PDA

Zobacz pełną wersję : Podlogowe ogrzewanie w nocy;]



LySeK
28-03-2014, 16:34
Siemka...
Sprawa prosta... Poszukuje urzadzenia ktore w nocy bedzie mi utrzymywac w terrarium np 24 C. Jezeli temperatura spadnie to zeby wlaczyl sie kabel grzewczy a jezeli przekroczy np 25 to zeby sie wylaczyl kabel... Tylko musza byc przynajmniej do ustawienia 2 temperatury... czyli w nocy jaka ma byc no i w dzien... tyle mi wystarczy;] Poszukuje urzedzenia nie za drogiego ale spelniajacego moje oczekiwania;] Pozdrawiam 3m sie

daf
29-03-2014, 00:32
To musisz sobie termoregulator kupic taki jak do grzałek akwarystycznych.

LySeK
29-03-2014, 01:18
A jakiej firmy i co polecacie?

ironkapela
29-03-2014, 03:18
Termoregulator taki do grzalek akwarystycznych kosztuj ok 25zl RT-2, ale Tobie nie o to chodzi bo on utrzymuje tylko jedna stala temperature. Jezeli chcesz zeby byly 2 rozne temperatury za dnia i w nocy to musisz kupic sobie normalny zegar sterujacy. Takich zegarow uzywa sie np do centralnego ogrzewania. Cena hmmm od 100zl w gore. Poszukaj na allegro.

Łysek
30-03-2014, 13:04
hehe... super fajnego sobie wybrales logina...
Beda nas troche mylic teraz na forum

LySeK
30-03-2014, 13:22
No ale taki zegar sterujacy to chyba tak ze sie ustawia i o konkretnych godzinach sie wlacza i wylacza i mozemy tym regulowac jak chcemy... a mi nie chodzi o to by bylo to tylko uzaleznione od czasu bo np w pokoju moze byc 30 C i jak jeszcze akurat bedzie czas grzania to sie przegrzeje gad... mi tez chodzi o uzaleznienie od temp. ze np od godziny 20 do 9 jest temp od 23-25 C a od 9 do 20 jest od 27 do 30 C o coc takeigo mi chodzi... cos taniego ale co spelni moje oczekiwania...

LySeK
30-03-2014, 13:24
Lysek no calkiem prawdopodobne ale na forum jestem od dlugiego czasu tylko tez zadko sie odzywam;] Pozdro

Jędrek
31-03-2014, 13:06
Potrzebny jest ci nie zegar, a termoregulator z opcją nocną i najlepiej ze zdalnym czujnikiem, bo większość z tych urządzeń nie powinna być w pomieszczeniach wilgotnych.
Myślę, że najtańszy kupisz za kilkadziesiąt złotych, ale lepiej wydać ze 150, ze względu na jakość. Są to aparaty elektroniczne, zasilane baterią i pozwalają na nastawienie 6 (te co mam) zmian temperatury w ciągu doby.
Popytaj w sklepach i zakładach z ogrzewaniami elektrycznymi.
Jest drugie rozwiązanie, zastosować dwie grzałki, każda z prostym termostatem, jeden na niższą temperaturę, włączony na stałe do gniazdka, drugi, na wyższą temperaturę, włączony przez zegar sterujący (35 zł).

42d3e78f26a4b20d412==