PDA

Zobacz pełną wersję : Kryzmat (pisownia ) nadaje sie na podloze ?



Matmike
29-03-2014, 05:27
Witam
czy kryzmat (nie wiem czy dobrze pisze) nadaje sie na podloze dla gekonow . Chozi mi o to dla kwiatow pod ziemie - no wiecie :)

werni
29-03-2014, 05:31
Nie wiem czy dla gekonów się nadaje. Te droble lekkie "kamyczki" bardzo dobrze wchłaniają wilgoć i ja je z powodzeniem stosuję jako domieszkę do podłoża dla pająków. Poza tym całkiem ciekawie się to prezentuje w terrarium.

cage
29-03-2014, 05:39
tak jak pisze werni, dobrze trzymają wilgotnośc w terra a poza tym ładnie wyglądają. nie wiem czy chodzi o keramzyt wiem ze cos takiego nazywa się wermikulit
gekonowi raczej te kamyczki nic nie zrobia, moga łądnie w terra wygladac, ale uwazaj jezeli gekon jest młody zeby nie jadł tych kamyczków.

Samael
29-03-2014, 23:32
cage napisał(a):

> tak jak pisze werni, dobrze trzymają wilgotnośc w terra a poza
> tym ładnie wyglądają. nie wiem czy chodzi o keramzyt wiem ze
> cos takiego nazywa się wermikulit
> gekonowi raczej te kamyczki nic nie zrobia, moga łądnie w
> terra wygladac, ale uwazaj jezeli gekon jest młody zeby nie
> jadł tych kamyczków.
>

Vermikulit a keramzyt to dwie rozne sprawy.Vermikulit jest jasny podczas gdy keramzyt jest brazowy. ;]

mordd
30-03-2014, 06:38
Keramzyt budowlany nie za bardzo się nadaje - jest pełen syfu (spala się przy jego produkcji przepracowane oleje samochodowe). Ogrodniczy dobrej jakości powinien być OK, tyle, że w większości sklepów popaczkowany jest keramzyt budowlany i sprzedawany do roślin. Drobniejszy i na pewno czysty jest seramis i ten nadaje się świetnie dla każdego zwierzaka, który nie będzie go zjadał...

42d3e78f26a4b20d412==