PDA

Zobacz pełną wersję : Niejadek czy wylinka?



Robin
17-01-2013, 03:02
Witam

Jestem tutaj nowy więc prosiłbym o wyrozumiałość, jeśli zadaję pytanie które było już tutaj wałkowate setki razy :-). Przed tygodniem kupiłem kędzierzawca po 4 wylince i jak do tej pory nie zainteresował się on pokarmem który mu podaję. Są to młode świerszcze odpowiednie dla jego rozmiaru. Po podaniu albo nie interesuje się karmą, albo wyaźnie zaniepokojony odchodzi w drugi kąt pojemniczka (widzę też że chyba próbuje wyczesywać włoski). I tutaj moje pytanie: czy to normalne że taki młodziutki pająk nie je ponad tydzień? (w FAQ-u wyczytałem że takie młodziki spożywają pokarm dość często). Czy jest może przed wylinką? Jak rozpoznać taki stan? Temperatura w pomieszczeniu w którym go przechowuję wynosi ok. 25-26 stopni C. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Robin
17-01-2013, 03:08
Nie mam zielonego pojęcia kiedy przechodził ostatnią wylinkę, zapomniałem zapytać o to w sklepie. Zresztą sprzedawca ma mnóstwo młodych pająków więc nie sądzę żeby to wszystko spamiętał.

Belzebub
17-01-2013, 03:14
Temat tego rodzaju byl walkowany 10000000000% razy do Qrwy nedzy ( sorx znowu ) czlowieku zobacz archiwum i FAQ !! boze jak Mnie denerwuje takie osoby

morda
17-01-2013, 04:17
Pająk ciemnieje przed wylinką. A to, że nie je to normalnie - pająk nie szczur nie je codziennie. Przyzwyczaj się do tego. Czasem będzie pościł dużo więcej niż tydzień.
A pozatym FAQ I ARCHIWUM!

RAMMSTEIN1
17-01-2013, 04:36
ha !
jasne ze to nie jest normalne, Twoj ptasznik padnie :( kondolencje !

a na powaznie:
ptaszniki, jak pisał morda potrafia nie jesc o wiele dłuzej, nie przejmuj prawdopodobnie to wylinka !

PMajdan
17-01-2013, 05:57
Moj mlody Vagans (okolo 2 wyl) najadl sie 2 dni pod rzad, teraz sie zapokapl i juz 4 dzien na czczo siedzi. Wrzuc na luz.

Awikularia
17-01-2013, 06:00
Moze po prostu nie jest przyzwyczajony do łazącego pokarmu. Sprobuj usmiercic swierszcza i zostawic na noc pajakowi. Jezeli nie szykuje sie dowylinki, powinien cos skubnac.

orlik11
17-01-2013, 06:58
nie masz sie czym przejmowac moja b.smithi jest po 3L i nie je od 2 tygodni, a nie zapowiada sie zeby zblizala sie wylinka.

Robin
17-01-2013, 08:25
Tylko się nie popłacz... Napisałem że jestem nowy i na wstępie przeprosiłem za pytanie, poza tym można się było domyślić z tytułu o co chodzi i ominąć mój post, takie trudne??? Co oznacza "10000000000% razy", naucz się pisać poprawnie, a jeśli masz bełkotać to lepiej nic nie pisz. Dziękuję wszystkim którzy na dzień dobry nie gnoją nowych uzytkowników.

PMajdan
17-01-2013, 11:21
Tu nikt nikogo ni gnoji! Buahahha. A moze dopiero powstaje jaksa fala...? Wiadomo cos o tym?

PMajdan
17-01-2013, 11:22
Poprostu... ciagle te same pytania... haha.

Robin
17-01-2013, 13:05
No spoko, jesli chamskie odzywki są na porządku dziennym to pewnie masz rację :-). Ja uważam że lepiej już nic nie pisać, zamiast czegoś takiego. Pozostali użytkownicy potraktowali mój wątek z wyrozumiałością. Każdy kiedyś zaczynał i dla początkującego ważną kwestią może być coś, co innego, doświadczonego hodowcę po prostu śmieszy.

Pozdrawiam

Atrax Robustus
17-01-2013, 13:19
Tym razem to ja zawalilem sprawe, bo zamiast skasowac watek i wyslac Robinowi maila, z wyjasnieniem i odpowiedzia, to on zostal tu "ostro" przywitany. :|
Pewnie nie wniose nic nowego, jesli napisze Ci Robin, zebys poczytal to:
http://terrarium.com.pl/forum/faq/ptaszniki.php, ale to tak na wszelki wypadek. Zanim zada sie pytanie, powinno sie poszukac go w FAQ/archiwum, bo wlasnie po to FAQ powstalo - by odciazyc forum z podstawowych pytan.
Dlatego nie zrazaj sie i pisz dalej, tylko korzystaj z FAQ :>
Pozdrawiam.

FoKs
21-01-2013, 07:07
robin ja niedawno kupiłem kędziora L4 i zjadał co 2 /3 dni i nagle przestał i dałem mu mączniaka i go nie jadł wiec zostawiłem i wieczorem pajak mial wilinke a maczniak lazil wiec mu wycioglem tego maczniaka jakos zeby nie stresowac pajaka

FoKs
22-01-2013, 15:41
heh widzisz miałes taki problem a ja mam ten sam :D kupiłem emilie w poniedzialek :)
no wczoraj nie zjadła maczniaka zobacze dzis jak nie zje no to sproboje z młodym swierszczem jak to nie zadziala no to pozostaje czekac :(

42d3e78f26a4b20d412==