PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka uwag do opisu Ch. cyaneopubescens



mantid
28-01-2013, 03:01
Fajnie, ze pojawil sie dobry opis, na marginesie do niego mam kilka uwag z wlasnego doswiadczenia:


Samice dorastaja do 7-8 cm ciala. (Nasza ma juz 7 cm, ale widzialem wieksze)
Samce sa mniejsze okolo 5 cm, ale rozpietoscia odnozy dorownują samicom.

Obficie karmiona samica sklada kokon nawet juz po 4 tygodniach od kopulacji, po miesiacu inkubacji w kokonie sa juz nimfy, ktore po kolejnych 4-5 tygodniach przechodza 1 wylinke. W kokonach jest z reguly 200-250 mlodych. Po 10 dniach od zlozenia mozna zupelnie bezpiecznie przeniesc kokon do inkubatora.

Sama kopulacja trwa kilka sekund, ale poprzedza ja nawet kilkukodzinny taniec godowy. Samica nie jest agresywna w stosunku do samca.

Samce zyja do 7-8 miesiecy po ostatniej wylince i dosyc chetnie poluja...

pozdrawiam

michal_
28-01-2013, 10:45
Witaj

Może to szczegóły, ale dla niektórych istotne ;)

Według francuskojęzycznej książki MYGALES autorstwa Jean-Michel Verdez i Frederic Cleton wielkość tego gatunku to 6-7 cm.

Samica składa kokon po 3-5 miesiącach po kopulacji. Inkubacja kokonu trwa około 2 miesięcy i jest w nim od 100 do 200 żarłocznych młodych ptaszników.

pozdrawiam

loko
28-01-2013, 15:17
dane dotycza warunków naturalnych...w których gat. ten zyje.. wystepuja tam wieksze wachania dobowe temperatury i ich srednia jest pewnie nizsza od tych które mamy w hodowli... z tad w opisach moga byc rozbieznosci..

Awikularia
29-01-2013, 02:22
Dziekuje za uwagi do opisu. Korzystalam z kilku ksiazek i z wlasnych doswiadczen oraz z kilku info w necie. Wasze uwagi takze sie przydadza. Milo mi, ze ktos czyta nasze wypociny ;).

Pozdrawiam.

42d3e78f26a4b20d412==