PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o ocenę hodowców...



mIRO
23-01-2013, 04:29
Mój kolega poprosił mnie o zapytanie się o ocenę agresywności Vagansa. Jaki jest on agresywny jak dorośnie?

roko
23-01-2013, 04:32
jak już było często pisane jest to cecha osobnicza jedne są mniej drugie więcej agresywne mój jak włożyłem ręke to mnie zaatalowal jest to dorosly osobnik natomiast młody woli się schować ale ogólnie należą do pajaków które w kasze sobie nie pozwalają nadmuchać:)

redknee
23-01-2013, 04:33
roznie bywa :)

ja swojego L8 albo L9 biore na rece ale czasami sie nei da bo odrazu okazuje zlosc ;/

RAMMSTEIN1
23-01-2013, 04:47
Co do agresywności B.vagans zdania są podzielone...jak było już pisane, wszystko zależy od osobnika - jednak z pewnością...B. vagansy należą do najagresywniejszych przedstawicieli Brachypelma :] :P
Mój samiec B. vagans po 9 wyl. jest bardzo agresywny i rzuca sie na wszystko, podmuch powietrza, krople wody... :)

morda
23-01-2013, 06:26
Poczytaj archiwum. Powiem jedno - nie są agresywne, są nieprzewidywalne.

rosea
23-01-2013, 06:40
nie wiadomo co sie po nich spodziewać:] inne sa spokojne inne agresywne jak .......

Atrax Robustus
23-01-2013, 08:21
mIRO napisał(a):

> Mój kolega poprosił mnie o zapytanie się o ocenę agresywności
> Vagansa. Jaki jest on agresywny jak dorośnie?
>

jest taaaaaki agresywny... a nawet taaaaaaaaaki :)


A na serio, to zalezy od osobnika, choc wiekszosc jest pobudliwa, wyczesuje wloski i przyjmuje postawe obronna.
Kup i sprawdz.

SamsoN
23-01-2013, 11:20
Moje vagansy roznie reagowały na kontakt ze mna! Powiem szczerze, ze to zalezy do osobnika. Cala prawda wypisana jest wyzej!!

Pozdrawiam SamsoN

krzdab2150
23-01-2013, 13:28
Ja mam samice - siedzi sobie spokojnie, nawet nie zauważyłem czy jest agresywna, bo w sumie jak ją włożyłem do terra w listopadzie to tak tam jest i wrzucam jej tylko świerszcze i podlewam - raczej sie kuli jak coś, ale się jej boje i tam nie grzebie.

Foxtrott
24-01-2013, 07:09
moje vagansy jak dorosle sa to sa spokojne, ale czasme strasza i sie wyczesuja.

msk
24-01-2013, 11:05
Rammstein, a dajesz mu czasem cos do jedzenia? ;)

Mam trzy vagansy, wszystkie podrostki.
W wiekszosci sytuacji salwuja sie ucieczka do nory, ale czasem, bez wyraznej przyczyny, rzucaja sie lub czesza. Z tego wniosek, iz ja trafilem na okazy nieprzewidywalne w swym zachowaniu.

msk
24-01-2013, 11:06
A ich agresywnosc, jak smiem mniemac, jest odwrotnie proporcjonalna do pelnosci w zoladku.

loko
24-01-2013, 15:32
"Proszę o ocenę hodowców..."
Nie hodowców lecz howaczy :)))

Mc.Luka
24-01-2013, 15:52
moja vagans'ica jest agresywna- nie wyczesuje włosków, ale podczas każdego sprzątanie(resztki po pokarmie) terrarium wyskakuje ze swojej kryjówki u straszy podnosząc przednie odnóża, często nimi uderza w podłoże, a jak ma całkiem zły nastrój to to atakuje bez ostrzeżenia, kilka razy podczas ataku złamała mi patyczek do szaszłyków, którym wygrzebuję syf. ofiary atakuje niesamowicie precyzyjnie i z tak dużą siłą, że słychać jak wszystko chrupie(kostki osesków, czy pancerze dużych karaczanów)...- ze spokojnym egzemplażem się nie spotkałem, choć widywałem fotki z vagansem na dłoni(może to fotomontaż)

PMajdan
24-01-2013, 17:47
Loko... tak tak, howaczy, jak najbardziej :)

PMajdan
24-01-2013, 17:57
Na krople wody to mi sie B.Albopilosa rzuca ;p

A tak na marginesie Kedziezawy: "Albopilosa" (P.Cieślak) czy "Albopilosum"?

krzdab2150
24-01-2013, 23:30
Były już rozbieżności w ocenie hodowcy/chowacze. Przekonała mnie czyjaś argumentacja i podanie leskykalnych podstaw obu wyrazów. Nie przytoczę tego w pełni, ale spróbuję ze słownikiem:

chów: IV, D. chowu, Ms. chowie, blm
«racjonalne utrzymywanie zwierząt i opieka nad nimi; pielęgnowanie»
Chów bydła, drobiu, królików, świń.
Krowa, koń własnego chowu.
Zostawić cielę, prosię, źrebię do chowu, na chów.

hodowla ż I, DCMs. ~li; lm D. ~li
1. «planowa opieka nad wzrostem i rozwojem zwierząt lub roślin, zabiegi mające na celu doskonalenie cech dziedzicznych hodowanych osobników; [okazy będące pod opieką hodowcy»
Hodowla roślin, zwierząt.
Hodowla koni rasowych, trzody chlewnej.
Hodowla pomidorów, tulipanów.
Hodowla zarodowa.
Zajmować się hodowlą.

I kim jesteśmy? Hodowcami w rozumieniu słownika języka polskiego. Zastanawiałem się nad tym kilka lat temu "trzymając/chowając" rybki (raczej hodując rybki) :))

msk
25-01-2013, 04:28
Z tego wychodzi, iz przez naszych rodzicow nie bylismy wychowani, lecz wyhodowani =)

Awikularia
25-01-2013, 04:42
Brachypelma ALBOPILOSUM, to jest teraz prawidlowa nazwa. P. Cieślak pisal ksiazke, kiedy jeszcze obowiazywala ta starsza nazwa. Radze raz na jakis czas zagladac do katalogu Platnicka.

morda
25-01-2013, 05:39
Albopilosum.
Synonim albopilosa jest coraz rzadziej używane.

RAMMSTEIN1
25-01-2013, 06:48
no wlasnie, to synonim :)
teraz uzywa sie "albopilosum" :)

a swoja droga PMajdan fajnego masz "kedziora" ;)

42d3e78f26a4b20d412==