PDA

Zobacz pełną wersję : jaja świerszczy w terrarium



Caprice
03-02-2013, 04:49
Witajcie:) wpuscilam dorosla samice świerszcza do terrarium mojego Kędziorka,ale niestety on nie był głodny,w międzyczasie samica kopala w torfie i tym kolcem(pokładełko???) dzgała ziemie i chyba składała jajeczka.Zostawić to tak jak jest? wymienić torf? Po jakim czasie coś się wykluje?
Nie wiem czy wczesniej bylo cos na ten temat,szukalam,ale nic nie znalazlam(wyskakiwalo tylko o jakichs osach co skladaja jajeczka w odwloku pajaka) - wiec z gory przepraszam,jezeli sie powtarzam:)

Pozdrawiam Katarzyna i Zuzia/Zuziek

loko
03-02-2013, 05:14
bedziesz miała eksplozje małych wkurzajacych cykajacych swierszczyków.... :)
w trakcie przechodzenia przez kedziorka wylinki moga sie skumac wszystkie, wyjda z torfu z pod kamieni, i roslinek.... zaatakuja z wody, ziemi i powietrza... moga go pozrec, rzuca sie na niego ta swiergoczaca horda nichym hunowie... i...

spoko bedzie dobrze... ja je usowam, lub gniote łyzeczka.. :>
pozdrawiam

krzdab2150
03-02-2013, 05:17
U mnie też świerszcze ostro grasowały - żyły razem z pajakami, kopulowały i skłądały jaja. Nie wiedziałem dopóki w szię nie przyjrzałem i nie odkryłem chmar... mrówek u theraphosy,
ak, tak - małe wyglądają jak mrówki - część odłowiłem, jak podrosły to miałem na pokarm dla maluchów - takie świerszczyki jak znalazł!

Jimbo
03-02-2013, 05:47
U mnie też świerszczyca złożyła jaja u Blondi. Wrzuciłem na noc 2 świerszcze i widocznie musiała złożyć jaja, zanim została skonsumowana, bo ostatnio zauważyłem kilka małych świerszczyków.
Z tym, że nie musisz ich wyławiać, wcześniej czy później powinny paść z braku pożywienia. Za dużo też ich się tam raczej nie wylęgnie.

Caprice
03-02-2013, 07:01
no to dobrze,bo sie zastanawilam ile ich moze byc:Dno to zostawie jak jest,jak sie wylegna,to wylapie:) Dzieki bardzo

PMajdan
03-02-2013, 14:35
A jak sie samicy przed wrzuceniem jej do pajaka "utnie" prawie cale pokladelko.... Zniesie jaaajaaa czy nie?

Caprice
04-02-2013, 01:27
boshe coz za makabryczny pomysl,chyba nie zniesie,ale po co przysparzac jej wiecej cierpienia.Tez stworzenie boskie,a nic z zycia nie ma - od samego poczatku spisane na straty jako pokarm dla pajaka,nie moze przemierzac pachnacych lak i przezywac przygod, tylko siedzi zamknieta w pudelku i czeka na swoja kolej....niech przynajmniej jej zycie am jakis sens i zlozy te jajeczka i umrze z czystym sumieniem:D

morda
04-02-2013, 10:26
Hehehe u mnie raz u albopilosum biegało z 50 świerszczy. Po jakimś czasie wszytkie zdechły.

_INVISIBLE_
04-02-2013, 13:20
ew. jesli Ci sie chce mozesz wymienic podloze lub kawalek :) tam gdzie zlozyla jaja

morda
05-02-2013, 03:29
Uuu ciężko by było wygrzebywać kilkanaście małych jajeczek z całego terrarium :)

_INVISIBLE_
05-02-2013, 13:56
To lepiej zmienic cale podlorze:)

42d3e78f26a4b20d412==