PDA

Zobacz pełną wersję : Terrarium



Duchu
31-03-2014, 14:17
Witam, może zaczne od Tego, że jestem początkującym terrarystą... no więc kupiłem ostatnio pajączka po 3 wylince, ptasznika trynindadzkiego. Od wielu terrarystów, którzy zajmują sie tym od przeszło 3-5 lat dowiedziałęm się wielu ciekawych rzeczy. Jednak żaden z Nich nie miał jako swojego podopiecznego takiego pająka. Pytanie jest następujące... jak go przechowywać teraz ? I do której wylinki ? Mam gotowe już terrarium, jednak jest Ono na moje oko zbyt duże dla takiego małego pajęczaka, a z tego co właśnie znajomi mi podpowiedzieli, póki nie podrośnie nie wrzucać go do środka, gdyż pająki nie lubią dużych przestrzeni i może mieć problem ze znalezieniem pokarmu, dobrym porównaniem jest wrzucenie pająka o średnicy 30 cm do pomieszczenia o 100m2 .. co on ma tam robić? - zgubi się...

Jeśli ma ktoś jakieś ciekawe spostrzeżenia oraz cenne uwagi proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

wezyki
31-03-2014, 14:42
trzymaj go w takim pojemiku na mocz
jak juz bedzie mu w nim ciasno to znaczy, ze czas juz do terrarium

Seimani
31-03-2014, 16:33
3 wylinka to nie duzo moze miec zaledwie 1cm długosci ale mysle ze pudełeczko o wymiarach 5/5/5 takie jak na mocz bedzie odpowiednie, wielkosc terra jest dosc wazna ze wzgledu na to ze on po porstu w zbyt duzym terra tego pokarmu nie znajdzie a do pyska nie bedziesz mu wkładał wiec takie wymiary beda odpowiednie i wiekszych nie ma co stosować, pozdro!

ironkapela
31-03-2014, 16:41
Gdzies po L8 mozesz wlozyc go do terra.

wezyki
01-04-2014, 09:03
nie prawda znajdzie pokarm!!
kiedys dla experymentu wpuscilem murinusa L1 do duzego pudelka takiego po sledziach
i zyje w nim do dzisaj i jest juz duzy ale na poczatku trudno liczyc wylinki
poprostu pierszych kilka wylinek nie szlo znalesc

dlatego mele terra lub pojemnik jest lepsze

ale oczywiscie moga tez byc pajaki bardziej sie stresujace

42d3e78f26a4b20d412==