PDA

Zobacz pełną wersję : Wołowina, wieprzowina??



Ardi
18-01-2013, 04:59
Czy można karmić pająka B.Smithi pokrojonymi surowymi kawałkami wołowiny lub wieprzowiny, ew. drobiu??

pozdrawiam!!!

Awikularia
18-01-2013, 05:20
Dajcie spokoj z takim karmieniem, nie lepiej owady? Niedlugo bedziecie podawac twarozek i salate.............

morda
18-01-2013, 06:41
Oczywiście, że można. Byle nie było solone, pieprzone itp. No i jak już karmisz to rzadko - owady nadal powinny być podstawą diety.

mIRO
18-01-2013, 07:16
Hehehe. Twarożek dietetyczny oczywiście. I zeby się nie przejadł.

Moim zdaniem takie rozwiązanie jest po prostu trochę głupawe. Nie chcę Cię obrazić, ale gdy będziesz mu dawał tylko wołowinkę czy inne mięso, to pająk nie będzie miał innych składników, jakie mają robaczki/owady. No chyba, że będziesz dawał to i to. Ja jednak będąc na twoim miejscu dawał bym robaki i owady i powiedzmy raz w miesiącu kupiłbym mu malutką myszkę w ZOOLOGICZNYM...

roko
18-01-2013, 07:26
można ale najlepiej odawami
ps: miro pajączki nie zawsze interesują sie myszami więc odradzam

Mefisto
18-01-2013, 10:23
Moja matka zawsze, gdy mnie odwiedza usilnie mnie próbuje przekonać, żebym nauczył Wiktora jeść marchewkę, bo jej szkoda świerszczy. :P

Atrax Robustus
18-01-2013, 10:53
mIRO -> gdybys mu podal myszke, to nastepny posilek pajaka mialby miejsce pewnie dopiero miesiac pozniej, wiec glupio by bylo, gdyby to byla myszka :)

Btw. wciaz nierozwiazana jest kwestia chityny u tych stawonogow.
Wielu hodowcow, ktorzy karmili pajaki tylko zabami lub tylko miesem i kregowcami, obserwowalo po paru wylinkach zmiekczenie szkieletu pajaka, znaczne zaburzenie motoryki i smierc (zwykle tuz po wylince). Jezeli to by sie potwierdzilo, oznaczaloby to, ze pajaki potrzebuja odpowiednia ilosc chityny z zewnatrz.

Mefisto
18-01-2013, 10:56
To prawda. Ja też słyszałem, że jeśli dieta pająka pozbawiona jest chityny, to może mieć problemy z wylinką.
W końcu z czegoś musi ten szkielet powstać.

Piotrw126
18-01-2013, 13:29
Ja chcialem karmić miesem pająki ale Baku poiedzial/a ze maluch nie mozna karmić pajączków bo bialko ssaków jest toksyczne dla doroslych nie przeszkadza to ale jak napisal Atrax Robutus dieta skladająca sie tylko z mięsa doprowadzić moze do śmierci.Więc zrezygnowalem z tego (nawet nie próbowalem karmić)i zalozylem chodowlę świerszczy co jakis czas podam karaczana,drewnojada,jak karmnie male to pinka tez sie trafia pajączki nie nazekają i zjadają wszystko :).

Gdzię na forum jest post ze koleś karmil kędziorka kielbasą na sznurku bodajze zwyczajną czy krakoską ale wszyscy jego opiepszyli ze moze w ten sposób zabić pajązcka

Owady są bardzo dobre do karmienia pająków jak masz dyzego pająka i nie stać Cię na kosmiczne ilości świerszczy to dawaj mu dorosle karaczany.

Wybór pozostawiam tobie czym bedziesz karmil :) pozdro

2P
18-01-2013, 14:46
Też uważam, że owady są najlepsze dla ptaszorów ;) a pozatym to chyba fajniej obserwować jak pajączki polują np. na świerszcza niż na kawałek wołowiny ;)

Yeter
19-01-2013, 07:07
O kiełbasie było bodajże na terrarystyce

MAjStER
19-01-2013, 13:06
oj było.. koleś zarzucał na żyłce kiełbase do terra.. urodzony wędkarz ;)

polecam świerszcze i mączniki :)

Banan
20-01-2013, 15:54
No jest taki post z tym ze koles sobie druta ciagnal ;] Karmil ale miesem na sznurku... Niee no jak mozna taka wkrete lykac ;P

42d3e78f26a4b20d412==