PDA

Zobacz pełną wersję : Porzadki na forum i FAQ



msk
31-01-2013, 07:26
yo :E

1)
Czy nie sadzicie, iz zamiast zamykac/kasowac topiki na tendencyjne tematy o niejedzeniu/wylince, moznaby bylo zrobic jakis temat na stale (cos takiego, jak STICKY w PHP Biulettin Board), gdzie bylby jeden post informujacy o kwestiach zywieniowych, wylinkowych, i jakichkolwiek innych, ktore potrafia meczyc?
W ten sposob, teoretycznie, koles ma problem z niejedzacym pajakiem, ale nie zaklada nowego tematu, bo widzi na gorze trwaly topik pt. "Zywienie pajakow", wchodzi i czyta, ze to normalne, iz pajak nie je. I koniec tematu :E
Hm? Bo tego FAQ troche nie widac, a zreszta ludzikom sie nie chce tego czytac. A w takim "STICKY" moznaby bylo pisac rownoczesnie o wszystkich waznych pajeczarskich kwestiach.

2)
Czy nie sadzicie, iz zamiast *kasowac* topiki lepiej jest je *zamykac*?

3)
Czy polskie krzoki dzialaja prawidlowo, czy tez ktos ich nie widzi?

4)
W FAQ przydaloby sie opisac tez wystroj terrarium dla pajakow mlodych (spiderlings/juvenile), wiecie, np. czym mozna zastepowac konar dla nadrzewnych, jesli ten konar jest kilkadziesiat razy wiekszy od pojemnika po kliszy itp. ;)

5)
Czy brzydkie wyrazy w jezyku obcym sa dozwolone? ;)

6)
Bedac w SPIS TERRARYSTOW/JAKIES MIASTO nie mozna wrocic do spisu wojewodztw, trzeba z powrotem wracac na forum i potem do spisu terrarystow. Przydalby sie jakis _parent albo home :E

7)
W CIEKAWOSTKACH pajeczych jest blad ortograficzny, if anyone gives a f*** 'bout it :E

8)
W FAQu byla pewna niescislosc, zwlaszcza po uprzednim porownaniu tresci FAQa do tresci opisu ktoregos z pajakow. Wieczorem powiem dokladnie, o co mi chodzi.

9)
Czy to Forum jest napisane specjalnie na potrzeby terrarium.com.pl czy tez jest to jakis rodzaj darmowego b0rdu? I mean, na ile programista terrarium.com.pl (jest ktos taki?) moze sobie pozwolic na grzebanie w strukturze forum?

10)
Jest pewien blad zwiazany z odswiezaniem forum. Czy ktos, kto pisal ten produkt jest zainteresowany, jesli tak- powiem o co chodzi :E

Dobra, na razie tyle ;)
A tak just out of curiosity, czemu zniknely wszystkie opisy szczegolowe na terrarystyce.pl? :E

msk
31-01-2013, 07:28
Och i jeszcze:

11)
W FAQ przydaloby sie zrobic named anchory, zeby na gorze FAQ umiescic spis tresci do konkretnego pytania.
Dla mniej obeznanych z HTMLem tlumacze, iz chodzi o <a name="#dupa"></a>, a w spisie tresci Ble (faq.php#dupa), dzieki czemu od razu mozna skoczyc do konkretnego pytania :E

msk
31-01-2013, 07:34
Okej, zapomnialem, ze na forum mozna uzywac HTML =)

Chodzilo o:

konkretne pytanie

msk
31-01-2013, 07:53
A ortograf w ciekawostkach jest w GADY/pkt 4 - "zadkoscia" ;)

Neo2
31-01-2013, 08:03
Tak offtopic chciałem powiedzieć że rzygać mi sie chce jak widze pytania "ktora wylinka", "niechce jesć", "ma ciemny odwłok" itp. Wiec pomysły MSK są całkiem sensowne.

Grażynka
31-01-2013, 08:53
POPIERAM W 100%

mich
31-01-2013, 09:06
ta, popieram co do pkt. 1 :)

Piotrw126
31-01-2013, 10:32
a ja miale napisać temat o terrarystyka.com.pl o tych opisach szczegulowych a pozatym reszta jesz ok i czekamy poprwy (nie sprawdzalem tych bledów):P

Atrax Robustus
31-01-2013, 10:34
2)
Czy nie sadzicie, iz zamiast *kasowac* topiki lepiej jest je *zamykac*?

Wole kasowac, bo od kad zaczalem zamykac, od razu pojawil sie topic, ze co 2 watek jest zamykany :).

Hari
31-01-2013, 14:15
msk napisał(a):
> 1)
> Hm? Bo tego FAQ troche nie widac, a zreszta ludzikom sie nie
> chce tego czytac. A w takim "STICKY" moznaby bylo pisac
> rownoczesnie o wszystkich waznych pajeczarskich kwestiach.

Ja jednak ufam ludzkiej inteligencji (jestem naiwny?). Poza tym, jezeli komus nie chce sie czytac FAQ, to dlaczego np. mi ma sie chciec odpowadac na jego pytanie, albo w ogole czytac jego wypowiedz? Tak samo, jezeli ktos jest tak leniwy ze nie chce przecyztac "najczesciej zadawanych pytan", ani opisu, to jaką masz gwarancje, ze taka osoba przeczyta "przyklejony" temat?

msk
31-01-2013, 14:22
Bo przyklejony temat bedzie bardziej widoczny.
I w tym momencie, jesli ktos mimo wszystko postawi glupi topik to da swiadectwo swojej spostrzegawczosci.

A ludzie w wiekszosci inteligentni nie sa, przykro mi.

Atrax Robustus
31-01-2013, 14:28
FAQ jest w sumie widoczne :>
A co do powyzszego, to zgadzam sie z Hari'm. Jezeli uzyszkodnik nie chce skorzystac z tego, co mu zaoferowalem (FAQ) i z tego, co mu oferuja wszyscy uzytkownicy forum (archiwum), to niech nie ma pretensji, ze dostaje odpowiedzi w stylu "lol".

Masz racje msk... niektorzy raczej inteligentni nie sa...:/

msk
31-01-2013, 14:50
Ja tylko chcialem pomoc B:=)
However, mysle, ze Spis Tresci w FAKU bylby spoko :E

Atrax Robustus
31-01-2013, 14:53
Z tym tez sie zgadzam! W FAQ powstana wkrotce odnosniki do pytan. Mysle, ze to wszystkim ulatwi zycie.

msk
31-01-2013, 15:16
I w sumie, moznaby nieco wiecej pajeczych opisow wbic, kto co ma :E
Duzo ludzi chowa przeciez i inne, rzadziej spotykane spajdery.

Share your knowledge, you filthy bastids ;)

Mefisto
01-02-2013, 00:02
Może i przyklejony temat będzie bardziej widoczny, ale wystarczy, że będzie zatytułowany "Wylinka", a nie np.: "Mój pająk nie je od dwóch tygodni" i już ktoś pobiegnie zakładać nowy. :/

msk
01-02-2013, 08:41
O, Atrax, przypomnialem sobie o pewnej niescislosci!

Chodzi o piasek. Zdaje sie, iz w FAQu pisze, iz uzywanie piasku jest completely forbidden z uwagi na mozliwosc uduszenia ptasznika, natomiast w opisach gatunku piasek pojawia sie w paru miejscach.

:E

Atrax Robustus
01-02-2013, 09:02
Sa rozne szkoly hodowli. Ja odradzam stosowanie samego piasku, wiec mozna to potraktowac jako completely forbidden :). Piasek moze byc, ale musi byc z czyms zmieszany. Przynajmniej ja nie probowalbym hodowac pajakow w podlozu skladajacym sie z samego piachu :)

42d3e78f26a4b20d412==