PDA

Zobacz pełną wersję : Pokarm z muchy - stereotyp?



PMajdan
22-01-2013, 15:03
(1)
Od dziecka slyszalem ze pajaki odzywiaja sie muchami (glownie muchami) - buduja sieci zeby zlapac muszke, i te pe. Taki jest i byl wizerunek pajaka w oczach dziecka (i nie tylko), ze jego glownym pokarmem sa muchy. Jednak tutaj nie slysze zeby muchy sie przyjely w Waszych chowach (nie hodowlach ;p) na stale. Czemu? Pajak sobie przeciez spokojnie z nia radzi (z dosiwadczenia wim). Swierszcze sa bardziej odzywcze? Napewno latwiej zlapac, ale ja tam wole jak pajak poluje na musze ... :) jak to jest zatem? I muchy sa duzo tansze (pudelko z pinkami - ok 2 zt: i z tego sa i pinki i muchy - wiec 2 rodzaje)

(2)
Co jest lepsze pinka czy mucha? (chyba pinka.. ale...kto wie)

Robson
22-01-2013, 15:55
PMajdan po prostu slyszales cos takiego bo nasze polskie pajaki ktore buduja sieci zywia sie muchami podstawowo i dlatego Ci to wszyscy opowiadali...
...a ptaszniki poluja i dlatego zywia sie insektami albo malymi kregowcami
i nie pleta sieci zeby zdobyc pokarm ;)

PMajdan
22-01-2013, 16:46
Wiem, wiem. A pozatym nie slyszalem tylko widzailem w kreskowkach :) taki jest stereotyp

Mysza1983
22-01-2013, 17:16
Hmmm nie widze jakoś potrzeby karmienia albopilosum L10 muchami. Są inne i bardziej łatwe do skarmienia robale np. młode maczniaki, dla całkowinych maluchów larwy ochotki, drewnojady...

Robson
22-01-2013, 19:15
...swierszcze...

rastafaq
23-01-2013, 03:44
Z takimi pytaniami PMajtanie chcesz zalozyc PSHP ??Zastanow sie moze.Ale jak Cie to bawi to wrzucaj np.Geniculacie L12 muchy ahhahah to polowe zycia spedzisz na karmieniu, ale mozna i tak.Albo komary wrzucaj, lepsza frajda.

rastafaq
23-01-2013, 06:39
Hola hola, nie doginam wszystkim, ale ludzie, sa jakies granice ludzkiej cierpliwosci, gdyby tego posta napisal jakis kolo co pierwszy raz jest na forum to bym przemilczal, ale skoro pisze go gosciu, który tak usilnie dąży do stworzenia PSHP, to wybaczcie ale "poprosze nosze"!To tak jakby Kwaśniewski nie wiedzial gdzie jest Berlin, a jest w końcu prezydentem.
Tylko tyle chcialem przytoczyć nikogo nie obrażając.

Atrax Robustus
23-01-2013, 08:30
Proponuje dalsza dyskusje o PSHP kontynuowac w watku o PSHP. :>

Co do much, to akurat musze przyznac, ze sam karmilem muchami przez prawie pol roku.
Jak sie mieszka na takim zadu**u jak u mnie, gdzie nie ma swierszczy tylko pinki, to trzeba sobie jakos radzic.. i hodowac muchy z pinek.

PMajdan
23-01-2013, 12:44
1) Moje pajaki sa bardzo mlode, dlatego zastanawiam sie nad muchami. Uwazam ze sa dobrym wyjsciem. NIE MOWILEM KURCZE O Z KARMIENIU MUCHAMI DO KONCA ISTNIENIA PAJAKA! czytaj uwazne....

2) Poprostu sie zastanawialem, czy lepiej dawac mu pinki, czy poczekac na muchy.

3) Ja nie mam zamiaru ORGANIZOWAC PSHP ale jedynie CHCE BARDZO uczestniczyc w tym projekcie. To tyle, dalsze wyjasniania sa zbedne.

Mimi.
24-01-2013, 07:12
Ja karmię muchami albopilose i smithiego. smithi dostaje w częsciach bo jeszcze mały ale albopilosa nie ma żadnych problemów z upolowaniem muchy...

42d3e78f26a4b20d412==