PDA

Zobacz pełną wersję : Pająki 3D - niezły widok



_Andrzej_
02-02-2013, 07:48
Na tej stronie można obejrzeć kilka pająków w efekcie trójwymiarowym. Nie ma mocnych - nawet moje dziecko chciało złapać jednego za "łapkę" :)
Konieczne okulary 3D.

http://www.szkoly.edu.pl/widuchowa/mater_dyd/anaglify/BIOLOGIA/index_pajaki.htm

Przy okazji to warto również zerknąć na stronę:
http://www.creationism.org.pl/artykuly/AStanford.php

To są rozważania Allana Stanforda na temat zawodności teorii ewolucji pająków:

Pająki budują potrzaski, stosują wielokrążek do wciągania swych ofiar, przenoszą się w powietrzu, biegają po wodzie, gdzie się czują równie pewnie jak łodzie, budują łodzie i przędą nici. Potrafią dokonać wielu zadziwiających rzeczy, co wprawia w zakłopotanie zwolenników teorii ewolucji...

Mikka
02-02-2013, 07:57
Szkoda ze nie mam okularow 3D :((((

mich
02-02-2013, 08:39
na moich okularkach 3D nie ma zadnego efektu :(

_Andrzej_
02-02-2013, 08:42
:))) - czy to na pewno wada okularów? Najlepsze efekty widać w nocy, ale nawet w dzień ja i maja 7 letnia Asia widzieliśmy niezły bajer...

Hajdi
02-02-2013, 08:58
buuuuuuuuuuuuuu.nie mam okularow:(:(:(

Zboj
02-02-2013, 09:12
hehe niezły bajer !! :) fajny efekt (ale musi być ciemno) ! ! !

Yeter
02-02-2013, 09:51
Świetna sprawa, dobrze ze brat przyniosł okulary z kina jak byl na małych agentach, troche pies je pogryzł ale jeszcze "działają" :p

GALN
02-02-2013, 14:57
jumpingspider2.jpg to pobija wszysko normalnie wyciąga do mnie łapki hihihih :) spoko Andrzej szukałem i nie mogłem nigzie znaleść czegoś takiego

loko
02-02-2013, 16:59
czytałem ten art. Allana Stanforda...
poza ciekawymi faktami z zycia pajaków.... hmm...
przepraszam ale to jakis bełkot... nie spotkałem sie jeszcze z zadnym argumentem który w jakikolwiek sposób zagrazał by teorii ewolucji... jest kilka problemów z którymi socjobiologia sobie nie radzi.. tłumaczas je w dosc metny sposób (np. poswiecanie sie jednego przedstawiciela gat. dla drugiego, przykładów jest wiele..) ale tłumaczy( choc nie udolnie)
Ale to co pisze autor pachnie mi radjem Maryja... ( nie chce tu urazic niczyich uczuc religijnych..)

co do 3D qrcze nie mam tych okularów ... :(( a szkoda

krzdab2150
03-02-2013, 05:24
He, he - a pamiętacie film Freddie's Dead ??? - gdzieś 1992 rok!!
Mam okulary z kina, które dawali - idę szukać, bo widziałem je z dwa dni temu u siebie w domu.
Nie wiedziałem, że się jeszcze przyadzą, ale to jedne ze starczych okularów 3D u nas - był ktoś w kinie na tym i pamięta jaki szał - chyba pierwszy w 3D w kinach (fragment 15 min był tylko w 3D)
Pozdrawiam

Baku
03-02-2013, 13:12
hmmm co do tego artu to brednie ,,, całego nie przeczytałem bo mnie męczył ale z tych " istotniejszych" fragmentów to miałbym do nich taki komentarz :

pająki jednak powstały na drodze ewolucji , ktura wcale nie musi być powolna ( hoć przewaznie jest ) co jednak w niczym nie przeszkadza ... moze zaraz kolo mi powie ze rośliny terz nie wyszły na ląd w drodze ewoluci tylko ufoludki sadzonki przywiezli :P

"Idźmy jednak dalej. Pająki, jak się okazuje, nie ograniczają się jedynie do snucia pajęczyny, ale budują z nitki pajęczej różnorakie, fantastyczne i przemyślnie skonstruowane pułapki. Bez nich wiele gatunków pająków nie byłoby w stanie przeżyć; jakiekolwiek odstępstwo w tej sprawie skończyłoby się katastrofą.

" to sie nazywa ewolucja a z tą katastrofą to juz bajka , bo ja nie wiem gdzie tu jakaś katastrofa ??

"A jak one przeżyły, zanim — w drodze powolnego procesu ewolucji (!) — nauczyły się sztuki snucia pajęczyny i tworzenia zmyślnych konstrukcji? I co skłoniło je nagle do "rozwinięcia" całego aparatu snucia, z którego wcześniej — podobno — mogły jeszcze zrezygnować? A kto im pokazał, jak ostatecznie snuć nić pajęczą, do tego z takim artyzmem?
" jak ??? no hyba dobuki nie wykształcił tych mechanizmów i cech mudowy charakterystycznych dla pająka to nim nie był ,,,, czyt nie potrzebował pajęczyny , ewentualnie urzywał , wytwarzał w inny sposub ...



" Sposób "myślenia" ewolucji " tutaj zasnołem : ]

widać ze autor wogule nie ma pojęcia o ewolucjonizmie ,,,,

prymitywność danej formy określa jej budowa i stopień jej komplikacji a nie rozmiar .... ani terz szybkość pływania :P

prymitywne nie znaczy wcale mniej doskonałe ,,, np poruwnajmy takiego wirusa grypy i człowieka ,,, hoć wirus jest jedną z najprymitywniejszych form to jest jednocześnie najdoskonalszą - doskonalszą od człowieka .... ..

nie wolnoi porównywać zycia z mechaniką bo to ma sie nijak do siebie ...


dalej ... ewolucja nic nie przyznaje , nigdzie nie zmierza i nigdy sie nie cofa ....
a ze autor czepia sie niewiadomo czemu słuwka , gdyrz ta techniczna doskonałośc jest naszym wytworem i tylko naszym - w przyrodzie coś takiego nie istnieje ....
jest zato coś innego , - praktyczność i funkcjonalnoć ,,,,, te frazesy kture to niby nie są wstanie .... są raczej uzyte przez autora jako wyraz podzwu dla pająka nirz niezdolnością do wytłumaczenia ewolucji



"Teoretycy chcą nas przekonać do swych poglądów za pomocą pustej retoryki, nakłaniając do odrzucenia Słowa Bożego. Chcą, abyśmy uwierzyli, że nie Bóg stworzył to dzieło, lecz "rozwinął" je bezrozumny pająk "

autor stara sie nas odwiećć pustą retoryką niepopartą zadnym dowodem , czy faktem , abyśmy ślepo zawierzyli sekcie klerykalnej i sponsorowali jej dalsze propagandowe akcje .....


no to tyle z mojej strony - art to totalna porarzka !!

krzdab2150
04-02-2013, 07:30
Zaraz, zaraz o co tu chodzi??? było chyba o pająkach 3D
Do czego to wyjaśnienie??
Poza tym czemu religijnie skrzywione i wypaczone ?? Poza tym ta "boska ingerencja" jest dla mnie bardzo dyskusyjna, alc chyba wchodzimy tutaj na niebezpieczne pole!
Pozdrawiamj

Baku
04-02-2013, 12:32
o artykuł pod pająkami 3d który " warto " przeczytać

42d3e78f26a4b20d412==