog Prof. nzw. dr hab. Marek Żabka :) zajmujacy sie pajakami z rodziny Salticidae. Dzialalnosc dydaktyczna katedry to m.in. zespol arachnologiczny, ktory wydal juz wiele ciekawych publikacji naukowych o bezkregowcach (jest kilkanascie prac o Salticidae). Prowadzone sa takze badania naukowe, szczegoly znajdziecie na stronie... :) </reklama> ;>

Atrax Robustus
15-01-2013, 15:49
Ciekawe
W kazdym razie trzeba by sie zastanowic nad praca, jakiej pozniej mozna by sie poswiecic po takich studiach. Mysle, ze jedynym wyjsciem byloby kontynuowanie pracy badawczej na uczelni..mhm.

Baku
15-01-2013, 17:42
zapraszam do mnie :P nie wiem czy lublin ci pasuje ale biol mamy całkiem dobrą ,,,

coprawda na zoologi jako zajęciach duzo sie nie dowiesz poza anatomią ( bo tam sie nic innego nie robi :P ) ale zato jest pare ciekawych fakultetów ( np immunologia bezkręgowców ) .... hmmm coś jeszcze ... - a no tak - mozesz w duzym stopniu kierować programem swoich studiuw :P

Piotrw126
16-01-2013, 07:34
o zoologi myśle powaznie z egzaminem z biologi nie bylo by problemu ale z chemią :/ Small mozesz sprecyzować na jakiej stronie. na tej stronie ???

Baku
16-01-2013, 10:11
tzn z tego co wiem to nie ma kierunku " zoologia "
jest biologia na której masz zajęcia międzyinnymi z zoologii
co do tej katedry zoologi to ja nie sądze aby to było miejsce do studiowania - raczej do badania czyli bez magistra nie ma co sobie głowy zawracać - ale nie czytałem więc sprawdzić nie zaszkodzi : P

wrbirds
16-01-2013, 17:40
Ni ma czegos takiego jak arachnologia u nas w kraju, nie ma tez zoologii. Jesli cos chcesz robic w tym temacie(pajaki, owady) to idz na biologie a nastepnie wybiera sie specjalizacje tu np. zoologia bezkregowcow. Z tego co sie orientuje najlepiej na pajaki isc do Siedlec (tu sie w nich specjalizuja) mozesz tu pisac magist z pajakow. Ale wiem, ze poziom studiow (poza pajakami) jest smiesznie niski, niestety. Jesli chodzi o przyszla prace, to z pajakami czy po specjalizacji z entomologii, jedyne wyjscie to zostac na uczelni i robic tzw kariere naukowa. Inne wyjscie - zostac nauczycielem, co z pajakami ma malo wspolnego.
Prawde mowiac w zawodzie mozna jedynie pracowac na uczelni lub ewentualnie w jakiejs org. pozarzadowej ochroniarskiej.
A sytuacja na uczelniach jaka jest wszyscy wiedza, a ci co jeszcze nie wiedza to sie przekonaja :)

Piotrw126
17-01-2013, 05:33
wrbirds masz racje ze nie ma pracy więc raczej pozostane pray pierwszych planach a zoologią ,biologią,arachnologią czy jak to nazywacie bede zajmowal sie w wolnym czasie.W sumie to nie trzeba iść na studja zeby sie ma czymś znać :)

Baku
17-01-2013, 06:49
nie no oczywiście ,,, zawsze morzesz samemu uczyć sie z ksiązek obowiązujących na studiach , problem w tym ze nawet jak przeczytasz wszystko o pająkach to i tak będziesz o nich mniej wiedział niz po skończeniu biologi + oczywiście przeczytaniu tego samego .... nie morzna zdobyć wiedzy " tylko o pająkach " zeby muc coś o nich więcej powiedzieć bowiem zaden organizm nie jest oddzielną jednostką lecz elementem ekosystemu ( czyli i skałki sie do tego terz liczą :P )
więc zeby muc mówić o danej grupie musimy mieć odniesienie do innych grup - wtedy dopiero wszystko układa sie w całość ...

42d3e78f26a4b20d412==