PDA

Zobacz pełną wersję : Pająk



DragoN16
21-01-2013, 11:17
Być morze był jurz ten temat, lecz nieznalazłem go ale czy jest jakiś pająk podziemny w miare słabojadowity dostępny na polskim rynku mający oyładne kolorki?????????????????

Filip79
21-01-2013, 11:28
Nie ma. Zresztą podziemność rzecz względna. Inaczej "podziemny" jest Hysterocrates a inaczej Ephebopus (tego też można nazwać naziemnym) i nie wiem co Ci by przyszło z ładnych kolorków jak i tak rzadko one wychodzą.

Neo2
21-01-2013, 11:29
Raczej większość podziemnych ma silny jad i jest agresywna.

RAMMSTEIN1
21-01-2013, 11:33
niestety
kazdy ptasznik podziemny jest dosc niebezpieczny... :)

majes
21-01-2013, 11:54
poszukuj nie tylko pajaka ale i jakiegos słownika.Kazdemu sie moze zdarzyc blad ale to juz chyba przesada.
Podziemny i ladne kolorki????bedziesz je podziwial raz na miesiac.chyba ze podloze zrobisz mu z przezroczystego torfu :)

DragoN16
21-01-2013, 12:01
jeżeli chodzi o pisanie to jestel leser :) a kolory- morzna mu zrobić nore w robu
ikoloryn widać ostatnio na jakiejś stronie angielskiej było jak to zrobić

morda
21-01-2013, 12:15
Co prosze? Napisz ładnie i wyraźnie....
Nie ma łagodnego i słabo jadowitego podziemnego pająka. Na początek poleciłbym Ci Hysterocratesy ale nie są zbyt jaskrawo ubawrione. Haplopelmy lividum (pewnie o nią Ci właśnie chodzi) nie polecam. Pająk wychodzi tylko w nocy (czasem nie wychodzi kilka miesięcy) i jest piekielnie szybki. Zaniepokojony jest również bardzo agresywny co idzie w parze z slinym jadem. Nie polecam, aczkolwiek jeśli umiesz się z nim dobrze obchodzić jest to naprawde fascynujący pająk prowadzący dość skryty tryb życia (w zasadzie na półce stoi terrarium z ziemią).
Mój H.hercules jad do tej pory jest mało agresywny. Nigdy nie miałem z nim problemów, je jak maszyna i rośnie dość szybko. Dlatego polecam Ci Hysterocratesy - wg. mnie czasem bardziej przyciągają uwagę od Haplopelm (może dlatego, że mojego widuje rzadziej od lividum).

DragoN16
21-01-2013, 12:31
właściwie to nie o nią mi chodzi
bo durzo jest pająków co ładne kolory mają nieznam wiele podziemnych bo dotej pory mnie to nieinteresowało

bachus
21-01-2013, 13:40
heh, kup sobie p.irminia, też fajne tunele kopie i ma spox kolorki :PPP

Atrax Robustus
21-01-2013, 14:11
A ja Ci proponuje gryziela!
Nie dosc, ze mozna go zlapac w Polsce, to kopie tunele, zyje okolo 10 lat i nie jest niebezpieczny.
Mi sie podoba, ... przypomina troche pajaki z Hexathelidae, ale pajak o ktorym mowie nalezy do Atypidae (dokladnie Atypus piceus) i jest przedstawicielem Mygalomorphae w Polsce.
Problem pozostaje jednak taki, ze jest to pajak pod calkowita ochrona gatunkowa :)

W pierwszym poscie pisales "pajak", a nie "ptasznik", wiec wnioskuje, ze w Twoim spektrum zainteresowan sa tez inne pajaki. Hmm... sa pajaki zwane potocznie podkopnikami. Pajak taki wysciela swoj korytarz oprzedem, a wejscie do norki przykrya klapka, ktora podnosi, gdy znajdzie sie obok niej owad.. po czym lapie tego owada :].
Tyle ze z tego, co wiem, to takie pajaki sa trudno dostepne i ostatnio w sprzedazy widzialem takiego chyba z poltora roku temu.

Baku
21-01-2013, 14:24
z angli da sie sprowadzić - ja sie nad tym zastanawiam ....

równierz lejkowce to fajne pajączki ... moze nie dokonca podziemne ale tak puł na puł .. robią nork e a na powierzch ni skarpetke z oprzędu ... polecam atraxa ale to raczej jadowity :P

Atrax Robustus
21-01-2013, 14:25
Ja tam z Hexathelidae niczego nie polecam :>... bo mozna sobie przez przypadek czasem umrzec... :)

Atrax Robustus
21-01-2013, 14:33
Tu macie Atypus affinis
http://www.oeko-msc.de/atyp3web.JPG.

A tu jeden z trapdoorow, o ktorych mowilem:
http://www.oeko-msc.de/nem3web.JPG.

Baku
21-01-2013, 14:34
zamierzam mieć coś z tych pajączków ale boje sie troche sprowadzać z poza polski ,,,

Baku
21-01-2013, 14:45
i morze inna fotka atypus affinis :P

http://perso.wanadoo.fr/jean-marc.birat/atypus.jpg

i Atypus piceus

http://perso.wanadoo.fr/jean-marc.birat/pro23.jpg

small
21-01-2013, 14:50
Do niedawna byly do kupienia za 10€ mlode Macrothele calpeiana..., ale niestety juz nie ma.

DragoN16
21-01-2013, 22:12
a to są inaczej zwzne podkoniki czy jakoś tak co robią tzkie drzwi i jak coś łapią to je otwerają
?????????????????????????????????

morda
22-01-2013, 10:57
Macrothele calpeiana to jeden z pająków określanych mianem Funel Web spider. Występuje w południowej Hiszpanii.

42d3e78f26a4b20d412==